از مسدود کردن حق مردم ایران برای استفاده از پول خودشان دست بردارید

به گزارش وبسایت دانشجویی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ادعای یاری آمریکایی ها خطاب به آنها گفت: از اوفک بخواهید به کره جنوبی اجازه دهد که پول ما را به کانال سوئیس منتقل کند.

از مسدود کردن حق مردم ایران برای استفاده از پول خودشان دست بردارید

به گزارش خبرنگاران از فارس، سعید خطیب زاده عصر امروز (چهارشنبه) در توئیتی در واکنش به اظهارات مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که گفته این کشور آماده است در شرایط کنونی شیوع کرونا به ایران یاری کند، نوشت: ایالات متحده همچنان به تکرار پیشنهادهای پوچ و توخالی برای یاری ادامه می دهد.

وی اضافه نمود: یک پیشنهاد: عملتان را با حرفتان یکی کنید. از مسدود کردن حق مردم ایران برای استفاده از پول خودشان که در کره جنوبی، عراق و ژاپن بلوکه شده دست بردارید تا در میانه این همه گیری کرونا برای خرید غذا و دارو استفاده گردد.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود: موضوع ساده است. از اوفک (دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا) بخواهید به کره جنوبی اجازه دهد که پول ما را به کانال سوئیس منتقل کند.

مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بامداد امروز (چهارشنبه) در پیامی در توئیتر نوشت: آمریکا از وخیم شدن شرایط کووید 19 (کرونا) در ایران نگران است و ما پیشنهاد خود برای یاری را که برای بار نخست در ماه فوریه مطرح کردیم، تکرار می کنیم.

این اظهارات پس از آن مطرح می گردد که سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اخیرا در گفت وگویی با شبکه سی.ان.بی.سیگفته بود که واشنگتن همچنان به فشار حداکثری به ایران ادامه می دهد، اما به مذاکره با جمهوری اسلامی برای یک توافق بهتر علاقه مند است.

خطیب زاده روز دوشنبه 14 مهر ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره بدهی کره جنوبی به ایران از تعلل مجدد کره ای سخن گفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این باره مطرح نمود: رایزنی ها با کره جنوبی در جریان است، ولی با سرعتی که ما انتظار داریم جلو نمی رود و کند پیش می رود. ما درباره خرید دارو و بعضی اقلام با کره توافقات اولیه داشتیم و در دو هفته اخیر در خصوص تامین منابع مورد احتیاج از منابع ایران برای خرید واکسن آنفلوآنزا و واکسن کرونا در قالب کنسرسیوم سازمان تجارت جهانی با تعلل هایی از سوی کره روبرو هستیم و امیدواریم طرف کره ای حساسیت موضوع را متوجه و سرعت لازم را بدهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 82

به "از مسدود کردن حق مردم ایران برای استفاده از پول خودشان دست بردارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از مسدود کردن حق مردم ایران برای استفاده از پول خودشان دست بردارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید