سردار جلالی: آمریکا به دنبال جنگ علیه زیرساخت های حیاتی ایران است

به گزارش وبسایت دانشجویی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه دشمن از اقدام نظامی علیه ایران مایوس شده است، گفت: آمریکا به دنبال جنگ علیه زیرساخت های حیاتی ایران است.

سردار جلالی: آمریکا به دنبال جنگ علیه زیرساخت های حیاتی ایران است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، نهمین رزمایش قطع برق و ارزیابی آماده به کاری مولد های اضطراری با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل، محمدحسن متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر، جمعی از مدیران صنعت برق پیش از ظهر امروز در محل مرکز پایش صنعت برق کشور برگزار گشت.

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این مراسم ابتدا به تمامی پرسنل شرکت توانیر در تهران و استان ها خدا قوت و خسته نباشید گفت و حفظ کارکرد صنعت برق را حاصل زحمات و تلاش های این کارکنان زحمت کش دانست.

وی اضافه نمود: دشمن در تقابل با ایران اسلامی به دلیل توان بالای دفاعی و بازدارندگی و اراده قاطع که مشاهده کرد از حوزه نظامی مأیوس شده است که نقطه عطف این مسئله، انهدام پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته آمریکا در خلیج فارس بود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه آمریکایی ها پس از ناامیدی از جبهه نظامی به دنبال جنگ علیه زیرساخت های حیاتی کشور رفتند، شرح داد: در این جنگ نوین به دلیل آنکه فاعل جنگ در حوزه سایبری گمنام است این حملات بیشتر در این حوزه صورت می گیرد.

سردار جلالی گفت: زیرساخت های حیاتی ایران به دلیل رشد و توسعه سریع، گرایش به سایبری شدن پیدا کرده است؛ لذا حفظ این کارکرد ها که پیوندی حیاتی با کیفیت زیست مردم دارد منوط به پدافند سایبری و رعایت الزامات جامع پدافند غیرعامل است.

وی با بیان اینکه در این زمینه رویکرد ما عملیات پیشگیرانه برای رصد آسیب پذیری ها و کنترل آمادگی هاست، متذکر شد: صنعت برق صنعتی مادر است و همه کارکرد های حیاتی به برق مربوط است. عدم اختلالات در زیرساخت های برق کشور نشان از تاب آوری و قوت صنعت برق کشور دارد و قابل تقدیر است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اعلام کرد: ظرفیت کنونی مولد های اضطراری برق می تواند رشد بیشتری داشته باشد تا تأمین کننده برق اضطراری کشور باشد.

سردار جلالی گفت: رزمایش های سایبری در حوزه برق باید به صورت منظم برگزار شود تا ضمن بررسی آسیب پذیری ها میزان پایداری شبکه ارتقا یابد.

سند همکاری اجرای دستورالعمل تأمین برق اضطراری مراکز حیاتی امضا شد

در حاشیه برگزاری نهمین رزمایش سراسری مولد های برق اضطراری، سند همکاری اجرای دستورالعمل تأمین برق اضطراری مراکز حیاتی، حساس، مهم و ضروری بین سازمان پدافند غیرعامل کشور و شرکت توانیر امضا شد.

این سند همکاری در راستای اجرای دستورالعمل تأمین برق اضطراری مراکز حیاتی، حساس، مهم و ضروری ابلاغی رئیس محترم ستاد کل نیرو های مسلح و کمیته دائمی پدافند غیرعامل کشور و بر اساس پیشنهاد شرکت توانیر با عنوان طرح جهادی مانور آمادگی مولد های خودتامین جهت ایجاد آمادگی در شرایط بحران با هدف مصون سازی تأمین برق اضطراری مراکز حیاتی، حساس، مهم و ضروری از سوی سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و محمد حسن متولی زاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توانیر به امضا رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 124

به "سردار جلالی: آمریکا به دنبال جنگ علیه زیرساخت های حیاتی ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردار جلالی: آمریکا به دنبال جنگ علیه زیرساخت های حیاتی ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید