عدالت محوری در مهدی شهر محقق می گردد

به گزارش وبسایت دانشجویی، به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از سمنان، حبیب الله اقیان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به اینکه هر پنج عضو شورای شهر مهدی شهر به واسطه رأی شهروندان با توجه به سابقه کاری و حضور دائمی و آشنایی کامل با مسائل شهر و مدیریت شهری وارد شورای ششم شدند، اظهار کرد: از آنجایی که من هم در مدیریت شهری و فعالیت های مربوطه و مسائل مالی سررشته دارم، به اسم رئیس شورا موانع و مسائل مدیریت شهری را احصا نموده و با همفکری اعضای شورا به این نتیجه رسیدیم که شهرداری باید انتخاب گردد که کار بلد باشد و با حضور در شهرداری و کمیسیون ها، ماده های مختلف و تبصره ها را خوب بشناسد و در حل و فصل مسائل شهری با سابقه باشد تا بتواند مسائل شهر را احصا و به خوبی رفع کند و برنامه ریزی مطلوبی را در این زمینه انجام دهد.

عدالت محوری در مهدی شهر محقق می گردد

وی اضافه نمود: از آنجایی که در شهرداری مهدی شهر توان مضاعف حرف اول را میزند و کار جهادی و برنامه ریزی دقیق هم در رأس امور است و کاری که شروع می گردد باید به طور دقیق و در اسرع وقت انجام گردد؛ به اتفاق اعضای شورا به این نتیجه رسیدیم که آقای علیرضا شربتدار را به اسم شهردار مهدی شهر معرفی کنیم که قطعاً با حضور وی در این دوره سرعت کار، فراوری خدمات و توزیع عدالت در سراسر شهر را شاهد خواهیم بود.

رئیس شورای شهر مهدی شهر با اشاره به توانایی بالای شهرداران قبلی مهدی شهر و برداشتن گام های مؤثر به وسیله آنها، توضیح داد: عدالت محور بودن و فراوری راندمان کاری بالا از اولویت های اصلی شورای ششم مهدی شهر برای سپردن سکان راهنمایی شهرداری به فردی متخصص و کاربلد بود که به اتفاق اعضای شورا به این نتیجه رسیدیم که شهر مهدی شهر برای داشتن چنین شهرداری باید فردی جوان، دارای سابقه کاری و مدارک و مدارج طی شده مربوطه در زمینه مدیریت شهری باشد.

وی با بیان اینکه به همین دلیل 25 نفر به شورای شهر دعوت شدند و از آنها برنامه گرفته شد، ادامه داد: اعضای شورا در این مدت از این افراد دعوت و مصاحبه نموده و سوالات خود را پرسیدند که در نهایت پنج نفر را شایسته تر از دیگران تشخیص دادند.

اقیان اضافه نمود: این پنج نفر هم مجدد برای ارائه برنامه و مصاحبه به شورا مراجعه کردند و در این بین علیرضا شربتدار با توجه به داشتن شاخصه های مربوطه و دارا بودن سابقه کاری در شهرداری سمنان از معاونت منابع و سرمایه انسانی تا سرپرستی شهرداری و تحقیق در مورد عملکرد وی در دوران کرونا با توجه به پست معاونت شهردار، به این تصمیم مشترک رسیدیم که او به خوبی توانسته انجام وظیفه کند و برای شهرداری سمنان حضوری مؤثر داشته است.

وی گفت: بعلاوه با اطلاعات جمع آوری شده از نظر دلسوزی، پاک دستی و کاربلد بودن؛ آقای شربتدار به اسم شهردار منتخب از هر لحاظ نمره بالاتری از دیگران اخذ کرد و بر این مبنا وی را به اسم شهردار آینده مهدی شهر معرفی کردیم که امیدواریم ایشان بتواند همانند سنوات گذشته به خوبی بدرخشد تا اعضای شورای ششم مهدی شهر بتوانند جواب اعتماد و انتظار شهروندان را به خوبی جامه عمل بپوشانند و برآورده نمایند.

اقیان با اشاره به این نکته که موضوع عدالت محوری و توزیع درست عدالت که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است در مدیریت شهری مهدی شهر وجود دارد، گفت: عدالت محوری در مدیریت شهری یعنی در تمام منطقه ها و محلات شهر به صورت یکسان خدمات رسانی گردد. به اسم مثال اینطور نباشد که در مهدی شهر به شهرک خاتم الانبیا طالب آباد و شهرک شهدای فاطمیه به طور ویژه نگاه کنیم و به دیگر نقاط شهر مانند شهرک المهدی، شهرک انقلاب، شهرک 11 هکتاری و دربند هیچ توجهی نگردد.

وی گفت: صحیح و مطلوب آن است تا به تمام کوچه پس کوچه های شهر حتی منطقه ها قدیمی به خوبی رسیدگی گردد و عدالت مدیریت شهری در تمام نقاط شهر به اجرا در بیاید. این نکته به این معناست که تمام بودجه شهر به طور مثال نباید هزینه خیابان و میدان شهدا بگردد و در طرف دیگر، تعریض خیابان امام که خواسته تمامی شهروندان مهدی شهر است به فراموشی سپرده گردد.

رئیس شورای اسلامی شهر مهدی شهر اضافه نمود: باید یک برنامه ریزی منسجم و جامع داشته باشیم و با توجه به طرح تفصیلی شهر بتوانیم در تمامی نقاط شهر گام های مؤثر برداریم و پروژه های نیمه کاره را به اتمام برسانیم و پروژه های جدیدی مانند پروژه کمربندی و فضای سبز تعریف کنیم که احتیاج است آنها هم طرح جامعی داشته باشند و تمام این اوامر احتیاجمند حضور شهرداری کاربلد و معتمد مانند شهردار منتخب فعلی است که تعهد کاری بالایی دارد.

وی در مورد طرح و مقایسه موضوع بومی و غیر بومی بودن انتخاب شهردار در مهدی شهر گفت: ما به اسم شورای ششم شهر، هیچ وقت توانمندی افرادی که در مدیریت شهری در سنوات گذشته و حال حاضر حضور داشتند و خدمات شایانی را انجام داده اند نادیده نگرفتیم و قصد ما اتلاف سرمایه نیروی انسانی بومی نبوده است، بلکه خواسته ما این بوده که مدیریت شهری قوی تری نسبت به گذشته داشته باشیم و چندین نفر نیروهای جدیدی را که در کنار شهردار منتخب مشغول می شوند را پس از کسب تجربیات لازم در سنوات بعدی به اسم شهردار آینده انتخاب کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 مهر 1400 بروزرسانی: 19 مهر 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 652

به "عدالت محوری در مهدی شهر محقق می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدالت محوری در مهدی شهر محقق می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید