راغفر: اولویت جهش تولید مسکن با مناطق محروم باشد

به گزارش وبسایت دانشجویی، رئیس پژوهشکده مطالعات اقتصادی دانشگاه الزهرا تأکیدکرد: باید ساخت مسکن ارزان قیمت از مناطق مرزی و محروم کشور آغاز شود و 80 درصد هزینه مسکن را هم خود بانک ها با قیمت مناسب تأمین کنند.

راغفر: اولویت جهش تولید مسکن با مناطق محروم باشد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، دکتر حسین راغفر، عضو هیئت علمی گروه دانشگاه الزهرا و رئیس پژوهشکده مطالعات اقتصادی این دانشگاه درمورد راهکار های افزایش قدرت خرید مردم در بخش مسکن با برنامه گفتگوی اقتصادی مصاحبه تلفنی کرد.

راغفر در پاسخ به این سوال که چرا مسکن در کشور ما سامان نمی گیرد، گفت: یکی از دلایل این موضوع این است که تصمیم گیران یعنی کنندگان مجلس و قوه مجریه و حتی بخش هایی از قوه قضائیه در بخش مسکن منتفع هستند.

وی اقدامات مجلس یازدهم در بخش مسکن را چالش برانگیز خواند و افزود: معلوم نیست که مجلس منافع چه گروه هایی را دنبال می کند، اما تا جایی که ما متوجه شدیم بیشتر منافع انبوه ساز ها را دنبال می کند و اقدامی هم که صورت می گیرد برای وارد کردن بخش های حاشیه کلانشهر ها به داخل این مجموعه است.

عضو هیئت علمی گروه دانشگاه الزهرا شرح داد: اگر زمین هایی را که خارج از محدوده شهری قرار دارند به بهانه ساخت مسکن ارزان قیمت برای مردم وارد مناطق شهری کنیم عملاً سفته بازی در قیمت زمین رخ خواهد داد.

راغفر بر این باور است که قانون هدفمند کردن یارانه ها به دلیل ابهامی که باقی می گذارد و معلوم هم نیست به کجا وارد می شود فرصتی را برای مافیای مسکن و زمین فراهم کرده است.

عضو هیئت علمی گروه دانشگاه الزهرا با بیان اینکه زمینی در کلانشهر تهران برای ساخت مسکن وجود ندارد گفت: طرح مجلس فقط باعث هجوم جمعیت به شهر تهران و دیگر کلانشهر ها و همچنین مسائل امنیتی خواهد شد و لذا پیشنهاد ما این است که ساخت مسکن ارزان قیمت از مناطق مرزی و محروم کشور آغاز شود و 80 درصد هزینه مسکن را هم خود بانک ها با قیمت مناسب تأمین کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 477

به "راغفر: اولویت جهش تولید مسکن با مناطق محروم باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راغفر: اولویت جهش تولید مسکن با مناطق محروم باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید