حجم بالای مسافران استان سمنان در نوروز امسال

به گزارش وبسایت دانشجویی، دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان پیش بینی کرد این استان در نوروز امسال با حجم بالای مسافران روبرو شود.

حجم بالای مسافران استان سمنان در نوروز امسال

ایسنا: امیر کرم زاده در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان اظهار کرد: ارتقای سامان دهی سفرهای ایمن با مدیریت و برنامه ریزی مسئولانه، رویکرد اصلی ستاد خدمات سفر در نوروز 1401 است.

وی با اشاره به شیوع بیماری عالم گیر کووید19 و لزوم توجه ویژه به راه های پیشگیری از شیوع این بیماری گفت: تأمین امنیت مسافران و پیشگیری از ابتلای گردشگران به بیماری کرونا از اولویت اهداف است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با اشاره به اینکه وظایف اعضای ستاد ابلاغ شده است، گفت: فرمانداران، روسای ستادهای خدمات سفر شهرستان ها هستند.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان با اشاره به اینکه نوروز سال نو با حجم بالای مسافران روبرو خواهیم شد، اضافه نمود: خدمات رسانی مطلوب، نیاز به آمادگی دستگاه های عضو ستاد دارد.

وی با تأکید بر ضرورت اجرای برنامه های فرهنگی و کاهش تصادفات، گفت: خدمات رسانی مطلوب در ایام نوروز، زمینه ساز رونق اقتصادی استان است.

کرم زاده با اشاره به اینکه از ظرفیت موکب ها برای ارائه خدمات رایگان به مسافران نوروزی استفاده می شود، خواستار مشارکت صداوسیما و رسانه های استان برای اطلاع رسانی گسترده به مسافران، معرفی ظرفیت های استان، پیشگیری از شیوع کرونا و …شد.

وی با اشاره به برخی برنامه های فرهنگی ستاد خدمات سفر ادامه داد: با هدف کاهش تصادفات در این پایانی و ابتدایی سال، بازارچه های عرضه صنایع دستی و سوغات برپا می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: تأسیسات گردشگری استان سمنان با سه هزار و 777 تخت، آماده پذیرایی از مسافران نوروزی هستند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 871

به "حجم بالای مسافران استان سمنان در نوروز امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حجم بالای مسافران استان سمنان در نوروز امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید