حقوق بازنشستگان کفاف زندگی آنها را نمی دهد

به گزارش وبسایت دانشجویی، بیات گفت: از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می خواهیم به مسائل معیشتی و درمانی بازنشستگان تامین اجتماعی رسیدگی کند.

حقوق بازنشستگان کفاف زندگی آنها را نمی دهد

علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور در در گفت و گو با خبرنگار ، با بیان این که هفته گذشته جلسه ای 4 ساعته درباره مسائل بازنشستگان با عبدالملکی وزیر کار داشتیم گفت: در این جلسه اولین موضوعی که مطرح کردیم این بود که در شرایط فعلی کشور و شیوع ویروس کرونا مجموعه ما و بازنشستگان بیش ترین آسیب را از نظر مالی و درمانی دیده اند.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور بیان نمود: بازنشستگان تامین اجتماعی مسائل معیشتی دارند و 60 درصد از آن ها حداقلی بگیر هستند یعنی آن هایی که از 3 میلیون تا 4 میلیون و 200 هزار تومان حقوق دریافت می نمایند و با این شرایط مالی و شیوع ویروس کرونا ناچار هستند دنبال شغل دوم بروند و با توجه به سن و سالی که دارند شنماینده هستند و کار کردن در آن سن مشکل ساز است.

بیات با اشاره به این که دائمی شدن حقوق بازنشستگان یکی از مطالبات جدی ماست ادامه داد: ما 3 میلیون و 600 هزار بازنشسته تامین اجتماعی هستیم با جمعیتی که تحت پوشش ما هستند 10 میلیون نفر می شویم با این حال در ارکان های سازمان تامین اجتماعی، در هیات امنا که برای حقوق ما تصمیم گیری و تصمیم سازی می گردد نماینده ای نداریم. چرا باید بازنشستگان تامین اجتماعی در خیابان فریاد بزنند تا حق خود را مطالبه نمایند اگر نماینده بازنشستگان در جایی که تصمیم می گیرند حضور داشته باشد و حقوق و مسائل مربوط به بازنشستگان را مطالبه نمایند بخش زیادی از مسائل این قشر برطرف می گردد.

او اضافه کرد: ما جمعیت بازنشستگان تامین اجتماعی 30 سال به این سازمان پول پرداخت کردیم و حالا تامین اجتماعی مکلف است به ما خدمات ارائه دهد که یکی از این خدمات بحث درمان است چون قانون به درستی اجرا نشد ما بازنشستگان را تحت پوشش بیمه تکمیلی درآوردیم که مهلت آن در آبان ماه به انتها می رسد.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور توضیح داد: از وزیر خواستیم یاری کند و سازمان تامین اجتماعی مشارکت بیش تری در قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان سازمان داشته باشد که بتوانیم قرارداد بهتری برای بازنشستگان منعقد کنیم.بر اساس بازدیدی که از بیمارستان ها داشتم عمده بیماران در آن جا بازنشسته های تامین اجتماعی هستند در حال حاضر تنها کاری که برای آن ها صورت گرفته افزایش سقف بستری بیمه درمانی تکمیلی تا 40 میلیون تومان است که باز هم هزینه های درمان را پوشش نمی دهد.

بیات با بیان این که تبعیض بین صندوق ها باید برطرف گردد اظهار کرد: ما بازنشستگان تامین اجتماعی مانند بازنشستگان دیگر صندوق ها بازنشسته هستیم اگر آن ها از منابع عمومی استفاده می نمایند ما هم حق بیمه پرداخت کردیم و باید به خواسته های ما رسیدگی گردد تبعیض بین بازنشسته های سازمان تامین اجتماعی و سایر صندوق ها باید برطرف گردد و این کار با دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان صورت می گیرد.

او ادامه داد: موضوع بعدی که وجود دارد وام بازنشسته هاست ما سال گذشته به وسیله سامانه غیر حضوری که با بانک رفاه و سازمان تامین اجتماعی راه اندازی نموده بودیم 340 هزار فقره وام قرض الحسنه 5 میلیون تومانی پرداخت کردیم و سال جاری هم انتظار داریم با تغییر و تحولاتی که اتفاق میفتد موضوعات و خواسته های ما به حاشیه نرود و وام و بیمه تکمیلی ما پر رنگ تر دیده گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 مهر 1400 بروزرسانی: 12 مهر 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 644

به "حقوق بازنشستگان کفاف زندگی آنها را نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوق بازنشستگان کفاف زندگی آنها را نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید