14 انیمیشن کلاسیک دیزنی که در حال بازسازی هستند؛ از سفید برفی تا رابین هود

به گزارش وبسایت دانشجویی، تعداد زیادی بازسازی لایواکشن به وسیله دیزنی در دست ساخت است. این موضوع با توجه به موفقیت های بزرگی که بازسازی های اخیر انیمیشن های کلاسیک به دست آورده اند، تعجب آور نیست.

14 انیمیشن کلاسیک دیزنی که در حال بازسازی هستند؛ از سفید برفی تا رابین هود

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به نظر می رسد که دیزنی به این فرایند خود ادامه خواهد داد و آثار لایو اکشن را برای سال های زیادی ارائه دهد، دقیقا مانند مجموعه های تلویزیونی، دنباله ها و اسپین آف های دیگر که ممکن است همراه بقیه آثار فراوری شوند.

در سال 2017 دیو و دلبر در گیشه دنیای بیش از 1.2 میلیارد دلار عایدی کسب کرد و کتاب جنگل هم با انتشار در سال 2016 با نقدهای بسیار مطلوبی روبرو شد و 966 میلیون دلار در سراسر دنیا فروش داشت. اخیرا علاالدین هم با وجود شک و تردیدهایی که در قبال آن وجود داشت، یک میلیارد دلار عایدی کسب کرد. سیندرلا، مالفیسنت و اژدهای پیت هم موفقیت هایی داشته اند. گرچه در ابتدا تصور بازسازی آثار قبلی دیزنی، نگران نماینده بود اما بیشتر هواداران اکنون منتظر تماشا دوباره شخصیت های محبوب خود هستند. این خبر خوبی است، زیرا دیزنی در حال حاضر چهارده نسخه بازسازی لایواکشن را در کار دارد.

سرمایه گذاری روی فیلم های لایواکشن در چند سال اخیر قابل توجه بوده است. خوشبختانه به نظر می رسد سالن های سینما در حال بازگشایی هستند. به همین ترتیب، سرویس دیزنی پلاس هم در حال تدارک برای پخش چندین فیلم سینمایی است. فیلم های لایواکشن دیزنی قرار است دنباله رو جهت کروئلا باشند.

1. پری دریایی کوچک (The Little Mermaid) - تکمیل ساخت

پری دریایی کوچک مدتی در مرحله پیش فراوری بود و انتها در ماه های اخیر جهشی رو به جلو داشت. کارگردانی راب مارشال برای این اثر تایید شده است و او پس از کارگردانی فیلم مری پاپینز برمی گردد (Mary Poppins Returns)، بار دیگر به دیزنی بازگشت. فیلم نامه را جین گلدمن و دیوید مگی نوشتند. پری دریایی کوچک هم چنین موسیقی تازهی دارد که آلن منکن و لین مانوئل میراندا نوشته اند که بسیار زیباست و مطمئنا هواداران فیلم اصلی را به وجد می آورد.

هلی بیلی در نقش آریل و ملیسا مک کارتی در نقش اورسولا انتخاب شده اند و جیکوب ترمبلی، دیوید دیگز و آکوافینا به ترتیب صداپیشه های فلاندر، سباستین و اسکاتل خواهند بود. خاویر باردم رسما به اسم صداپیشه نقش پادشاه تریتون اعلام شد و جونا هاوئر کینگ نقش عشق انسانی آریل، اریک را بر عهده خواهد گرفت. با پایان مراحل فراوری در 11 ژوئیه 2021 رسما انتظار می رود که این اثر در اواخر سال 2021 یا تابستان 2022 اکران گردد.

2. پیتر پن و وندی (Peter Pan And Wendy) - تکمیل ساخت

دیوید لووری به اسم کارگردان اژدهای پیت، کارش را بسیار خوب انجام داد. پس دیزنی بار دیگر به او اطمینان کرد و فیلم پیتر پن و وندی را به او سپرد. پیتر پن برای اولین بار در سال 1953 منتشر شد و شخصیت های شگفت انگیزی دارد اما فیلم، چالش های مختلفی را تجربه نموده که امید است لووری بتواند بر آن غلبه کند. در طول این سال ها فیلم های زیادی از داستان پیتر پن ساخته شده است اما به نظر می رسد که لووری داستان کلاسیک را در نظر دارد و آن را به یک فیلم ماجراجویی لایواکشن تبدیل می کند که دارای پتانسیل واقعا خوبی است.

مراحل ساخت این انیمیشن در تاریخ 30 ژوئن 2021 پایان یافته است. پیتر پن قرار است به صورت انحصاری در دیزنی پلاس اکران گردد و شاهد حضور الکساندر مولونی در نقش اصلی خواهیم بود. نقش وندی دارلینگ را اور اندرسون بازی می کند که در فیلم بیوه سیاه هم ظاهر شد. در کنار آن ها تایید شد که یارا شهیدی در نقش تینکر بل، جیم گافیگان در نقش آقای اسمی و جود لا در نقش کاپیتان هوک صداپیشگی خواهند کرد. نقش خواهران و برادران وندی را هم جوشوا پیکرینگ و جاکوبی ژوپ بازی می نمایند و پدر و مادر او هم آلن تودیک و مولی پارکر هستند. پیتر پن و وندی در سال 2022 اکران می گردد.

3. پینوکیو (Pinocchio) - در حال ساخت

چندین سال است که در خصوص ساخت یک اثر لایواکشن از پینوکیو صحبت می گردد اما موانعی بر سر راه بوده است. اول قرار بود سم مندز کارگردان این پروژه باشد اما توافق حاصل نشد و او در سال 2017 از تیم جدا شد. پل کینگ، کارگردان پدینگتون هم مسئولیت فیلم را قبول نکرد. دیزنی امیدوار بود که در سال 2019 ساخت پینوکیو را شروع کند (احتمالا برای اکران در سال 2020) اما در نهایت نتوانستند این کار را انجام دهند. انتها، کریس وایتس و رابرت زمیکیس چندین پیش نویس به صورت یک فیلم نامه رسمی ارائه دادند و زمیکیس به اسم کارگردان فیلم تایید شد.

با شروع فراوری رسمی در انگلیس در مارس 2021، تایید شد که تام هنکس در نقش ژپتو است و بنجامین ایوان، صداپیشه پینوکیو خواهد بود. بقیه صداپیشگان، سینتیا اریوو، لوک ایوانز، لورین براکو، کیگان مایکل کی و جوزف گوردون لویت در نقش جیمینی کریکت هستند. مانند بعضی آثار دیگر، اعلام شد که پینوکیو هم در سالن های سینما به نمایش در نمی آید و در دیزنی پلاس منتشر می گردد.

4. لیلو و استیچ (Lilo & Stitch) - مراحل اولیه ساخت

لیلو و استیچ اولین فیلم دیزنی بود که در دهه اول هزاره تازه منتشر شد و حالا اعلام شده که یک بازسازی از آن ارائه خواهد شد. در خصوص این فیلم اطلاعات کمی به بیرون درز نموده است، به جز این که به وسیله مایک ون ویز نوشته شده است و ترکیبی از لایو اکشن و فناوری رایانه ای و گرافیکی را به نمایش می گذارد. به نظر می رسد این نسخه لیلو و استیچ در دیزنی پلاس منتشر گردد.

5. گوژپشت نتردام (The Hunchback of Notre Dame) - مراحل اولیه ساخت

فیلم اصلی، متعلق به دوران نوزایی دیزنی در دهه 90 میلادی است و اگرچه محبوب ترین نیست اما برای بازسازی در نظر گرفته شده است. تهیه نمایندگی این فیلم را جاش گاد بر عهده دارد که ممکن است در نقش کوازیمودو بازی کند و بخواند. گفته می گردد که این انیمیشن تازه، یک اثر موزیکال است و دیوید هنری هوانگ به اسم نویسنده فیلم نامه اعلام شد. این فیلم احتمالا به وسیله آثار دیگری مورد رقابت قرار بگیرد، زیرا گفته می گردد که آیریس البا در حال کارگردانی نسخه ای از داستان اصلی گوژپشت نتردام برای نتفلیکس است. نتفلیکس به تازگی فیلم ماگلی به کارگردانی اندی سرکیس را هم منتشر نموده است.

6. شمشیر در سنگ (The Sword In The Stone) - مراحل اولیه ساخت

شمشیر در سنگ یکی دیگر از بازسازی های لایو اکشن است که قرار است در سرویس پخش دیزنی پلاس پخش گردد. این اثر که بر اساس افسانه کلاسیک آرتوریان و اقتباسی از همین انیمیشن در سال 1963 است، در سپتامبر 2018 در ایرلند شروع به کار کرد. خوان کارلوس فرسنادیلو به اسم کارگردان به تیم فراوری پیوست و بر اساس فیلم نامه ای از برایان کاگمن شروع به کار کرد. از زمان شروع ساخت، صحبت های کمی در خصوص این پروژه شده است و فقط می توان گفت که قطعا اکران خواهد شد.

7. کتاب جنگل 2 (Jungle Book 2) - مراحل اولیه ساخت

جای تعجب نیست که دیزنی، دنباله فیلم تحسین شده کتاب جنگل را که در سال 2016 منتشر شد، در دست ساخت دارد. نباید به این زودی ها انتظار انتشار دنباله این فیلم را داشت. جان فاوره که کارگردانی قسمت اول را برعهده داشت، در این اثر هم حضور دارد. او در حال حاضر متمرکز بر ساخت پروژه شیرشاه است. با توجه به حجم بزرگ کارهای گرافیکی، رسیدن این فیلم به پرده های سینما ممکن است مدتی طول بکشد اما دیزنی مصمم است که هر چه زود تر مراحل ساخت را به اتمام برساند. این فیلم بیشتر به متن کتاب جنگل به قلم رودیارد کیپلینگ می پردازد و هم چنین از بعضی ایده های کنار گذاشته شده از نسخه انیمیشن کتاب جنگل در سال 1967 استفاده می کند.

8. سفید برفی و هفت کوتوله (Snow White and the Seven Dwarfs) - مراحل اولیه ساخت

دیزنی علاوه بر فیلم رزهای قرمز، در حال کار بر روی بازسازی فیلم سفید برفی و هفت کوتوله است که دهه ها پیش استودیو را متحول کرد. طبق گزارشات، نویسنده فیلم دختری در قطار، ارین کرسیدا ویلسون فیلم نامه این اثر را می نویسد و بنج پاسک و جاستین پاول که سابقه کار بر روی فیلم لالا لند را دارند، آهنگ های تازهی را برای سفید برفی و هفت کوتوله خواهند نوشت. چند سالی از اعلام ساخت این فیلم می گذرد و سرنوشت آن کماکان نامعین است. اگر این پروژه هم چنان در دست ساخت باشد، مارک وب (کارگردان مرد عنکبوتی) وظیفه کارگردانی را بر عهده خواهد گرفت. حتی اسامی احتمالی بازیگران هم هنوز اعلام نشده است.

9. شیرشاه 2 (Lion King 2) - مراحل اولیه ساخت

پس از موفقیت 1.6 میلیارد دلاری دنیای بازسازی شیرشاه در سال 2019 که چندین رکورد را شکست، بلافاصله فراوری یک دنباله اعلام شد. شیرشاه 2 بار دیگر به وسیله جف ناتانسون نوشته خواهد شد. گزارش شده است که این دنباله لایو اکشن که پر از کارهای گرافیکی است، ریشه های موفاسا را آنالیز می کند و پیامدهای فیلم اول را دنبال می کند. به همین دلیل این پروژه را به نوعی به فیلم پدرخوانده 2 تشبیه نموده اند. جان فاوره که میخواهد تهیه نمایندگی فیلم را انجام دهد، از کارگردانی فیلم گذشت و بری جنکینز بر جایگاه کارگردانی تکیه خواهد زد. او قبلا گفته بود که فیلم نامه شیرشاه 2 او را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

10. هرکول (Hercules) - مراحل اولیه ساخت

در آوریل سال 2020، اعلام شد که نسخه لایو اکشن هرکول در دست ساخت است. این اثر، پیش از این بر اساس خدایان و قهرمانان اساطیری یونان، در سال 1997 منتشر شده بود که با نقدهای مثبت و فروش خوبی روبرو شد. در حالی که چیزی به شروع فراوری نمانده است اما جزئیات انتشار یافته در خصوص پروژه کاملا محدود هستند. مخاطبان دوست داشتند که بدانند آیا این فیلم، یک اثر موزیکال باقی می ماند یا نه، و این که آیا شخصیت ها رویه های تازه به خود می گیرند یا به مانند سابق خواهند بود. آن چه معین شد این بود که کارگردانان انتقام جویان: بازی پایانی، آنتونی و جو روسو به اسم تهیه نماینده فعالیت خواهند کرد. در همین حال، دیوید کالاهام، نویسنده شانگ چی و افسانه ده حلقه، برای نوشتن فیلم نامه هرکول با عوامل پروژه به توافق رسیده است.

11. بامبی (Bambi) - مراحل اولیه ساخت

نباید این اثر را با کمدی پخش زنده شنبه شب با بازی راک اشتباه گرفت. در ژانویه 2020 اعلام شد که بازسازی بامبی در دستور کار است. بامبی برای اولین بار در سال 1942 اکران شد و در خصوص یک گوزن دم سفید یتیم و دوستانش در جنگل بود. از آن موقع، این فیلم، قلب بسیاری از نسل های بچه ها را به دست آورده و در عین حال، شکسته است. مانند فیلم کتاب جنگل، بازسازی بامبی هم یک پروژه است که تصاویر آن ما بین انیمیشن و لایو اکشن هستند. ژنو رابرتسون دوورت و لیندزی بیر، فیلم نامه این فیلم را می نویسند اما هنوز کارگردانی معرفی نشده است.

12. علاالدین (Aladdin 2) - مراحل اولیه ساخت

علی رغم واکنش های متفاوت، بازسازی علاالدین در سال 2019 بیش از یک میلیارد دلار در گیشه فروش داشت. در نتیجه، معین شد یک دنباله مستقیم (و یک اسپین آف با پخش در دیزنی پلاس) برای آن ساخته گردد. هنوز معین نیست که آیا گای ریچی کارگردان فیلم خواهد بود یا خیر. با این حال جان گاتینز و آندره برلوف اعلام کردند که در حال نوشتن متن داستان هستند. قرار است منا مسعود، نائومی اسکات و ویل اسمیت برگردند و به ترتیب، نقش های علاالدین، یاسمن و جنی را بازی نمایند. تهیه نماینده پروژه، دن لین گفت که داستان علاالدین 2 نسبت در پیه های انیمیشنی فرق دارد. با این حال، او الهام گرفتن از فیلم علاالدین: بازگشت جعفر را رد نکرد.

13. رابین هود (Robin Hood) - مراحل اولیه ساخت

یکی دیگر از کلاسیک های دیزنی که تحت بازسازی قرار می گیرد و در دیزنی پلاس منتشر می گردد، رابین هود است. داستان این قانون شکن افسانه ای انگلیسی، اولین بار در سال 1973 منتشر شد و یک اثر موزیکال و با حضور حیوانات انسان شکل بود. رابین هود با کمان دار برجسته خود که به اسم یک روباه به تصویر کشیده شد، در گیشه موفقیتی کسب کرد که تا مدت ها زبانزد بود. ساخت این پروژه بازسازی، در آوریل 2020 اعلام شد. کاری گرانلند، نویسندگی و کارلوس لوپز، کارگردانی این فیلم را بر عهده دارند.

14. کروئلا 2 (Cruella 2) - مراحل اولیه ساخت

در پی تحسین منتقدان و به ویژه بازی خوب اما استون، دنباله کروئلا به سرعت مورد توجه نهاده شد. کروئلا 2 احتمالا بیشتر در خصوص فرایند تبدیل کروئلا به شخصیت حال حاضرش خواهد بود. اما استون بدون شک در این دنباله حضور خواهد داشت و در کنار او احتمالا باز هم شاهد سایر بازیگران از جمله کربی هاول باتیست، کیوان نواک، پل والتر هاوزر و جوئل فرای خواهیم بود. به همین ترتیب، تونی مک نامارا و کریگ گیلسپی دوباره مانند اولین فیلم، نویسندگی و کارگردانی کروئلا 2 را بر عهده دارند. ساخت این فیلم در ژوئن 2021 اعلام شد و جزئیات خیلی معین نیست. با این حال یک چیز قطعی است. علی رغم تاخیر در شروع پروژه ها، خیلی از آن ها در دست ساخت هستند و هواداران دیزنی باید انتظار موجی از آثار تازه را در سینما و تلویزیون داشته باشند.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 565

به "14 انیمیشن کلاسیک دیزنی که در حال بازسازی هستند؛ از سفید برفی تا رابین هود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 انیمیشن کلاسیک دیزنی که در حال بازسازی هستند؛ از سفید برفی تا رابین هود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید