فهرست 30 مورد از ابزارهای لازم و ضروری خانه تکانی عید

به گزارش وبسایت دانشجویی، ابزارهای لازم برای خانه تکانی شامل چه مواردی می گردد؟ قبل از آغاز به تمیزکاری اساسی برای عید، به چه شوینده ها و وسایلی احتیاج پیدا خواهیم کرد؟ در این مقاله از سرویس در ، لیست وسایل ضروری برای تمیز کردن خانه قبل از عید را برای شما آماده نموده ایم. بهتر است قبل از این مواد و وسایل را آماده کنید تا کارهایتان سریع تر پیش برود.

فهرست 30 مورد از ابزارهای لازم و ضروری خانه تکانی عید

ابزارهای لازم برای خانه تکانی

برای آغاز خانه تکانی برترین کار این است که ابزارهای لازم برای خانه تکانی را از قبل تهیه کنید و بعد با خیال راحت دست به کار شوید. با این کار وقفه ای در روند خانه تکانی تان اتفاق نمی افتد و مجبور نمی شوید وسط خانه تکانی، کار را رها کنید تا وسیله مورد احتیاجتان را فراهم کنید.

برای خرید ابزارهای لازم برای خانه تکانی می توانید این وسایل و مواد را با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت، به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی از فروشگاه های زنجیره ای تهیه کنید.

مایع سفید نماینده

همان طور که از نام این شوینده معین است، مایع سفید نماینده برای برق انداختن و سفید کردن سطوح آشپزخانه، روشویی، دستشویی، کف و سرامیک، پرده و پارچه های سفید به کار می رود. فقط به خاطر داشته باشید که در زمان استفاده به خاطر جلوگیری از مسمومیت ناشی از بخارهای این مایع، ماسک بزنید و در و پنجره ها را باز بگذارید تا هوا جریان داشته باشد.

ضمناً می توانید آنها را با کمی آب رقیق کنید و بعد برای استفاده های مختلف، به کار ببرید ولی از ترکیب کردن مایع سفید نماینده با دیگر مواد شیمیایی خودداری کنید چون مقدار چندبرابر خواهد شد.

برای خرید می توانید نسبت به خرید این کالاها با کیفیت بالا و قیمت مناسب، از فروشگاه های زنجیره ای ، به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی اقدام کنید.

جرم گیر

جرم گیر به عنوان یکی از مهم ترین ابزارهای لازم برای خانه تکانی، برای از بین بردن رسوب های ناشی از آهک، مواد معدنی، زنگ زدگی و حتی گچ های به جامانده از ساخت و ساز استفاده می شوند.

موقع استفاده از جرم گیر، حتما باید مراقب تهویه هوا باشید، چون بخارهایی که از آن متصاعد می گردد، بسیار سمی و برای ریه و دستگاه تنفسی مضر است. اگر هم به طور مستقیم روی پوستتان پاشیده گردد یا بریزد، سریعا باید آن را بشویید چون پوست دست را می سوزانند.

پس باز هم پوشیدن دستکش را از قلم نیاندازید. برای خرید انواع می توانید نسبت به خرید این کالاها با کیفیت بالا و قیمت مناسب، از فروشگاه های زنجیره ای ، به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی اقدام کنید.

پاک نماینده سطوح و چربی زدا

به صورت اختصاصی، پاک نماینده سطوح و چربی زدا، برای از بین بردن چربی ها و گرد و خاک ترکیب شده با روغن و چربی که روی دیوار، پنکه، هود، هواکش و … به کار می روند. فرمول استفاده شده در ساخت این محلول ها، معمولا قوی است و پوشیدن دستکش، از ضرورت های مهم به شمار میرود.

بعلاوه تهویه مناسب محیط را نباید از قلم بیندازید. برای خرید می توانید نسبت به خرید این کالاها با کیفیت بالا و قیمت مناسب، از فروشگاه های زنجیره ای ، به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی اقدام کنید.

مایع جوهر نمک

مایع جوهر نمک هم مثل جرم گیر برای پاک کردن لکه های سخت از روی سرامیک، روشویی های سرامیکی و وان استفاده می گردد. این مایع، در کمترین زمان و با کمترین انرژی، سطوح را برایتان برق می اندازد و به این سطوح هم آسیبی نمی رساند. فقط حواستان باشد که از جوهر نمک برای تمیز کردن سطوح استیل و فلزی استفاده نکنید.

گاز پاک کن

همواره در اطراف شعله های گاز، تجمع چربی دیده می گردد که شستن آنها کار چندان راحتی نیست. هر چند پاک نماینده های چند کاره هم می توانند برای تمیز کردن گاز استیل یا شیشه ای به کار بروند. ولی اسپری یا مایع گاز پاک کن، این کار را به صورت اختصاصی برای شما انجام می دهد.

برای خرید گاز پاک کن و سایر محصولات از برندهای معتبر، با کیفیت بالا و قیمت مناسب، از فروشگاه های زنجیره ای ، به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی اقدام کنید.

شامپو فرش و پرده

قرار نیست که هر بار همه فرش ها، مبل و صندلی های با روکش پارچه ای را به فرش شویی یا مبل شویی بسپارید. به راحتی خودتان می توانید با استفاده از شامپو فرش و پرده از پس، و بربیایید.

کافی است مقداری شامپو فرش را با مقداری آب (مقدار آن در دستورالعمل روی بسته بندی آن نوشته شده است) حل کنید و با اسکاچ نرم یا دستمال، روی سطوح پارچه ای بمالید تا لکه های روی آنها به راحتی از بین برود و رنگ و روی این وسایل حسابی نو نوار گردد.

برای خرید از برندهای معتبر، با کیفیت بالا و قیمت مناسب، به وسیله فروشگاه های زنجیره ای ، به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی اقدام کنید.

پاک نماینده چند منظوره

پاک نماینده های چند منظوره یا اسپری پاک نماینده چند کاره، همان طور که از نامشان معین است، برای تمیز کردن لکه های سخت به کار می روند و همه سطوح را از کف اتاق و هال گرفته تا آشپزخانه، کابینت، هود، حمام، توالت، وسایل آشپزخانه و شیشه، پاک می نمایند.

می توانید لکه های مانده چربی و انواع آلودگی را با پاک نماینده های چند کاره به راحتی از بین ببرید. برای خرید از برندهای معتبر، با کیفیت بالا و قیمت مناسب، از فروشگاه های زنجیره ای ، به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی اقدام کنید.

الکل

در کنار شیشه پاک کن یا پاک نماینده های چند منظوره یا به جای آنها، می توانید از الکل هم بهره ببرید. الکل چربی ها و لکه ها را از بین می برد و معمولا برای تمیز کردن سطوح، کف اتاق و لکه های روی شیشه کاربرد دارد. البته تا جای ممکن برای تمیز کردن سنگ ها از الکل نباید بهره ببرید، چون دچار خوردگی شده و سوراخ می شوند.

براق نماینده یا جلا دهنده وسایل آشپزخانه

اگر دقت کنید حتما در میان لوازم خانگی تان، وسایلی مثل گاز، مایکروفر و … وجود دارند که روکش یا سطوح استیل دارند. برای پاک کردن چربی ها و لکه های این سطوح باید از همان شوینده ها و اسپری های متداول بهره ببرید ولی برای برق انداختن و جلا دادن آن ها، اسپری های براق نماینده زیبایی و تمیزی آنها را دو چندان می نمایند.

در هنگام خرید این اسپری ها، براق نماینده ای خریداری کنید که بر پایه روغن ساخته شده باشد. نمونه های براق نماینده بر پایه آب ممکن است برای سطوح استیل به مقدار کافی مناسب نباشد. بعلاوه در زمان استفاده از آنها، زیاده روی نکنید.

شیشه پاک کن

شیشه پاک کن معمولا فرمولی ضعیف تر نسبت به جرم گیر یا پاک نماینده های چند کاره دارند و به صورت اختصاصی برای از بین بردن لکه های آب یا آلودگی روی شیشه و آینه یا میز کنسول به کار می روند.

مزیت استفاده از آنها هم این است که معمولا بعد از پاک کردن ردی از خود به جا نمی گذارند، مخصوصا اگر با روزنامه یا پارچه های نخی تمیز آنها را روی شیشه، اسپری و تمیز کنید. برای خرید انواع با کیفیت بالا و قیمت مناسب از برندهای معتبر، می توانید به وسیله فروشگاه های زنجیره ای ، به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی اقدام کنید.

پودر یا مایع لباسشویی

برای شستن انواع پرده، پارچه های کثیف، دستمال های تنظیف و حتی لباس های همیشگی، پودر یا مایع لباسشویی از ضروریات تمیزکاری است. اگر می خواهید این منسوجات را با ماشین لباسشویی بشویید، از پودرها یا مایع لباسشویی و برای شستن با دست، از پودر یا مایع لباسشویی دستی بهره ببرید.

البته از پودر صابون هم می توانید بهره ببرید. برای خرید، و می توانید همین حالا به وسیله فروشگاه های زنجیره ای ، به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی با تخفیفات همیشگی اقدام کنید.

مایع ظرفشویی یا قرص ماشین ظرفشویی

قطعا در زمان خانه تکانی، سری به ظرف های داخل کابینت خواهید زد و برای گرد و غبار نشسته روی آنها، به فکر چاره خواهید افتاد. علاوه بر این، به طور روزمره با ظرف های کثیف سر و کار خواهید داشت که احتیاجتان را به مایع ظرفشویی یا قرص ماشین ظرفشویی بیشتر می نماید. به جز شستن ظروف را می دانید؟

پس در هنگام تهیه ابرازهای لازم برای خانه تکانی، این شوینده ها را هم از قلم نیندازید. برای خرید و می توانید همین حالا نسبت به خرید این کالاها با کیفیت بالا و قیمت مناسب، از فروشگاه های زنجیره ای ، به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی اقدام کنید.

پاک نماینده سرویس بهداشتی

جرم گیرها و تمیز نماینده های مخصوص سرویس بهداشتی، متخصص از بین بردن لکه های آب، لعاب های بجا مانده و انواع آلودگی ها هستند که می توانند سطوح سرویس بهداشتی را پاک، ضد عفونی و تمیز نمایند. برای انتخاب پاک نماینده سرویس بهداشتی مثل سایر انواع لوازم لازم برای خانه تکانی باید از مواد شوینده با استاندارد بالا بهره ببرید.

برای تهیه انواعاز برندهای معتبر بازار می توانید به صورت تلفنی، حضوری و اینترنتی آنها را از فروشگاه های زنجیره ای اقدام کنید.

مواد طبیعی برای خانه تکانی

اگر نمی خواهید از مواد شیمیایی برای تمیز کردن خانه بهره ببرید، می توانید از مواد طبیعی برای پاک کردن سطوح، سرامیک و شیرآلات بهره ببرید.

جوش شیرین

به عنوان یکی از ابزارهای لازم برای خانه تکانی، جوش شیرین کاربرد وسیعی در تمیزکاری سطوح سرامیکی و برق انداختن انواع فلزات دارد. جوش شیرین را هم به تنهایی و هم به صورت ترکیب شده با سرکه یا آبلیمو می توانید بهره ببرید.

اگر کودک خردسال در خانه دارید، یا سرپرست حیوان خانگی هستید، استفاده از جوش شیرین برای تمیزکاری خانه، به خاطر بی ضرر بودن آن، بسیار توصیه می گردد. برای خرید می توانید آن را با کیفیت بالا و قیمت مناسب، از فروشگاه های زنجیره ای ، به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی تهیه کنید.

سرکه سفید

سرکه سفید هم جزو پاک نماینده های فوق العاده در تمیزکاری خانه به شمار میرود. معمولا از این مایع برای و استفاده می گردد. حتی می توانید برای تمیز کردن چربی هود آن را با مقداری آبلیمو و جوش شیرین هم ترکیب کنید و با کمی آب رقیق کنید.

سپس فیلتر های هوای هود را که چربی روی آنها بسته است، در این محلول برای مدتی بگذارید تا جدا شدن این لکه ها و معجزه تمیزی را به چشم ببینید. برای خرید انواع سفید و قرمز می توانید نسبت به خرید این کالاها با کیفیت بالا و قیمت مناسب، از فروشگاه های زنجیره ای ، به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی اقدام کنید.

آبلیمو

هر چند آبلیمو کاربرد وسیعی در آشپزی دارد ولی به خاطر خاصیت اسیدی آن، برای تمیز کردن سطوح هم به کار می رود. می توانید برای برق انداختن سطوح استیل، سینک و … از آبلیمو به تنهایی یا ترکیب آن با سرکه یا نمک یا حتی جوش شیرین یاری بگیرید.

برای خرید می توانید آن را با کیفیت بالا و قیمت مناسب، از فروشگاه های زنجیره ای ، به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی تهیه کنید.

وسایل مورد احتیاج برای خانه تکانی

علاوه بر شوینده ها، اسپری ها، پاک نماینده ها و براق نماینده ها، به موارد دیگری احتیاج دارید که برای تمیزکاری لازم هستند. پس این موارد را هم اگر در خانه ندارید، در فهرست خریدتان قرار دهید.

دستکش

استفاده از دستکش پلاستیکی و دستکش یک بار مصرف، اولین قدم در مسلح شدن برای رفتن به جنگ چربی ها، میکروب ها و باکتری ها است. قبل از استفاده از هر شوینده یا پاک نماینده ای، ابتدا باید دستکش بپوشید. این موضوع را حتما جدی بگیرید. حتی اگر با مواد داخل دستکش های آشپزخانه حساسیت دارید، از دستکش های لاتکس یا دستکش های یک بار مصرف بهره ببرید.

می توانید زیر دستکش آشپزخانه یک دستکش نخی بپوشید و بعد دستکش آشپزخانه را دست کنید. پس به هیچ عنوان و با هیچ بهانه ای، از پوشیدن دستکش در هنگام خانه تکانی، خودداری نکنید. برای خرید انواع و به وسیله فروشگاه های به صورت خرید اینترنتی، حضوری و تلفنی اقدام کنید.

ماسک بهداشتی

حتی اگر تهویه خانه مناسب است، بهتر است از ماسک های بهداشتی در هنگام استفاده از شوینده ها یاری بگیرید. ماسک ها از ورود بخارهای سمی شوینده ها به دهان و بینی جلوگیری می نمایند.

حتی ممکن است در زمان پاشیدن و اسپری کردن شوینده ها روی سطوح، ذرات و ترشحات این شوینده ها وارد دهان یا بینی تان شوند. پس ماسک را هم جزو ابزارهای لازم برای خانه تکانی حساب کنید. برای خرید انواع به وسیله فروشگاه های زنجیره ای به صورت خرید اینترنتی، حضوری و تلفنی اقدام کنید.

اسکاچ

انواع مختلف اسکاچ برای کاربردهای متفاوت وجود دارند که می توانید در خانه تکانی از آنها بهره ببرید. اسکاچ های سیمی برای صیقل دادن سطوح و اسکاچ های نرم تر برای برق انداختن و پاک کردن آنها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

برای خرید و با قیمت مناسب و کیفیت بالا می توانید خرید خود را به صورت تلفنی، حضوری و اینترنتی از فروشگاه های زنجیره ای اقدام کنید.

گردگیر

گردگیرهای دسته بلند و دسته کوتاه، دو نوع مختلف از انواع گرد گیر هستند که برای از بین بردن تارهای عنکبوت گوشه های سقف و دیوار، تکاندن گرد و غبار و … به کار می روند. مخصوصا برای جاهایی که دسترسی به آنها سخت است مثل پشت یخچال، زیر رادیاتور، اطراف مبلمان، پشت آینه های بند و … ، این گردگیرها بسیار مناسب هستند.

دستمال گردگیر

برای یک گردگیری ساده و پاک کردن خاک روی وسایل، می توانید از دستمال گردگیر بهره ببرید. معمولا جنس این دستمال ها، نخی است تا خاک روی وسایل را به خوبی پاک نمایند.

دستمال آبگیری و تنظیف

برای پاک کردن شیشه، سطوح سرامیکی، سطوح فلزی و هر سطحی که برای تمیز کردنشان از شوینده هم استفاده می گردد، دستمال آبگیری و تنظیف ضروری است. قدرت جذب آب این دستمال ها بسیار زیاد است و نمونه های باکیفیت آنها، به خاطر استفاده از نخ زیاد، ردی از خود نمی گذارند.

برای خرید با کیفیت بالا و قیمت مناسب خرید از فروشگاه های زنجیره ای به صورت اینترنتی، حضوری و تلفنی برای شما قطعا ارزان خواهد بود.

فرچه، مسواک و برس

اگر مسواک، فرچه و برس در خانه ندارید، بدانید که قطعا برای خانه تکانی به آنها احتیاج پیدا می کنید. برای پاک کردن سرامیک و کاشی ها یا موزاییک ها، سطوح سرامیکی، کف حمام، تمیز کردن توالت، آشپزخانه و حتی پاک کردن دوغاب درزهای این سطوح، مسواک بسیار کاربردی است. حتی برای کشیدن شامپو فرش هم می توانید از آنها بهره ببرید.

تی یا زمین شوی

انواع مختلف تی یا زمین شوی برای تمیز کردن پارکت و سرامیک کف خانه وجود دارند که بدون شک یکی از پرکاربردترین ابزارهای لازم برای خانه تکانی هستند. می توانید از نمونه های اسفنجی یا از نمونه های ساخته شده با الیاف برای تمیز کردن سطوح بهره ببرید.

دستگاه های لازم برای خانه تکانی

علاوه بر شوینده ها، پاک نماینده ها، جلا دهنده ها، تمیز نماینده های طبیعی و وسایلی که برای تمیزکاری استفاده می کنید، بعضی دستگاه ها کار تمیزکاری را برایتان راحت تر می نمایند. این وسایل و دستگاه ها شامل موارد زیر می شوند:

جارو برقی

بخارشوی

ماشین ظرفشویی

ماشین لباسشویی

مبل شوی خانگی

سوالات متداول

وسایل گردگیری برای پاکیزگی خانه چیست؟

برای گردگیری و از بین بردن خاک و غبار روی وسایل از دستمال های گردگیر و گردگیرهای دسته دار بلند یا کوتاه می توانید بهره ببرید.

وسایل مورد احتیاج خونه تکونی شامل چه مواردی می گردد؟

هم انواع شوینده ها و هم ابزارها و وسایلی مثل تی یا زمین شوی، گردگیر، دستکش و … برای خانه تکانی لازم هستند و با آنها می توانید کل سطوح مثل گاز، سرامیک، توالت، حمام و منسوجاتی مثل پرده، مبل، فرش و … را تمیز نموده و برق بیندازید. کافی است کاربرد و دستورالعمل روی آنها را رعایت و از آنها به برترین نحو بهره ببرید.

منبع: افق کوروش
انتشار: 26 بهمن 1401 بروزرسانی: 26 بهمن 1401 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 1047

به "فهرست 30 مورد از ابزارهای لازم و ضروری خانه تکانی عید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهرست 30 مورد از ابزارهای لازم و ضروری خانه تکانی عید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید