حقایقی درباره ژل ها

به گزارش وبسایت دانشجویی، مواد نرم کننده و حالت دهنده چنانچه به وسیله کارخانه های معتبر تولید شوند، مناسب اند و انتخاب آن بستگی به نوع مورد سلیقه فرد از نظر شرایط و حالت موهایش دارد و بسته به اینکه خودش فکر می کند موهایش با ژل بهتر فرم می گیرند و یا با کرم مو و... یکی از انواع این محصولات را از بازار می خرد و استفاده می کند.

حقایقی درباره ژل ها

حقایقی درباره ژل ها

نویسنده:دکترحسین طباطبایی*

مواد نرم کننده و حالت دهنده چنانچه به وسیله کارخانه های معتبر تولید شوند، مناسب اند و انتخاب آن بستگی به نوع مورد سلیقه فرد از نظر شرایط و حالت موهایش دارد و بسته به اینکه خودش فکر می کند موهایش با ژل بهتر فرم می گیرند و یا با کرم مو و... یکی از انواع این محصولات را از بازار می خرد و استفاده می کند.

این محصولات معتبر تفاوت چندانی از نظر سلامت نگه داشتن پوست و موی سر با یکدیگر ندارند و همه این نوع محصولات استاندارد بسته به تجربه فرد که کدام یک را می پسندد، قابل استفاده هستند.

محصولات فله ای که از سوی عطاری ها فروخته می شوند می توانند موجب حساسیت پوست سر و کدر شدن موها شوند و به هیچ وجه استفاده از این محصولات را توصیه نمی کنیم. در مورد ژل ها باید گفت ژل ها، مواد نرم کننده و صاف کننده موها هستند که افرادی که موهای زبر و خشک و فر دارند می توانند از آنها استفاده کنند و چنانچه به وسیله کارخانه های معتبر ساخته شده باشند مناسب هستند و موجب نرم شدن موها و حالت دادن به آنها و صاف کردن شان شوند.

ژل ها به ندرت عوارضی مانند حساسیت پوست سر را به وجود می آورند البته نکته ای که باید به آن توجه کرد این که ژل هایی که در منازل ساخته می شوند و در عطاری ها به فروش می رسند غیراستاندارد هستند و ممکن است موجب قرمزی و پوسته پوسته شدن و خشکی و خارش پوست شوند.

چنانچه حالت دهنده ها استاندارد و معتبر باشند می توانید آنها را به صورت مستمر و پس از هر حمام استفاده کنید و محدودیتی هم در استفاده از این محصولات وجود ندارد.

پی نوشت ها :

* متخصص پوست ومو

منبع:http://www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 632

به "حقایقی درباره ژل ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی درباره ژل ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید