لزوم استفاده از ظرفیت بانوان در مدیریت های شهرداری

به گزارش وبسایت دانشجویی، شهردار تهران از ظرفیت بانوان بیشتر استفاده و پست مشاور منطقه ها را احیاء کند.

لزوم استفاده از ظرفیت بانوان در مدیریت های شهرداری

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سوده نجفی عضو هیات رییسه شورای شهر تهران گفت: یکی از برنامه های بنده قبل و بعد از حضور در شورای شهر بررسی آسیب های اجتماعی حوزه زنان و همچنین توانمند سازی زنان سرپرست خانواده بوده و هست.

وی اذعان کرد: در مدت حضورم در شورای شهر تهران جلسات و بازدید های متعددی با همراهی برخی از نمایندگان خانم شهر تهران در مجلس شورای اسلامی داشته ایم و قطعا این فرایند را تا روز آخر حضورم در شورای شهر پیگیری خواهم کرد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری اولین همایش بانوان شورایی سطح استان تهران بیان داشت: این برنامه با حضور صد تن از بانوان عضو شورای استان تهران برگزار شد که با تشکیل کارگروه هایی در تلاش هستیم ظرفیت و توانمندی بانوان عضو شورا را در موضوع احصا آسیب های اجتماعی و ایجاد اشتغال فعال تر کنیم.

نجفی افزود: امروزه نقش زنان در جامعه نسبت به گذشته بسیار پررنگ تر شده و یکی از شاخص های اساسی توسعه پایدار، مشارکت زنان در فرآیند تصمیم گیری های ملی است. با درک اهمیت این مشارکت، جامعه باید تلاش کند که موانع مشارکت زنان را مرتفع کند.

رییس کمیته سلامت با اعتقاد بر اینکه باید زمینه های دستیابی به رشد و شکوفایی زنان در همه عرصه ها فراهم شود اظهار کرد: دین مبین اسلام جایگاهی خاص برای بانوان قائل است و علاوه بر نقش مادری زن به جایگاه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بانوان به خوبی پرداخته است.

سوده نجفی تذکر داد: آنچه که امروزه بانوان تهرانی از مدیریت شهری نو توقع دارند استفاده از ظرفیت آن ها برای مدیریت شهر است که به همین علت از شهردار تهران می خواهم نسبت به احیای پست مشاور بانوان در شهرداری منطقه ها اقدام کند.

مشاور بانوان شورای استان تهران در سرانجام تأکید کرد: از شهردار می خواهم در انتصابات از ظرفیت بانوان بیش از پیش استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 829

به "لزوم استفاده از ظرفیت بانوان در مدیریت های شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم استفاده از ظرفیت بانوان در مدیریت های شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید