ساعات کار طولانی باعث مرگ می شود

به گزارش وبسایت دانشجویی، نتایج این پژوهش نشان می دهد که 55 ساعت کار یا بیشتر در هفته، خطر سکته مغزی را 35 درصد بیشتر و خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را 17 درصد بیشتر می کند؛ این رقم با میزان کار 35 تا 40 ساعت در هفته مقایسه شده است.

ساعات کار طولانی باعث مرگ می شود

طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، ساعات کار طولانی باعث مرگ صد ها هزار نفر در سال می شود. اولین پژوهش جهانی در این نوع نشان داده است که 745 هزار نفر در سال 2016 میلادی بر اثر سکته مغزی و بیماری قلبی ناشی از ساعات کار طولانی فوت کرده اند.

گزارش این سازمان نشان می دهد که بیشتر کسانی که آسیب دیده اند ساکنان جنوب شرقی آسیا و غرب اقیانوس آرام هستند. سازمان جهانی بهداشت همچنین گفته است که احتمالا همه گیری کرونا این رویه را بدتر هم کرده باشد.

نتایج این پژوهش نشان می دهد که 55 ساعت کار یا بیشتر در هفته، خطر سکته مغزی را 35 درصد بیشتر و خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را 17 درصد بیشتر می کند؛ این رقم با میزان کار 35 تا 40 ساعت در هفته مقایسه شده است.

این پژوهش که با همکاری سازمان بین المللی کار اجرا شده است، همچنین نشان می دهد که تقریبا سه چهارم افرادی که در اثر ساعات کار طولانی فوت کرده اند، مردان میانسال یا مسن تر بوده اند.

غالبا، مرگ خیلی دیرتر از سنین این دسته افراد، گاهی حتی در چندین دهه بالاتر، اتفاق می افتد. در حالی که این پژوهشن دوره همه گیری کرونا را در بر نمی گیرد، مقامات سازمان جهانی بهداشت گفته اند که جهش اخیر در دورکاری و کسادی اقتصادی ممکن است که خطرات مرتبط با ساعات کار طولانی را افزایش دهد.

فرانک پِگا، از مسئولان فنی سازمان جهانی بهداشت گفته است: ما شواهدی داریم که نشان می دهد وقتی کشور ها محدودیت های اجتماعی را اعمال کردند، میزان ساعات کار حدود 10 درصد افزایش یافت.

در این گزارش آمده است که ساعات کار طولانی دلیل اصلی حدود یک سوم بیماری هایی است که با کار مرتبط هستند، و این بزرگترین بیماری مرتبط با کار را رقم می زند. سازمان جهانی بهداشت پیشنهاد می کند که کارفرمایان باید هنگام ارزیابی خطرات سلامت و بهداشت شغلی کارکنان خود، این مورد را هم به حساب بیاورند.

آقای پگا گفته است که معین سقف برای ساعات کاری برای خود کارفرمایان هم مفید است، چرا که ثابت شده است که این امر منجر به افزایش بهره وری و کارآمدی کارکنان می شود. او گفت نیافزودن به ساعات کار طولانی در یک دوره بحران اقتصادی، یک گزینه واقعا هوشمندانه است.

منبع: فرادید
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 481

به "ساعات کار طولانی باعث مرگ می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعات کار طولانی باعث مرگ می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید