آقای رئیسی بروید سراغ توافق با روسیه و چین به شرط اینکه...

به گزارش وبسایت دانشجویی، اعتماد نوشت: تاریخ نشان داده قدرت های شرقی هم قابل اعتماد نیستند و با ارتباط مالی گسترده و منافعی که از اقتصاد بین المللی دارند، هرگز توافق سازنده ای با ایران نخواهند کرد، چراکه در این صورت تحریم های احتمالی وضع شده علیه آن ها منافع کلان مالی شان را به خطر می اندازد.

آقای رئیسی بروید سراغ توافق با روسیه و چین به شرط اینکه...

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

طرف مقابل، امریکا هم بدون چشمداشت به مسائل نظامی و فرامرزی ایران، بعید است به توافقی با دولت آینده ایران دست یابد.

با وجود اینکه پس از رسانه ای شدن خبر غنی سازی 60 درصد ایران مقامات امریکایی اذعان کردند احتیاج به توافق ضروری تر از گذشته است، اما شاید بتوان گفت آنچه مجددا روی به ظاهر خوش طرف های غربی را به سمت ایران جلب نموده، مساله همکاری و توافق احتمالی ایران و چین بود؛ چراکه نفود چین در منطقه حساس خاورمیانه برای امریکا شکست تلقی شده و باعث تقویت رقیبِ سیاسی و مالی اش می گردد. از طرفی پیوستن ایران به جبهه شرق یادآور رویارویی دو جبهه شرق و غرب در دوران جنگ سرد است و مسلما مساله ایران را برای امریکا پیچیده تر می نماید.

درنهایت با توجه به گرایش جریان سیاسی حاکم بر دولت آینده ایران و اقدامات و رایزنی های صورت گرفته آشکار و پنهان با چین و روسیه و تقویت حس بی اعتمادی به قدرت های غربی، می توان گفت که توافق با قدرت های شرقی گزینه محبوب تری است، مشروط به اینکه راهکاری اتخاذ گردد تا اقدامات بازدارنده امریکا و تحریم های احتمالی اعمال شده برای طرفین این توافق منجر به ضرر و زیان و فسخ قرارداد بسته شده نگردد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 590

به "آقای رئیسی بروید سراغ توافق با روسیه و چین به شرط اینکه..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای رئیسی بروید سراغ توافق با روسیه و چین به شرط اینکه..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید