مجلس اروپا تحریم های آمریکا را محکوم کرد

به گزارش وبسایت دانشجویی، نمایندگان مجلس اروپا، تحریم های ایالات متحده را که مانع از تجارت شرکت های اروپایی با دیگر کشورها از جمله ایران شده، محکوم نموده و خواهان مقابله با آن ها شدند.

مجلس اروپا تحریم های آمریکا را محکوم کرد

با ما سفر کنید و با قیمت روز تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

روزنامه فرانسوی اوئست فرانس نوشت: نمایندگان مجلس اروپا، تحریم های ایالات متحده را که مانع از تجارت شرکت های اروپایی با دیگر کشورها از جمله ایران شده، محکوم کردند.

این روزنامه فرانسوی نوشت: اروپایی ها در سال های اخیر از عواقب تحریم های آمریکا علیه کشورهای ثالث، متحمل آسیب و خسارات های فراوانی شده اند. شرکت های اروپایی برای از دست ندادن بازارهای خود در ایالات متحده، ناگزیر به از دست دادن دیگر بازارها در سایر کشورها از جمله ایران شده اند، امری که خشم نمایندگان مجلس اروپا را برانگیخته است.

اوئست فرانس می افزاید: نمایندگان مجلس اروپا دیگر نمی خواهند شرکت های اروپایی در صورت تجارت با کشورهایی که واشنگتن می خواهد آن ها را مجازات کند تحریم های آمریکا را متحمل شوند.

به گزارش این روزنامه فرانسوی، مجلس اروپا روز گذشته (چهارشنبه) از کمیسیون اروپا خواست تا برای حفاظت از منافع تجاری این قاره در برابر تحریم هایی که به طور قابل توجهی حاکمیت سرزمینی کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نقض می نماید، راهکار هایی ارائه دهد.

ماری-پیر ودرن،Marie-Pierre Védrenne نماینده مجلس اروپا با ابراز تاسف از انفعال اروپا در برابر تحریم های واشنگتن توضیح داد: ما در واقع تابع قوانین فراسرزمینی ایالات متحده هستیم؛ چرا ما در سطح اروپا نباید رویکرد خودمان را داشته باشیم؟.

روزنامه فرانسوی اوئست فرانس در ادامه نوشت: مثال شاخص آن در خصوص مساله ایران، به خصوص پس از خروج یکجانبه ایالات متحده در 8 مه 2018 از توافق هسته ای 2015 ایران (برجام) و بازگرداندن تحریم های مالی کاخ سفید علیه تهران، رخ داد. این تحریم ها نه تنها در خصوص ایران بلکه در خصوص تمام شرکت های مستقر در هر کشوری اعمال می گردد. بنابراین قانون ایالات متحده همه مشاغل دنیا را دربر می گیرد؛ در نتیجه، برای ادامه دسترسی به بازار ایالات متحده، شرکت های اروپایی از جمله تولیدنمایندگان فرانسوی رنو،Renault و گروه پی اس ای،PSA (شرکت فعال فرانسوی در زمینه خودروسازی و ترابری که خودروهای تولیدی خود را، تحت برندهای پژو، سیتروئن، دی اس، اوپل و واکسول عرضه می نماید)، فولکس واگن، دایملر بنز،DaimlerBenz و حتی توتال، Total مجبور شدند فروش محصولات خود را در ایران متوقف نمایند.

بزرگترین قراردادهای امضا شده در آن موقع مربوط به صنعت هواپیمایی بود؛ ایران در آن موقع قصد مدرن سازی ناوگان هوایی قدیمی خود را داشت. به عنوان مثال ایرباس،Airbus سفارشات شرکت های ایرانی را برای 100 هواپیما ثبت نموده بود.

ماری پیر ودرن توضیح داد: فراتر از تحریم ها، ما باید آزادی، خودمختاری استراتژیک یا حاکمیت خود را داشته باشیم تا بتوانیم استراتژی خود را دنبال کنیم، مشکل پیش روی ما، قوانین فراسرزمینی ایالات متحده است که از هدف اصلی خود منحرف شده و آزادی و حاکمیت دیگر کشورها از جمله اتحادیه اروپا را نقض می نماید.

اوئست فرانس اضافه کرد: نمایندگان مجلس اروپا از اینکه شرکت های اروپایی نمی توانند آزادانه به کوبا صادرات نمایند یا اینکه تحریم های کنونی ایالات متحده می تواند علیه شرکت های ساخت خط لوله گاز Nord Stream 2، پروژه ای که ایالات متحده مخالف آن است، اعمال گردد، ابراز خشم و نگرانی کردند.

این نماینده مجلس اروپا تاکید نمود: ما باید انتها خود را به عنوان یک قدرت در صحنه بین المللی مطرح کنیم.

وی خاطرنشان نموده که در حال حاضر، اروپا همواره قاره ای است که از چارچوب چندجانبه گرایی و تجارت مبتنی بر قوانین دفاع می نماید.

پیر ودرن یادآور شده که ظرفیت بازدارندگی ما بسیار محدود باقی مانده و به همین دلیل است که ما باید ابزارهای قانونی خود را تقویت کنیم.

روزنامه فرانسوی اوئست فرانس در سرانجام نوشت: مجلس اروپا اکنون منتظر واکنش کمیسیون این اتحادیه است، اما افزون بر آن، کشورهای عضو اتحادیه نیز باید متقاعد شوند، چراکه بعضی از آن ها در تقابل با واشنگتن مسائل زیادی دارند. با این حال، دوران ریاست جمهوری ترامپ به اروپایی ها نشان داده که آن ها باید آماده باشند تا با ایالات متحده مقابله نمایند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 213

به "مجلس اروپا تحریم های آمریکا را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس اروپا تحریم های آمریکا را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید