محمدیان: تمام مسئولیت شکستم را به عهده می گیرم

به گزارش وبسایت دانشجویی، تسنیم/ ملی پوش وزن 97کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در المپیک توکیو گفت که مسئولیت شکست خود را به عهده می گیرد و به مردم قول می دهد تا از شرمندگی آنها خارج نشود دست از کوشش برنمی دارد.

محمدیان: تمام مسئولیت شکستم را به عهده می گیرم

در حالی که همه منتظر رویارویی محمدحسین محمدیان با رشید سعدالله اف روس در المپیک 2020 توکیو بودند، این کشتی گیر مازندرانی با قبول شکست مقابل اودیکادزه گرجستانی از دور رقابت ها حذف شد، شکستی که یکی از اتفاقات غیرمنتظره کشتی آزاد در توکیو بود.

محمدیان در این خصوص در پیج شخصی اش در اینستاگرام نوشت: گاهی نمی گردد که نمی گردد که نمی گردد... . المپیک برای من از روزی که چشم باز کردم و خودم را شناختم آغاز شد، از اولین باری که در خانه چشمم به مدال های نقره ای پدرم خورد، از روز نخستی که پاهایم تشک کشتی را لمس کرد، از زمانی که دوبنده پرافتخار تیم ملی کشورم را به تن کردم، در تمام سال های آن محرومیت سیاه و از زمانی که از آن زندان چهارساله رها شدم... در تمام این سال ها روزی نشد که با رؤیای سکوی المپیک، مدال خوشرنگ آن، پرچم پرافتخار کشورم و لبخند رضایت شما از خواب بلند نشوم، تمرین نکنم و به خواب نروم.

از روزی که استارت دوباره برای حضور در دایره طلایی را زدم تا زمانی که روی تشک سالن ماکاهوری به مسابقه بپردازم از وقت و جوانی و زندگی خودم مایه گذاشتم به عشق اینکه لبخند شادی را بر لبان مردم شریف و خسته کشورم بیاورم، اما هر خواستن به داشتن نمی رسد انگار! همه چیز مثل یک خواب بد و کوتاه رقم خورد و در چشم برهم زدنی رؤیاهای بافته نقش بر آب شد و المپیک، این رؤیای ورزشی، بی رحم تر از آن است که به کسی فرصتی دوباره برای برگرداندن آب رفته به جوی را بدهد. در زندگی ام در کنار لحظات زیبا، شکست کم نخوردم و اشک از چشمانم کم جاری نشد، اما جنس این تجربه متفاوت بود. توکیو برای من سرشار از تجربه اما به بهای گزاف بود. توکیو را می گذارم کنار تمام لحظات تلخی که زندگی سیلی محکمی به من زد، اما در توکیو نمی مانم چون با ماندن در گذشته ای که قابل بازگشت نیست، آینده زیبایی که می گردد رقم زد را از دست می دهم.

به هیچ اسم قصد فرافکنی و توجیه آنچه اتفاق افتاده است را ندارم و تمام مسئولیت شکست و اشتباهاتم را مثل همواره برعهده می گیرم... به همه عزیزان این قول را می دهم تا زمانی که از شرمندگی این شکست در پیشگاه مردم سرزمینم خارج نشوم لحظه ای از کوشش و تکاپو دریغ نکنم.

منبع: همگردی
انتشار: 31 مرداد 1400 بروزرسانی: 31 مرداد 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 597

به "محمدیان: تمام مسئولیت شکستم را به عهده می گیرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدیان: تمام مسئولیت شکستم را به عهده می گیرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید