تمام واحد های برق منطقه ها زلزله زده به مدار برگشتند

به گزارش وبسایت دانشجویی، رجبی مشهدی گفت: مسئله ای در پست ها و واحد های نیروگاهی منطقه ها زلزله زده نیست و به محض برطرف سیم پارگی ها و نکات ایمنی، مابقی نقاط هم برق دار می شوند.

تمام واحد های برق منطقه ها زلزله زده به مدار برگشتند

به گزارش خبرنگاران، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور درباره شرایط شبکه برق در منطقه ها زلزله زده جنوب کشور اظهار کرد: از ابتدای دریافت خبر وقوع زلزله، گروه های عملیاتی در استان هرمزگان و استان های مشخص فعال شدند.

او اضافه نمود: با وجود آن که در اثر این حادثه، چهار پست توزیع و بعلاوه یک واحد نیروگاهی به علت نقص فنی از مدار خارج شدند، توانستیم در نیم ساعت اول، پست ها را تعمیر کنیم و خوشبختانه تمام واحد ها مجدداً در مدار قرار گرفته اند.

رجبی مشهدی تاکید نمود: اکنون هیچ خاموشی نداریم و شبکه پایدار است مگر در جا هایی که سیم پارگی اتفاق افتاده یا لازم بوده که به جهت حفظ ایمنی، قطعی داشته باشیم. به محض برطرف مسائل مربوط به سیم پارگی و ایمنی، به زودی نقاط به جای مانده نیز برق دار خواهند شد.

او بعلاوه گفت: هم گروه بحران در مرکز یعنی تهران آماده هستند و هم در استان هرمزگان و استان های مشخص، گروه های بحران آماده باش هستند تا در صورت بروز زلزله مجدد، شبکه برق پایداری را داشته باشیم.

این مقام مسئول در خاتمه گفت: استان های کرمان، فارس و بوشهر، استان های مشخص هستند که یاری خواهند کرد؛ هرچند که تجهیزات لازم در استان هرمزگان نیز در اختیار نیرو های صنعت برق واقع شده است و آماده برطرف مسائل احتمالی هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 728

به "تمام واحد های برق منطقه ها زلزله زده به مدار برگشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام واحد های برق منطقه ها زلزله زده به مدار برگشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید