بررسی قسمت اول خوب، بد، جلف: رادیواکتیو؛ ماجرا جویی های تازه سام و پژمان

به گزارش وبسایت دانشجویی، قسمت اول سریال خوب، بد، جلف، رادیو اکتیو به طراحی و نویسندگی پیمان قاسم خانی و تهیه کنندگی و کارگردانی محسن چگینی شنبه 11 بهمن ماه 1399 وارد شبکه نمایش خانگی شد.

بررسی قسمت اول خوب، بد، جلف: رادیواکتیو؛ ماجرا جویی های تازه سام و پژمان

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

در خلاصه داستان این سریال آمده است: پژمان و سام به عنوان گروگان به همراه کیک زرد توسط آصف رئیس گروه جان فدایان داغستان آزاد دزدیده شده اند و قرار است از مرز شمال غربی کشور به چچن بفرایند و از طرفی جاسوسان ارتش سری در جست و جوی ردی از آن ها هستند...

محسن چگینی که در قسمت های قبلی خوب، بد، جلف و سریال پژمان تهیه کنندگی کار را به عهده داشت و سال ها در قامت تهیه کننده شناخته می شد، کارگردانی این مجموعه را برعهده دارد و پیمان قاسم خانی، کارگردان دو قسمت قبلی این بار در کنار نویسندگی و طراحی فیلم نامه سمت مشاوره کارگردان را برعهده دارد.

شاکله اصلی گروه بازیگری این سریال را همان بازیگران قسمت ارتش سری تشکیل می دهند و در کنار آن ها بازیگران جدیدی مثل پژمان جمشیدی، سام درخشانی، حامد کمیلی، فرهاد آئیش، گوهر خیراندیش، امیر مهدی ژوله، مارال فرجاد، محمد بحرانی، فرزین محدث، تینو صالحی و شکیب شجره اضافه شده اند. از مهم ترین تغییرات این سریال نسبت به ارتش سری جایگزین شدن آناهیتا درگاهی در نقش آنا به جای ریحانه پاراساست.

امیر توسلی سازنده موسیقی این سریال است و تورج اصلانی مدیریت فیلم برداری آن را برعهده دارد. همچنین در کنار نام بزرگ پیمان قاسم خانی به عنوان نویسنده فیلم نامه همکاری مهراب قاسم خانی و امیر مهدی ژوله نیز دیده می شود که این امر توقعات را از این سریال از آن چه بود، بالاتر می برد.

همه چیز از آن جایی آغاز می شود که دو کاراکتر اصلی خوب، بد، جلف در میانه یک ماجرای سری و جاسوسی بی هوش شدند و وقتی چشم باز کردند، خود را در چنگال یک گروه تروریست چچنی یافتند.

قسمت دوم فیلم سینمایی خوب، بد، جلف با نام ارتش سری با قصد و غرض یک گروه جاسوس آمریکایی به رهبری دکتر (فرهاد آئیش) و فربد (حامد کمیلی) برای ربودن محموله ای از کیک زرد در داخل ایران آغاز شد. آن ها تحت پوشش یک گروه فیلم برداری کار خودشان را آغاز کردند و از بخت بدشان دو سوپر استار سینمای ایران پژمان جمشیدی و سام درخشانی نیز در این فیلم تخیلی با آن ها همکار شدند.

ماجرا به جایی ختم شد که محموله کیک زرد و دو سوپر استار داستان هم زمان گم شدند و دست گروه فیلم برداری/ جاسوسی قصه را در پوست گردو گذاشتند.

خوب، بد، جلف، رادیو اکتیو از همان جایی آغاز می کند که ارتش سری به خاتمه رسیده بود. سام و پژمان در اسارت آصف چچنی (شکیب شجره) به هوش می آیند؛ اما خیلی طول می کشد تا درک کنند چه بلایی سرشان آمده است. حتی چند باری هم فرصت فرار پیدا می کنند؛ اما دست و پا چلفتی تر از آنند که بتوانند از فرصت شان استفاده کنند.

فربد و دکتر هم با کمک آنا (آناهیتا درگاهی) به دنبال سر نخی از محموله گم شده شان هستند که دوربین مخفی پژمان سیگنال هایی برایشان می فرستد و سرنخ را به آن ها می دهد...

خوب، بد، جلف و کاراکتر های پژمان و سام دوباره به همان قالبی در می آیند که در ابتدا هم از آن آغاز کرده بودند. قالبی که پیمان قاسم خانی در نوشتن برای آن تبحر دارد و سال ها با سریال های مختلفش آن را ثابت کرده است.

در یک ساعتی که قسمت اول خوب، بد، جلف طول می کشد، خط داستانی پیشرفت چندانی نمی کند.

در عوض کاراکتر ها مدام از چاله ای به چاهی از موقعیت های کمدی می افتند و حتی با تکرار و هجو نیز آسیبی به فرایند سریال وارد نمی شود. این درحالی است که همین یک ساعت اگر در یک فیلم سینمایی بود، فاجعه به بار می آورد و هرگز مخاطبان سینما و چشمان سخت پسندشان را این گونه نمی توان راضی کرد و از تیغ تیز نقد ها هم گریزی نیست.

قسمت اول سریال رادیواکتیو خوش انرژی، متنوع و پرشوخی آغاز می شود. تنوع ایده ها برای شوخی ازجمله نکاتی است که در کنار ایده های تکراری مانند فوتبالیست بودن و پرسپولیسی بودن پژمان که هربار به شکلی تازه خودش را نشان می دهد، ترکیبی قابل قبول و دوست داشتنی ساخته است.

منبع: فرارو
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 294

به "بررسی قسمت اول خوب، بد، جلف: رادیواکتیو؛ ماجرا جویی های تازه سام و پژمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی قسمت اول خوب، بد، جلف: رادیواکتیو؛ ماجرا جویی های تازه سام و پژمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید