زمینه های توسعه صادرات استان زنجان به کشور عمان آنالیز شد

به گزارش وبسایت دانشجویی، ملاقات علی یگانه فرد، رئیس اتاق زنجان و محسن ضرابی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان با هدف آنالیز زمینه های همکاری دو اتاق برای توسعه صادرات به عمان برگزار گردید.

زمینه های توسعه صادرات استان زنجان به کشور عمان آنالیز شد

با تور عمان ارزان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

رئیس اتاق زنجان در این جلسه با اشاره به اینکه عمان به اسم سومین کشور هدف صادراتی استان زنجان مطرح است، گفت: استان زنجان ظرفیت های بسیار خوبی در فراوری و صادرات محصولات دارد و در این میان 70 درصد صادرات استان زنجان شامل محصولات معدنی به ویژه شمش روی است.

علی یگانه فرد، با بیان اینکه عمان می تواند یکی از کشورهای مهم در همکاری های مشترک و صادرات محصولات فراوریی از استان زنجان باشد، ابراز کرد: 30 درصد دیگر محصولات صادراتی استان زنجان شامل محصولات کشاورزی، شیلات، بوقلمون، نساجی، زیتون، سیب زمینی و ... است.

یگانه فرد با تأکید بر علاقه مندی اتاق زنجان به توسعه همکاری با اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان، توضیح داد: می توان با ایجاد دفتر تجاری برای توسعه همکاری های مالی استان زنجان در عمان در راستای توسعه مراودات تجاری با این کشور گام برداشت.

رئیس اتاق زنجان با اشاره به افزایش همکاری ها به وسیله ارتباط مستقیم با اتاق مشترک ایران و عمان و حضور در کمیسیون های تخصصی این اتاق، اضافه کرد: این مهم می تواند منجر به افزایش همکاری های مشترک و توسعه مراودات مالی بین زنجان و عمان گردد.

رئیس اتاق زنجان با تأکید بر اینکه تبادل آمار و اطلاعات تجاری بین اتاق زنجان و اتاق مشترک ایران و عمان می تواند زمینه ساز توسعه مراودات تجاری است، گفت: عمان یکی از کشورهای مهمی است که در نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان که از سوی استاندار زنجان هم مصوب شده، دیده شده است.

در ادامه محسن ضرابی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان هم با بیان اینکه استان زنجان در فراوری محصولات مختلفی چون زیتون، چاقو و صنایع دستی، فرش، شیلات، محصولات کشاورزی و مواد شوینده دارای ظرفیت های خوبی است، ابراز کرد: در حال حاضر 20 شرکت از استان زنجان با عمان مراودات تجاری دارند.

وی با اشاره اینکه اتاق مشترک ایران و عمان در بخش های مختلفی برنامه ریزی نموده تا صادرات محصولات مختلف به مقصد این کشور صورت گیرد، اظهار کرد: این اتاق مشترک در زمینه صادرات محصولات شیلات و معدنی و بعلاوه زیتون و روغن زیتون در تدارک توسعه مراودات تجاری است که می تواند از زمینه های همکاری با استان زنجان باشد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 599

به "زمینه های توسعه صادرات استان زنجان به کشور عمان آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمینه های توسعه صادرات استان زنجان به کشور عمان آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید