علم و تکنولوژی

هتل های خانوادگی آنتالیا و مناسب سفر با کودکان

هتل های خانوادگی آنتالیا کم نیستند اما اقامتگاه ها و هتل هایی که هم مخصوص بچه ها باشد و هم مناسب برای خانواده ها، زیاد نیست. در هر حال سالانه افراد زیادی از سراسر جهان خصوصا ایران به همراه خانواده و بچه ها خود، به کشور ترکیه و شهر آنتالیا سفر می نمایند....

14 شهریور 1401

آستروتوریسم و کمبود جهانی آسمان تاریک

درشرایطی که با توجه به افزایش جمعیت جهانی و انواع تجهیزات نوری، دستیابی به آسمان تاریک و کاملا پاک از نورهای مزاحم درجهان سخت شده، پارک ملی آسمان تاریک و پروژه استار دهکده با هدف ارتقای آستروگردشگری در اسکاتلند دراعماق تاریکی می درخشد.

12 شهریور 1401

ایجاد جنین های مصنوعی از موش با قلب تپنده برای اولین بار

محققان روشی را ابداع نموده اند که نوید رشد اندام های مصنوعی انسان برای پیوند در آینده را می دهد.

8 شهریور 1401

ببینید، رونمایی رمزآلود اپل از قدرت جادویی دوربین آیفون 14!

دعوتنامه الکترونیکی رونمایی از آیفون 14 سبب شده تا حدس ها درباره این محصول نو گروه ساخت گوشی های هوشمند اپل قوت بگیرد.

6 شهریور 1401

11 باور نادرست درباره بیماری آسم

وجود سابقه آسم، اگزما، آلرژی بینی و آلرژی غذایی در اعضای خانواده احتمال بروز آسم در سایر افراد خانواده را افزایش می دهد بعلاوه افرادی که سابقه انواع آلرژی ها را دارند با احتمال بیشتری ممکن است به آسم مبتلا شوند.

31 مرداد 1401

فودبلاگرها و فعالان غذا در فضای مجازی نظم داده می شوند

ایسنا/ براساس آخرین گزارش های بدست رسیده، فودبلاگرها و فعالان غذا در فضای مجازی نظم داده می شوند.

4 مرداد 1401

چرا سامسونگ به وفادارترین مشتریان خود بی توجهی می نماید؟

جلب اعتماد و وفاداری کاربران کاری نیست که هر شرکتی بتواند انجام دهد. اما نمی دانیم سامسونگ چرا حالا که این وفاداری و توجه را بدست آورده اهمیتی به آن نمی دهد و به مشتریان خوب خود بی توجهی می نماید؟

2 مرداد 1401

کشف فسیل یک حشره عجیب در سنگ عقیق

کشف فسیل های حشرات چند میلیون ساله در سنگ های شفاف کهربا، اتفاقی غیر معمول نیست، اما پیدا کردن چنین فسیل هایی در سنگ عقیق رخدادی غیرمعمول و شگفت انگیز است. اکنون ادعا شده است که فسیل یک حشره عجیب چند میلیون ساله در سنگ عقیقی در کشور اندونزی پیدا شده است.

28 تیر 1401

نرم افزار شبیه سازی سیستم های زمین در دانشگاه صنعتی امیرکبیر طراحی شد

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیروز به طراحی نرم افزاری شدند که می توان برای تست تجهیزات زمین الکتریکی و حفاظت صاعقه از آن بهره برد.

23 تیر 1401

سرانجام اینترنت نامحدود در ایران: پس از همراه اول، شرکت های مبنا تلکام و دیگران هم سرویس های اینترنت نامحدود خود را حجمی کردند

گزارش های نو کاربران نشان می دهد شرکت مبنا تلکام و … نیز سرویس های اینترنت نامحدود خود را حجمی کردند و پس از عبور از یک حجم تعیین، سرعت را کاهش می دهند؛ در حالی که سرویس نامحدود و بدون افت کیفیت و حجم به مشتری فروختند.

20 تیر 1401

مردی که نگذاشت یحیی گل محمدی اخراج گردد

بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر در حالی به ایستگاه پایانی نزدیک می گردد که بیشتر تیم ها با مصدومیت طولانی مدت بازیکنان خود روبرو شدند.

13 تیر 1401

ماسک درباره توسعه توییتر؛ هر کسی راحت نیست، می تواند برود

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا گفت که می خواهد آنقدر دسترسی به توییتر را توسعه دهد که بیشتر آمریکایی ها از این پلتفرم رسانه های اجتماعی استفاده نمایند.

10 تیر 1401

تور روسیه ارزان: راهکارهایی برای سفر مقرون به صرفه به روسیه

آیا سفر مقرون به صرفه به روسیه، پهناورترین کشور جهان، امکان پذیر است؟ برای یافتن پاسخ این سوال، در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

7 تیر 1401

رشته توسعه روستایی از مهر 1401 در دانشگاه محقق اردبیلی تأسیس می شود

دانشگاه محقق اردبیلی از مهر 1401 در رشته توسعه روستایی در کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

4 تیر 1401

پارک علم و فناوری در توسعه سیستان و بلوچستان اثرگذار است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای حضور در این استان همواره به نقش و تاثیر پارک علم و فناوری و دانشگاه ها در توسعه منطقه و رفع محدودیت ها اعتقاد داشته ایم و در تلاش هستیم ظرفیت های موجود در این مراکز را در حوزه اجرا عملیاتی کنیم.

25 خرداد 1401

حمایت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان از افراد فاقد بیمه

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: این صندوق می تواند از افراد فاقد بیمه در سنین بالا و بدون عایدی پشتیبانی و حمایت کند و با فقر سالمندی در جامعه مقابله کند.

19 خرداد 1401

بازنگری در محتوای دروس دانشگاهی در دستور کار وزارت علوم

وزیر علوم از بازنگری در محتوای دروس دانشگاهی خبر داد.

14 خرداد 1401

معرفی پنج کتاب برتر روانشناسی

معرفی پنج کتاب برتر روانشناسی مطلب دیگری است که قصد داریم در این نوشته به شما همراهان عزیز تقدیم کنیم؛ امیدواریم این مطالب مفید باشند و دریچه ای رو به دانایی را برای شما باز نمایند. در دنیای مدرن امروزی توجه به ویژگی ها و مسائل روحی و روانی خود و دیگران...

3 خرداد 1401

افزایش تمرکز در کار با این افزونه های گوگل کروم

یاری به افزایش تمرکز در کارتان با این افزونه ها در گوگل کرومبعنوان مثال با زدن کلیدهای ترکیبی Ctrl+T در کروم و دیگر مرورگرها، تب جدیدی باز می گردد که اگر روز پر مشغله ای را سپری می کنید، با تبدیل شدن آن به عملی ناخودآگاه، می تواند یاریی شایان در سرعت عمل...

23 اردیبهشت 1401

برترین راه برای پیدا کردن بلیط هواپیما مقرون به صرفه در فلایتیو

در این مقاله به شما چند نکته کلیدی برای صرفه جویی زمان و پول خود در رزرو پرواز بعدی در فلایتیو یاد می دهیم.

6 اردیبهشت 1401
تعداد: (158)