طرح های هندسی برای تبدیل دیوار به یک نقطه کانونی چشم نواز

به گزارش وبسایت دانشجویی، چه بخواهید یک اتاق رنگارنگ با طرح های متنوع طراحی کنید و چه قصد داشته باشید طراحی فعلی خانه خود را زیباتر کنید، به هرحال، می توانید از طرح های هندسی به عنوان نقطه کانونی بهره ببرید. اضافه کردن این طرح ها به طراحی داخلی راهی نسبتا ساده برای آوردن رنگ، جذابیت بصری و شخصیت به این فضا است. با کمی برنامه ریزی و تحقیق می توانید یک طرح هندسی زیبا را به نقطه کانونی اتاق خود تبدیل کنید. در این مقاله، با روش این کار آشنا می شوید.

طرح های هندسی برای تبدیل دیوار به یک نقطه کانونی چشم نواز

نحوه ایجاد طرح های هندسی روی دیوار

برای ایجاد طرح های هندسی به عنوان نقطه کانونی فضای داخلی باید روش درست آن را بدانید. این راه طراحی داخلی 5 مرحله مهم دارد که در ادامه آن ها را می خوانید.

مرحله اول: درباره طرح دل خواه خود تصمیم بگیرید

قبل از اینکه از خانه بیرون بروید و مواد و وسایل لازم را بخرید، تصمیم بگیرید که چه طرح هندسی را برای دیوار می خواهید. می توانید با کاغذ دیواری طرح دار، ایجاد جلوه های سه بعدی با استفاده از نوارهای چوبی یا کاشی، نقاشی با دست آزاد یا چسباندن یک طرح قبل از رنگ آمیزی یک نقطه کانونی مجذوب نماینده بسازید. بعد از اینکه تصمیم گرفتید، با استفاده از پروژکتور طرح مورد نظر خود را روی دیوار بیندازید.

مرحله دوم: مقدار ها را دقیقا معین کنید

برای ایجاد طرح های هندسی به عنوان نقطه کانونی باید مقدار های دقیق این طرح ها را معین کنید مگر اینکه بخواهید اشکال انتزاعی بیشتری داشته باشید. از یک متر، مداد و تراز برای مقدار گیری کل دیوار، حاشیه ای که می خواهید اشکال هندسی روی آن ایجاد کنید و هر شکل هندسی که می خواهید اضافه کنید و علامت گذاری آن بهره ببرید. در نهایت، نتیجه کار خود را سه بار آنالیز کنید. وقتی که مقدار گیری ها کاملا تمام شد، هر نوار چوبی که می خواهید به کار ببرید را به آن مقدار برش دهید.

مرحله سوم: طرح خود را روی دیوار بکشید

چه طرح خود را روی دیوار رنگ آمیزی می کنید، از پروژکتور برای اضافه کردن طرح خود به دیوار استفاده می کنید یا اشکال هندسی را روی دیوار می چسبانید، باید ابتدا این طرح را روی دیوار بکشید. استفاده از نوار نقاشی برای این کار ایده خوبی است چون با استفاده از آن می توانید به راحتی الگوها را بدون آسیب رساندن به دیوار بکشید و به مقدار و شکل مورد نظر خود تنظیم کنید. بعد از اینکه از طراحی نهایی خود راضی شدید، می توانید تمام وسایل و لوازم مورد احتیاج خود را بخرید تا مطمئن شوید که طرح های هندسی به شکل مورد نظر شما روی دیوار کشیده می شوند.

مرحله چهارم: رنگ های خود را انتخاب کنید

وقتی نوبت به انتخاب یک پالت رنگی برای دیوار می رسد، می توان از رنگ های بسیاری استفاده کرد. شما می توانید فقط از 2 تا 3 رنگ بهره ببرید یا 4 تا 5 رنگ را انتخاب کنید تا دیواری با ظاهری زیباتر داشته باشید. اگر از چند رنگ برای این کار استفاده می کنید، رنگ های ملایم را با رنگ های تند ترکیب کنید تا ظاهر دیوارتان بیش از حد رنگارنگ نگردد. اگر برای انتخاب رنگ تردید دارید، از طراحی داخلی موجود خانه خود الهام بگیرید.

مرحله پنجم: طرح خود را اجرا کنید

اگر یک افکت سه بعدی را برای ایجاد طرح های هندسی به عنوان نقطه کانونی انتخاب نموده اید، قبل از رنگ آمیزی و اجرای طرح خود از یک تفنگ میخکوب و چسب چوب برای چسباندن نوارهای چوبی بهره ببرید. پس از خشک شدن کامل رنگ طرح مورد نظرتان هم می توانید نوار نقاشی را از روی دیوار بردارید.

ایده هایی برای ایجاد طرح های هندسی به عنوان نقطه کانونی

ایجاد طرح های هندسی به عنوان نقطه کانونی فضای داخلی به ایده های الهام بخش احتیاج دارد. برای اینکه این روش طراحی داخلی را بهتر اجرا کنید، می توانید از ایده هایی که در ادامه می خوانید الهام بگیرید.

1. دیوار رنگارنگ

با ترکیبی از رنگ های ملایم و تند، چندین رنگ را روی یک دیوار به کار ببرید. به طور مثال، یک دیوار با طرح های برجسته هندسی می تواند چندین رنگ اصلی و مکمل داشته باشد. بسته به اینکه می خواهید اشکال هندسی تا چه مقدار عالی به نظر برسند، می توانید از نوار نقاشی بهره ببرید یا این کار را بدون لوازم خاصی انجام بدهید.

2. دیوار نقاشی شده با دست

اگر می خواهید طرح هندسی دیوار کار دست خودتان باشد یا برای طراحی دیوار دفتر کار خانگی خود خلاقیت بیشتری خرج کنید، می توانید از نقاشی روی دیوار بهره ببرید. یک پالت رنگی شاد و روشن انتخاب کنید، طرح مورد نظر خود را با استفاده از نوار نقاشی روی دیوار ایجاد کنید و با یاری آن دیوار را نقاشی کنید. به این ترتیب، یک اتاق یا دفتر کار با طرحی ساده شادتر و مجذوب نماینده تر به نظر خواهد رسید.

3. پس زمینه گالری دیواری

اگر مجموعه هنری و چاپی گسترده ای دارید و می خواهید آن را به نمایش بگذارید، بهتر است که پس زمینه ای عالی برای آن انتخاب کنید. یک اتاق نشیمن با سبک طراحی تلفیقی با آثار هنری چاپی زیبا روی پس زمینه کاغذ دیواری با طرح هندسی نمونه ای از این طراحی است. اگر اغلب آثار گالری دیواری خود را تغییر می دهید، کاغذ دیواری موقتی را انتخاب کنید که به راحتی می توانید آن را تعویض کنید. این روش برای کسانی که می خواهند در خانه ای اجاره ای طرح های هندسی به عنوان نقطه کانونی دکوراسیونشان باشد برترین روش است.

4. گوشه ای الهام بخش برای انجام دادن تکالیف

ممکن است اتاق خواب کودک شما فضایی محدود داشته باشد و کمد دیواری را به عنوان بخشی برای انجام تکالیف او انتخاب نموده باشید. در این صورت، می توانید از اشکال هندسی و رنگ های مناسب بهره ببرید تا گوشه مخصوص انجام دادن تکالیف کمتر شبیه به کمد دیواری باشد. نقاشی طرح های هندسی روی دیوار این بخش از اتاق کودک راهی ساده برای سرزنده نشان دادن این گوشه از این اتاق است. نقاشی دیواری این گوشه الهام بخش باید رنگ هایی هماهنگ با سایر بخش های اتاق داشته باشد تا در نهایت، طراحی این بخش از اتاق به سایر بخش های آن متصل گردد.

5. دکوراسیون اتاق ناهارخوری به سبک آرت دکو

یک اتاق چشم نواز شایسته طراحی دکوراسیونی خیره نماینده است. می توانید اتاق ناهارخوری را طوری طراحی کنید که در آن آنچه بیشتر به چشم می آید، کاغذ دیواری به سبک آرت دکو باشد. این کاغذ دیواری با طرح های هندسی اگر پالت رنگی تیره و چشم نوازی داشته باشد، مدرن و در عین حال، کلاسیک به نظر می رسد. در صورتی که سقف این اتاق بلند باشد و در رنگ آمیزی آن از پرده ها گرفته تا قاب پنجره ها و سقف رنگ سفید به کار رود، فضای آن روشن تر و سقف آن بلندتر به نظر خواهد رسید.

6. اتاق بازی در زیرزمین خانه

وقتی اتاقی پنجره ندارد، کار طراحی در آن سخت می گردد. به عنوان مثال، ترکیب اتاق بازی و سالن بدنسازی در زیرزمین باید چیدمان عالی داشته باشد. یک دیوار با طرح های هندسی و رنگی در چنین اتاق زیرزمینی جالب به نظر می رسد. طراحی و رنگ آمیزی این دیوار هم فقط به مهارت های اولیه طراحی احتیاج دارد.

7. طراحی بخش خوراکی ها در اتاق ناهارخوری

طراحی دیوار این بخش با اشکال هندسی برجسته نه تنها عنصر طراحی سرگرم نماینده ای خواهد بود، بلکه به جداسازی منطقه ها مختلف در اتاق ناهارخوری یاری می نماید. ممکن است دیوارنگاره این بخش اشکال ساده ای داشته باشد اما اگر همه اشکال هندسی و طرح ها در کنار هم قرار بگیرند، یک نقطه کانونی چشم نوازی ایجاد می نمایند. حتی می توانید پلاکارد کوچکی با عباراتی مانند سلام یا خوش آمدید نصب کنید تا در شب های فیلم بینی چشم ها را به سمت چرخ دستی غذا بکشاند.

8. دفتر خانگی با طراحی پیچیده

اگر به ظاهر کلاسیک راه راه برای دیوارهای دفتر کار خود علاقه دارید اما می خواهید به آن پیچیدگی بیشتری اضافه کنید، یک کاغذ دیواری با چنین چشم اندازی انتخاب کنید. به عنوان مثال، یک کاغذ دیواری با طرح های هندسی و اشکال عمودی می تواند به بزرگتر و بازتر شدن فضای دفتر کار خانگی یاری کند.

9. طراحی دستشویی مهمان به سبک سنتی

وقتی به اشکال هندسی برای طراحی دیوار فکر می کنید، اغلب به یاد سبک های رترو یا آرت دکو میفتید. بااین حال، این اشکال و طرح ها تقریبا با هر سبک طراحی هماهنگ می شوند. به طور مثال، دستشویی مهمان را می توانید با کاغذ دیواری دارای طرح های هندسی و رنگ های سنتی تزیین کنید تا به آن ظاهری جاودانه ببخشید.

10. طراحی فضاهای کوچک

داشتن یک فضای کوچک به این معنی نیست که نمی توانید سراغ سبکی بزرگ و طرح های برجسته بروید. به عنوان مثال، می توانید دیوار یک اتاق نشیمن کوچک را با یک نقاشی دیواری رنگارنگ که دارای رنگ های مکمل است دگرگون کنید. برای طراحی سایر فضاهای این اتاق هم می توانید از سبک مدرن میانه قرن بهره ببرید. به این ترتیب، رنگ های نقاشی دیواری با دکوراسیون پیوند می خورد تا فضایی جالب ایجاد کند که هیچ وقت خسته نماینده به نظر نخواهد رسید.

11. طراحی آشپزخانه به سبک رترو

برای انتخاب طرح دیوارهای آشپزخانه ای که به سبک رترو طراحی شده، سراغ طرح های بک اسپلش یا کاشی های مثلثی سه بعدی را انتخاب کنید. کاشی ها یا بک اسپلش هایی به شکل شش گوشه در الگوهی رنگی متفاوت هم یک نقطه کانونی مجذوب نماینده ایجاد می نماید و هم این بخش از آشپزخانه را به چشم نوازترین بخش آن تبدیل خواهد نمود.

12. طرح های نواری چوبی هندسی برای دیوار

طراحی دیوار هندسی سه بعدی کار دشواری به نظر می رسد اما این طور نیست. برای ایجاد چنین طرحی به کمی مهارت های فنی و چند نوار چوب احتیاج دارید. ابتدا دیوار اصلی اتاق را با رنگ مورد نظر خود رنگ آمیزی کنید. سپس، نوارهای چوبی که هم رنگ دیوار شده اند را به اشکال مختلف روی دیوار بچسبانید. اگر چنین طرحی را روی دیوار یک اتاق خواب با رنگ آبی اجرا کنید، اتاق خوابی آرامش بخش خواهید داشت.

13. اتاق غذاخوری طراحی شده به سبک مدرن میانه قرن

اغلب اوقات، اشکال هندسی را در طراحی مدرن میانه قرن پیدا خواهید کرد. طراحی یک اتاق ناهارخوری به این سبک هم از این قاعده مستثنی نیست. طراحی اتاق ناهاخوری به این روش ساده و شیک خواهد بود. برای اضافه کردن یک نقطه کانونی به این اتاق هم می توانید از یک طرح کاغذ دیواری هندسی روی یکی از دیوارها بهره ببرید. به این ترتیب، این کاغذ دیواری یک عنصر طراحی غیرمنتظره را به فضای اتاق اضافه خواهد نمود.

14. استفاده از کاغذ دیواری موقتی برای ایجاد طرح هندسی

کمدها و قفسه های توکار عناصر طراحی و سازماندهی عالی در خانه هستند اما ممکن است فضای داخلی شما را یکنواخت و خسته نماینده نمایند. شما به راحتی می توانید این کمدها و قفسه ها را با کاغذهای دیواری موقتی یا حتی روکش های کابینتی در الگوهای جالبی مانند اشکال هندسی تزیین کنید.

15. کاغذ دیواری با طرح های هندسی و رنگ متالیک

کاغذ دیواری با طرح های هندسی و رنگ متالیک ظاهری مدرن و شیک به یک اتاق خواب مجلل می بخشد. این کاغذ دیواری را می توانید برای یکی از دیوارهای اتاق برای ایجاد نقطه کانونی یا تمام دیوارها برای داشتن ظاهری چشم گیرتر انتخاب کنید.

16. طرح های هندسی ظریف

ایجاد طرح های هندسی به عنوان نقطه کانونی لزوما به معنای داشتن طرح هایی با زوایای سخت و مثلثی نیست. به عنوان مثال برای طراحی یک اتاق خواب از طرح های هندسی ظریف تر بهره ببرید. می توانید در چنین اتاقی به طرز ماهرانه ای اشکال هندسی را روی یک دیوار به رنگ صورتی روشن اجرا کنید. این طرح ها می توانند دایره ای باشند تا بدون اینکه فضا را تحت تأثیر خود قرار دهد، به آن مجذوب نمایندهیت بیشتری بدهد.

17. ترکیب طرح های هندسی و گل دار

اگرچه این دو سبک معمولا مکمل یکدیگر نیستند اما اشکال هندسی و گل دار را می توانید در کنار یکدیگر به کار ببرید. کاغذ دیواری چندین طرح و رنگ مختلف دارد. یک کاغذ دیواری با طرح های چاپی گل دار و اشکال هندسی می تواند یک دیوار را به نقطه کانونی اتاق خواب تبدیل کند.

18. ستون های رنگی

حتی اگر در خانه خود دیوار ندارید هم می توانید رنگ را به وسیله سایر جزئیات معماری به فضاهای داخلی اضافه کنید. مجموعه ستون های بزرگ خانه که با رنگ های گوناگون رنگ آمیزی شده اند می توانند به نقطه کانونی فضای داخلی تبدیل گردد.

19. نقاشی دیواری ساده در اتاق خواب

نقاشی دیواری اتاق خواب را می توانید به رنگ زرد آفتابی ساده انتخاب کنید. این نقاشی دیواری شاید ساده به نظر برسد اما بر طراحی داخلی تأثیر فراوانی خواهد داشت. رنگ زرد شاد برای طراحی تک رنگ اتاق خواب خسته نماینده نیست و انرژی آن به بقیه بخش های اتاق منتقل می گردد.

کلام آخر

ایجاد طرح های هندسی به عنوان نقطه کانونی به ابزارهای ساده ای مانند مداد، کاغذ، متر و تراز برای مقدار گیری دقیق و ایجاد زاویه احتیاج دارد. نوار نقاشی هم می تواند به ایجاد طرح های مجذوب نماینده تر یاری کند. برای ایجاد طرح هندسی سه بعدی هم به نوارهای چوبی و ابزارهای برش، چسب چوب، میخ و تفنگ میخ کوب احتیاج دارید. نتیجه کار قطعا چشم نواز خواهد شد.

منبع: thespruce

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 14 تیر 1403 بروزرسانی: 14 تیر 1403 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 1151

به "طرح های هندسی برای تبدیل دیوار به یک نقطه کانونی چشم نواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح های هندسی برای تبدیل دیوار به یک نقطه کانونی چشم نواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید