واردات 10 میلیون واکسن کرونا به کشور تا نیمه خرداد

به گزارش وبسایت دانشجویی، رئیس مرکز توسعه شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: محموله جدید واکسن خارجی پنجشنبه این هفته یا حداکثر اوایل هفته آینده به میزان حدود یک میلیون و 500 هزار دوز وارد ایران می گردد.

واردات 10 میلیون واکسن کرونا به کشور تا نیمه خرداد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، صادق تبریزی اضافه نمود: اگر تامین واکسن کرونا طبق برنامه به خوبی پیش برود، پیش بینی این است که تا نیمه خرداد حدود 10 میلیون واکسن کرونا به دست ما برسد.

وی ادامه داد: تا آخر خرداد واکسن کرونای فراوری داخل نیز در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد و واکسن پاستور که با مشارکت کوبا فراوری می گردد و واکسن کوایران برکت تا خاتمه خرداد تایید و فراوری می گردد و به دست وزارت بهداشت می رسد.

رئیس مرکز توسعه شبکه وزارت بهداشت گفت: پیش بینی این است که تا خاتمه خرداد حداقل دو واکسن ایرانی فراوری داخل را در اختیار داشته باشیم، شاید هم زودتر به دست ما برسد و بعد از آن علاوه بر واکسن خارجی که تعداد آن زیاد نخواهد بود، با واکسن داخلی کار را جلو می بریم و به این ترتیب سرعت واکسیناسیون بیشتر می گردد.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، تا به امروز حدود سه میلیون و 200 هزار دوز واکسن خارجی از چهار نوع واکسن اسپوتنیک روسیه، واکسن چینی، کوواکسین هند و آسترازنکا کره جنوبی وارد شده است.

وزارت بهداشت اعلام نموده، تا به امروز یک میلیون و 378 هزار و 744 نفر دوز اول واکسن کرونا و 276 هزار و 667 نفر نیز دوز دوم را تزریق نموده و واکسینه شده اند. مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به یک میلیون و 655 هزار و 411 دوز رسید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 484

به "واردات 10 میلیون واکسن کرونا به کشور تا نیمه خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات 10 میلیون واکسن کرونا به کشور تا نیمه خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید