هجوم حباب های یخ زده به سطح آب

به گزارش وبسایت دانشجویی، زمستان می تواند آثار هنری شگفت انگیزی مانند حباب های متان یخ زده از زیر سطح دریاچه آبراهام در کانادا فراوری کند.

هجوم حباب های یخ زده به سطح آب

به گزارش خبرآنلاین، یک پدیده طبیعی خارق العاده در طول زمستان گردشگران و عکاسان زیادی را به دریاچه آبراهام در کانادا جذب می نماید؛ این پدیده خارق العاده که به عنوان مخزن نام گذری شده است، در لبه شرقی کوه های راکی، در استان آلبرتا، قرار گرفته است و به خاطر حباب های یخ زده اش که بیشتر از اواسط ژانویه تا اوایل فوریه دیده می گردد، شناخته شده است.

در یخ شفاف و تاریک، حباب های سفید شکل می گیرند و در نور و شرایط آب و هوایی مناسب، چشم انداز ای مجذوب نماینده را به نمایش می گذارند. بخش هایی از دریاچه آبراهام در حال حاضر یخ زده است، اگرچه دما برای هفته ها در این نقطه زیر صفر بوده است.

حباب های به دام افتاده در یخ، گاز اکسیژن نیستند، بلکه متان هستند. باکتری های حاصل از پوسیدگی پوشش گیاهی در کف دریاچه مسئول این امر هستند، زیرا آن ها هنگام تجزیه متان فراوری می نمایند و حباب هایی در آب ایجاد می نمایند. هنگامی که دما در زمستان کاهش می یابد، حباب ها در یخ به دام می افتند و درست زیر سطح آب معلق می شوند.

سپس حباب های متان به سطح می آیند، جایی که حباب های بزرگ تری را تشکیل می دهند و در دریاچه یخ زده منجمد می شوند. با ادامه یخ زدن دریاچه، پشته های عمودی حباب های یخ تشکیل می شوند که در زمان یخ زده اند. دریاچه بایکال در سیبری نیز به علت فراوری این مخلوقات طبیعی شناخته شده است.

منبع: weatherandradar

منبع: فرارو
انتشار: 8 اسفند 1401 بروزرسانی: 8 اسفند 1401 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 1051

به "هجوم حباب های یخ زده به سطح آب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هجوم حباب های یخ زده به سطح آب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید