قیمت نان تغییر می نماید؟ ، ماجرای قیمت های بالاتر بعضی نانوایان

به گزارش وبسایت دانشجویی، سرپرست دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: هیچگونه افزایشی در قیمت نان و آرد وجود ندارد و مردم گرانفروشان را با سامانه 124 اطلاع دهند تا بر خورد جدی با آنها بشود.

قیمت نان تغییر می نماید؟ ، ماجرای قیمت های بالاتر بعضی نانوایان

به گزارش خبرنگاران، خبرهایی بود مبنی بر اینکه اتحادیه نانوایان نامه ای به سازمان حمایت نماینده و از مصرف نماینده برای افزایش دادن قیمت نان نوشته و آنها هم با افزایش قیمت نان موافقت نموده اند، اما قیمت تازه تا به امروز به صنوف ابلاغ نشده است به همین علت بعضی از نانوایان در سطح استان تهران و سایر شهرستان ها نرخ مصوب را رعایت نمی نمایند و زیر پوستی قیمت را افزایش داده اند.

سرپرست دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی در این باره که آیا تغییر تازهی در قیمت نان وجود داشته است، گفت: هیچ گونه تغییر در قیمت نان و آرد وجود نداشته و هر گونه فروش بیش از نرخ مصوب گرانفروشی به شمار میرود و بخش بازرسی و تعزیرات برخورد خواهد نمود.

مسعود امرالهی درباره اینکه آیا اطلاع دارید که اتحادیه ها نامه به سازمان حمایت برای افزایش قیمت نان نوشته باشند؟ اضافه نمود: از وجود چنین درخواستی اطلاع ندارم اما با اظیمینان می گویم که هیچ افزایش قیمتی در نان و آرد وجود نداشته است.

امرالهای تاکید نمود: مردم هر گونه گرانفروشی بیش از نرخ مصوب را با شماره 124 اطلاع د هند و مطمئن باشند که در کوتاه ترین زمان برخورد خواهد شد.

امرالهی ادامه داد: دولت یارانه آرد را خودش پرداخت می نماید و به همین علت نانوایان را موظف نموده است که برای رفاه مردم به قیمت مصوب به مردم بفروشند وحتی با افزایش قیمت گندم در امسال هم دولت سهم یارانه پرداختی خود را افزایش می دهد تا نان گران نشود.

وی ادامه داد: دولت برای تشویق نانوایان و جبران هزینه های آنها پایان هر روز 15 تا 30 درصد نان پخت شده را در قالب مشوق به حساب آنها واریز می نماید.

بعضی از نانوایان اخیرا قیمت های بیشتری را برای تحویل هر قرص نان از خریدار می گیرند، قبلا این گرانفروشی ها به بها نه نان کنجدی، کنجدی یک رو و دور بود اما مدتی است که برای نان معمولی هم رقم بیشتری دریافت می نمایند و در نانوایی هایی که کارت هوشمند وجود ندارد این مسئله رایج تر است و خیلی از مردم به قول خودشان به خاطر چند هزار تومان حاضر نیستند با این گونه نانواها دهان به دهان شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 خرداد 1402 بروزرسانی: 13 خرداد 1402 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 1088

به "قیمت نان تغییر می نماید؟ ، ماجرای قیمت های بالاتر بعضی نانوایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نان تغییر می نماید؟ ، ماجرای قیمت های بالاتر بعضی نانوایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید