دبیر: همه کشتی گیران برای حضوردر توکیو در چرخه انتخابی شرکت کردند

به گزارش وبسایت دانشجویی، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رئیس فدراسیون کشتی پس از 3 عمل جراحی بر روی کلیه و 5 روز بستری در بیمارستان، امروز (شنبه) با حضور در محل خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده حضور یافت و به صورت مجزا دقایقی را برای ملی پوشان آزاد و فرنگی کار صحبت کرد.

دبیر: همه کشتی گیران برای حضوردر توکیو در چرخه انتخابی شرکت کردند

علیرضا دبیر با تأکید بر اینکه همانطور که از ابتدا هم گفتم هیچ کشتی گیری بدون انتخابی راهی المپیک نخواهد شد، گفت: این امر محقق شد و اگر کسی مصداقی ادعا دارد که تمامی حریفان خود را شکست داده اما انتخاب نشده است یا در چرخه حضور نداشته، اعلام کند.

وی اضافه نمود: با توجه به اینکه کل کشور در یک سال و نیم گذشته درگیر کرونا بود، نتوانستیم چرخه انتخابی تیم ملی را به طور کامل انجام دهیم اما همه در انتخابی تیم ملی شرکت کردند و هیچ کشتی گیری نمی تواند بگوید که من همه را برده ام یا در چرخه نبوده ام و من را کنار گذاشته اند.

دبیر شرح داد: در کشتی آزاد به غیر از حسن یزدانی و در کشتی فرنگی نیز به غیر از محمدعلی گرایی و علیرضا نجاتی همه در کارنامه خود شکست داشته اند اما با این وجود بازهم به آن ها شانسی داده شد تا در چرخه بمانند و خود را اثبات کنند.

وی ادامه داد: قبلا هم گفته ام که همه برای حضور در تیم های ملی باید در انتخابی شرکت کنند و چرخه ما برای انتخاب تیم های ملی از آبان ماه شروع شده (لیگ دور رفت و برگشت، انتخابی صربستان، جام جهانی صربستان، مسابقات ایتالیا، اوکراین، دانکلوف و نیکولای پتروف بلغارستان، گزینشی المپیک قزاقستان، قهرمانی آسیا، گزینشی المپیک بلغارستان و انتخابی درون اردویی) و رقابت های بین المللی لهستان مرحله آخر آن خواهد بود.

رئیس فدراسیون کشتی تأکید کرد: با توجه به اینکه کمیته ملی المپیک لیست نفرات اعزامی را از ما می خواهد و باید کارهای اعزام آن ها از جمله تهیه ویزا و بلیت هرچه زودتر انجام پذیرد، باید تا آخر خردادماه ترکیب تیم های اعزامی به المپیک توکیو را اعلام کنیم.

دبیر با قدردانی از کادر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی و آزاد به خصوص محمد بنا و غلامرضا محمدی به جهت زحماتی که در اردوهای تیم های ملی متحمل شده اند، گفت: از تک تک شما کشتی گیران نیز بابت اینکه 8 ماه در اردو بودید و در شرایط کرونا و قرنطینه تمرینات را برگزار و سختی ها را تحمل کرده اید نیز تشکر می کنم. ضمن اینکه قدردان زحمات کادرهای فنی و کشتی گیران رده های سنی جوانان و نوجوانان که اردوهای آن ها نیز در حال برگزاری است هستیم.

وی گفت: وظیفه بنده بعنوان رئیس فدراسیون و همکارانم این است که پشتیبانی های لازم را انجام دهیم و امکانات را مهیا کنیم که شما و مربیان برای انجام تمرینات دغدغه نداشته باشید. اما شما نیز وظیفه دارید احترام مربیان خود را حفظ کنید، اخلاق را در اردو مدنظر قرار دهید، نظم و انضباط اردویی را رعایت کنید، خوب تمرین کنید تا بتوانید پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآورید و ضمن افتخارآفرینی برای مردم ایران، دل آن ها را شاد کنید. قطعا تمامی این ها در سایه توکل به خدا، نظم و پشتکار بدست خواهد آمد.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: با توجه به هزینه های سنگین مالی، ما در تمامی تورنمنت ها شرکت کرده ایم و قرار است که به زودی تیم های کشتی آزاد و فرنگی ما به لهستان اعزام شوند، ضمن اینکه قرار است، تیم های آزاد ما به صورت کامل در جام های علی اف روسیه و یاشاردوغو ترکیه و تیم فرنگی ما نیز به صورت کامل در جام وهبی امره ترکیه حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر اعزام تیم های بزرگسالان تیم های آزاد و فرنگی ما نیز می بایست در رقابت های کشتی نوجوانان و جوانان جهان شرکت کنند که 4 اعزام کامل را نیز در این رده ها در دستور کار داریم و رقابت های انتخابی تیم های ملی رده های پایه را نیز با تمامی سختی ها و مسائلی که پیش روی ما بود در کردستان، تهران و مازندران با حضور بیش از 2 هزار کشتی گیر و مربی برگزار کردیم و برگزاری مسابقات نونهالان را نیز در تابستان مدنظر داریم.

دبیر شرح داد: در عین حال که المپیک مدنظر ما قرار گرفته است اما چرخه انتخابی برای رقابت های جهانی نروژ را نیز انجام می دهیم و مرحله اول آن نیز برگزاری جام تختی بود که انصافا برگزاری این مسابقات در اوج پیک چهارم کرونا در تهران و دریافت مجوزهای لازم خیلی سخت بود اما برای اینکه انتخابی برای ما ملاک بود، با تمامی مسائل و سختی ها این رقابت ها را برگزار کردیم.

وی گفت: برای اینکه در اردو شرایط آسایش بهتر شما فراهم شود، پیشنهادات خود را بدهید اما به شما تأکید می کنم از موقعیت بدست آمده استفاده کنید، ارتباط خود را با بیرون از اردو قطع کنید، رفقای خود را به اردو دعوت نکنید و از بیرون از اردو نیز غذا نگیرید، چراکه اگر کرونا بگیرید دیگر کاری از دست ما بر نمی آید و همانطور که امیرحسین زارع مسابقات آسیایی را از دست داد شما نیز مسابقات پیش رو را از دست خواهید داد.

دبیر ادامه داد: کرونا را جدی بگیرید چراکه آژانس های هواپیمایی آزمایشگاه های خود را دارند و مسافری را که کرونا داشته باشد را به پرواز راه نمی دهند، با این حال که واکسن زده اید اما این احتمال وجود دارد که کرونا بگیرید و اگر خدای نکرده این اتفاق بیافتد 4 سال زندگی و تلاش خود را از دست می دهید.

دبیر در پایان با اشاره به اینکه انتخابی مدنظر فدراسیون کشتی بود گفت: یکسری در ایران انتخابی دریافتد و یکسری با اعزام به تورنمنت بین المللی خود را ثابت کردند، بهرحال همه کشتی دریافت و در چرخه انتخابی حضور داشتند و هنوز هم سر حرفم در روز اول هستم، یک نفر نیست بیاید مصداقی بگوید که برای من کشتی نگذاشتند یا من برده ام و من را کنار گذاشته اند و کسی نمی تواند این ادعا را کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 504

به "دبیر: همه کشتی گیران برای حضوردر توکیو در چرخه انتخابی شرکت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر: همه کشتی گیران برای حضوردر توکیو در چرخه انتخابی شرکت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید