آتش سوزیِ ایالات غربی، تنور انتخاباتی آمریکا را گرم کرد

به گزارش وبسایت دانشجویی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، موعد برگزاری انتخابات آمریکا (13 آبان) نزدیک است و رقبای دو حزب جمهوریخواه و دموکرات برای به دست آوردن آراء مردم، به هر دستاویزی چنگ می زنند به ویژه آنکه این روزها پای موضوع داغی مانند شعله ور شدن حریق در ایالات غربی کالیفرنیا، واشنگتن و اورگن در میان است.

آتش سوزیِ ایالات غربی، تنور انتخاباتی آمریکا را گرم کرد

فارغ از اینکه معمولاً وزنه انتخاباتی در این ایالات، به سمت حزب دموکرات متمایل است؛ ترامپ رنج سفر به خود داده تا مستقیماً خطاب به ساکنین آنها که بسیاری شان بی خانمان شده اند بگوید اینها همه ناشی از سوء مدیریت در امر جنگل داری است و از بی کفایتی فرماندارهای دموکرات ناشی می گردد.

همزمان، همان فرماندارهای دموکرات به ترامپ می گویند زحمت سفر نکش چون آتش سوزی ها ناشی از گرمایش زمین است و تو که از توافق اقلیمی پاریس خارج شده ای، نه از نظر علمی قادر به اظهارنظر هستی و نه حقی برای انجام چنین کاری داری.

در حالی که رئیس جمهور آمریکا در جمع مردم کالیفرنیا سخنرانی می کرد؛ جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات 2020 هم از فرصت به دست آمده علیه رقیب استفاده کرد و گفت: ترامپ آتش افروز است و شرایط اقلیمی را هدف قرار داده است.

سه ایالت در آتش می سوزند؛ هزاران نفر بی خانمان شده اند؛ دست کم 35 نفر مرده اند؛ دهها نفر مفقودالاثر هستند و در این میان، ترامپ و بایدن در تنور انتخابات آمریکا می دمند تا افکار عمومی را به نفع خود به هیجان بیاورند!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 52

به "آتش سوزیِ ایالات غربی، تنور انتخاباتی آمریکا را گرم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزیِ ایالات غربی، تنور انتخاباتی آمریکا را گرم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید