برخورد جدی با متخلفان در صورت افزایش بی ضابطه نرخ اجاره مسکن

به گزارش وبسایت دانشجویی، قاسمی گفت: به مستاجران و اجاره دهندگان هشدار می دهیم، خارج از حیطه ثبت نرخ اجاره در سامانه ها عمل نکنند.

برخورد جدی با متخلفان در صورت افزایش بی ضابطه نرخ اجاره مسکن

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رستم قاسمی بعدازظهر امروز در برنامه تلویزیونی ضمن اشاره به تمهیدات دولت برای ساماندهی بازار اجاره مسکن، گفت: یکی از موضوعات مهم این روز ها بحث افزایش اجاره مسکن است، حداکثر افزایش اجاره بها در تهران 25 درصد است، از صاحبان املاک تقاضا داریم که افزایش اجاره مسکن آن ها بیش از این رقم نباشد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: این درصد افزایش نرخ اجاره بها با کار کارشناسی در ستاد تنظیم بازار تصویب شده است.

وی افزود: در صورت بروز تخلف، طبق مصوبات ستاد تنظیم بازار با متخلفان برخورد می شود.

قاسمی ضمن اخطار به متخلفان تاکید کرد: به مستاجران و اجاره دهندگان هشدار می دهیم، خارج از حیطه ثبت نرخ اجاره در سامانه ها عمل نکنند.

به گزارش فارس جلسه ستاد تنظیم بازار امروز به ریاست محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور، تشکیل شد و این ستاد با بررسی بسته سیاستی وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن، سقف افزایش اجاره بها در تهران و شهرستان ها را مشخص کرد.

در این جلسه سقف افزایش اجاره بهای مسکن نسبت به اجاره بهای سال 1400، در تهران حداکثر 25 درصد، کلانشهر های بالای یک میلیون نفر جمعیت 20 درصد و سایر شهر ها 15 درصد به تصویب رسید.

بر اساس این مصوبه، سازمان تعزیرات حکومتی مکلف شد تا با مشاوران املاک متخلف که این سقف افزایش را رعایت نکنند، برخورد نماید.

بر این اساس همچنین وزارت راه و شهرسازی موظف شده به انعکاس و معرفی واحد های مسکونی خالی از سکنه به سازمان امور مالیاتی جهت اخذ مالیات مطابق قانون اقدام کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 تیر 1401 بروزرسانی: 11 تیر 1401 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 917

به "برخورد جدی با متخلفان در صورت افزایش بی ضابطه نرخ اجاره مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد جدی با متخلفان در صورت افزایش بی ضابطه نرخ اجاره مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید