بیانیه باشگاه گل گهر سیرجان در واکنش به حکم کمیته انضباطی؛ کماکان به وجود عدالت در فدراسیون فوتبال امیدواریم

به گزارش وبسایت دانشجویی، باشگاه گل گهر سیرجان اعلام کرد که احقاق حق خود را بابت حکم کمیته انضباطی، از مجاری قانونی دنبال می کند و همچنان به وجود عدالت در فدراسیون فوتبال امیدوار است.

بیانیه باشگاه گل گهر سیرجان در واکنش به حکم کمیته انضباطی؛ کماکان به وجود عدالت در فدراسیون فوتبال امیدواریم

به گزارش خبرنگاران، پنجشنبه شب بود که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، استفاده تیم گل گهر سیرجان از اریک بانیاما را غیرقانونی تشخیص داد و این تیم را در دیدار مقابل استقلال، سپاهان اصفهان و پیکان، با نتیجه 3 بر صفر بازنده گفت.

باشگاه گل گهر در واکنش به این اتفاق، بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:

باشگاه گل گهر سیرجان در طول دوران حیات خود با نگاه ویژه به توسعه ورزش، مجموعه ای دور از جنجال و هیاهو بوده است. در پاسخ به کلیه تماس ها، شایعات، گفته ها و نقل قول های احتمالی؛ باشگاه گل گهر تأکید می کند که احقاق حق خود پس از رأی اخیر کمیته محترم انضباطی را تنها از مجاری قانونی دنبال خواهد کرد و به وجود عدالت در فدراسیون فوتبال، کمیته استیناف و سایر مراجع رسیدگی کماکان امیدوار است.

لازم به ذکر است آنچه که در مورد پفراینده بازیکن گابنی استخدام شده در باشگاه گل گهر رخ داده، شامل عواملی پیچیده است که هزینه ای غیر ضروری را بر مدیریت باشگاه تحمیل کرده است. حال آنکه این باشگاه و عوامل اجرایی به شهادت مکاتبات رسمی و جلسات خود، در پی کشف حقیقت در مورد این بازیکن و به کارگیری او از راه قانون بوده و هرگز تخطی و عدول از آنچه که سازمان لیگ برتر فوتبال ایران برای تعیین صلاحیت بازیکنان خارجی در نظر گرفته، نبوده و به همین دلیل این بازیکن دیرتر از حد معمول به جمع نفرات اضافه شده است. اگر هم در این راستا اشتباهاتی رخ داده و اطلاعات غلطی از طریق کارگزار رسمی خارجی بازیکن یا فدراسیون گابن سهواً (یا عامدانه) باعث بروز اتفاقاتی در جریان عقد این قرارداد (با باشگاه) شده، مورد تأیید ما نیست.

با این حال باشگاه گل گهر در تمام مکاتبات موجود خود با فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، درخواست تعیین شرایط بازیکن و بررسی شرایط او مبنی بر صلاحیت حضور در لیگ فوتبال ایران را داشته و در مکاتبه با فدراسیون فوتبال گابن، قصوری متوجه این مجموعه نیست، چرا که در صدور کارت بازی، چیزی جز استعلام و شارع قانون مد نظر ما نبوده است. انتظار می رود با توجه به لزوم انجام رقابت در لیگ برتر فوتبال ایران، در شرایط عادلانه به حکم کمیته محترم انضباطی بازنگری شود. در شرایطی که گل گهر با احساس تضییع حق، فرایند های قانونی را در پی خواهد گرفت، تأکید می کنیم که نگاه ویژه و عدالت محور به فوتبال در فدراسیون آقای شهاب الدین عزیزی خادم منجر به اصلاح امور جاری در کل و صد البته بررسی های دقیق تر و اعلام آرای منصفانه در کلیه پفراینده ها اعم از این پفراینده و سایر موارد خواهد شد.

در پایان تأکید می کنیم که باشگاه گل گهر بدون هیاهو، از ظرفیت قانونی پیش بینی شده برای اثبات حقانیت خود استفاده خواهد کرد و بدین وسیله از رسانه ها و علاقه مندان و هواداران فوتبال انتظار داریم که در آرامش و بدون فضاسازی، در این راستا به ایجاد رقابت عادلانه در فوتبال کمک کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 776

به "بیانیه باشگاه گل گهر سیرجان در واکنش به حکم کمیته انضباطی؛ کماکان به وجود عدالت در فدراسیون فوتبال امیدواریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه باشگاه گل گهر سیرجان در واکنش به حکم کمیته انضباطی؛ کماکان به وجود عدالت در فدراسیون فوتبال امیدواریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید