شروع ثبت نام وام ویژه دکتری از فردا

به گزارش وبسایت دانشجویی، ثبت نام برای دریافت وام ویژه دکتری نیم امسال دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از فردا(شنبه، 17 آبان) شروع می گردد.

شروع ثبت نام وام ویژه دکتری از فردا

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، وام ویژه دکتری طی یک لیست به مبلغ چهار میلیون و 200 هزار تومان برای نیم سال اول پاییز و زمستان سال تحصیلی 99 از منابع صندوق به دانشجویان روزانه دکتری تخصصی ناپیوسته دانشگاه های دولتی پرداخت می گردد که ثبت نام برای دریافت این وام از فردا شنبه 17 آبان ماه آغاز می گردد.

همچنین برای دانشجویان دکتری که قبلا به بانک برای دریافت وام ویژه دکتری معرفی شده اند، این وام به تفکیک دو لیست به مبلغ دو میلیون و 100 هزار تومان در ترم جاری به آنها پرداخت می گردد و مهلت ثبت نام برای دریافت این وام ها تا 15 دی ماه ادامه دارد.

دانشجویان دکتری تخصصی ناپیوسته می توانند از منابع صندوق رفاه و یا بانک توسعه تعاون به صورت هر 6 ماه یک بار به مبلغ ماهیانه 700 هزار تومان وام ویژه دکتری دریافت نمایند. همچنین برای همه مقاطع تحصیلی در طول هر مقطع مبلغ 25 میلیون تومان در شهر تهران، 20 میلیون تومان در کلانشهرها و 15 میلیون تومان نیز در سایر شهرها وام مسکن پرداخت می گردد.

بر اساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم مبالغ وام های دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 در پنج دسته وام های تحصیلی، ضروری، ویژه دکتری، مسکن و شهریه اعلام شد. بر این اساس دانشجویان همه مقاطع تحصیلی برای هر نیمسال تحصیلی می توانند یک میلیون و 500 تا دو میلیون تومان وام تحصیلی دریافت نمایند.

همچنین حداکثر سقف وام ضروری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته وام ضروری 6 میلیون تومان و برای مقاطع کارشناسی پیوسته و دکتری تخصصی ناپیوسته غیربورسیه حداکثر تا سقف هشت میلیون تومان و همچنین برای مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری پیوسته و دکتری حرفه ای حداکثر تا سقف 10 میلیون تومان مشخص شده است.

همچنین دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و پیوسته تا سقف یک میلیون، دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته، دکترای حرفه ای، دکترای پیوسته و دکترای تخصصی ناپیوسته نیز به میزان دو تا پنج میلیون تومان در هر نیمسال می توانند وام شهریه دریافت نمایند.

وام ودیعه مسکن برای دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی و آموزشکده های فنی و حرفه ای تا 15 دی ادامه دارد و دانشجویان متأهل فاقد خوابگاه و دارای سند تعهد و اجاره نامه می توانند از این وام استفاده نمایند و به آخرین نیمسال تحصیلی مجاز وام مسکن تعلق نمی گیرد ضمن اینکه فقط به یکی از زوجین دانشجو وام مسکن پرداخت خواهد شد.

همچنین دانشجویان نوبت دوم دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی، آموزشکده های فنی و حرفه ای و دانشجویان دانشگاه های پیغام نور، علمی کاربردی، آزاد و موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی می توانند وام شهریه دریافت نمایند. همچنین از بنیاد علوی نیز به دانشجویان روزانه و نوبت دوم دانشگاه های دولتی و آموزشکده های فنی و حرفه ای و پیغام نور مورد تأیید بنیاد مبلغ 600 هزار تومان به دانشجویان مجرد و 800 هزار تومان نیز به دانشجویان متأهل پرداخت خواهد شد.

اولویت های پرداخت وام به دانشجویان، ذیل شرایط اعطای هر وام در آیین نامه پرداخت و بازپرداخت ذکر شده و شایسته است در تنظیم و ارسال درخواست ها مد نظر قرار گیرد، همچنین پرداخت وام (ودیعه) مسکن متأهلی به کلیه دانشجویان واجد شرایط از سال تحصیلی جاری به وسیله بانک قرض الحسنه مهر ایران انجام و شیوه نامه اجرایی آن متعاقباً به مراکز ارسال خواهد شد.

بر این اساس پرداخت وام شهریه به کلیه دانشجویان واجد شرایط دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از سال تحصیلی جدید مستقیما به وسیله صندوق رفاه دانشجویان انجام می گیرد و باید تقاضای دانشجویانی که قبلاً از خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران استفاده نموده و درخواست مجدد برای بهره مندی از خدمات آن بانک در سال تحصیلی جدید را دارند، طی لیستی جداگانه به صندوق ارسال گردد.

همچنین پرداخت وام شهریه به دانشجویان شهریه پرداز شاغل پس از بهره مندی دانشجویان غیر شاغل امکان پذیر است. بر همین اساس دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می توانند در صورت وجود اعتبار مازاد وام شهریه، پس از هماهنگی و أخذ مجوز از صندوق، درخواست دانشجویان شهریه پرداز شاغل را نیز طی لیست جداگانه ارسال نمایند. همچنین دریافت مدارک و مستندات وام ضروری و سند تعهد دانشجو از جمله ضرورت های دریافت وام هاست و شایسته است به منظور حمایت از دانشجویان و همکاری با آنان ترتیبی اتخاذ گردد تا در ایام تداوم شیوع بیماری کرونا به نحو مقتضی مدارک و مستندات مربوطه از دانشجویان متقاضی وام دریافت گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 127

به "شروع ثبت نام وام ویژه دکتری از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت نام وام ویژه دکتری از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید