9 میلیارد تومان هزینه ساخت یک فیلم آپارتمانی، سهم سوپر استار ها در فروش فیلم ها

به گزارش وبسایت دانشجویی، یک کارگردان سینما هزینه های ساخت یک فیلم سینمایی را تشریح کرد.

9 میلیارد تومان هزینه ساخت یک فیلم آپارتمانی، سهم سوپر استار ها در فروش فیلم ها

مسعود اطیابی تهیه کننده و کارگردان در گفت وگو با خبرنگاران، درباره هزینه های تولید یک فیلم سینمایی گفت: در حال حاضر تولیدات فیلم های سینمایی یا سریال ها، دستخوش شیوه مدیریت دیگری شدند به هر حال قیمت های مختلف و هزینه های یک فیلم شاید چندین برابر آن چیزی است که بودجه آن به مقدار ای که باید افزایش نداشته است.

او افزود: در 3 سال گذشته هزینه ساخت یک فیلم سینمایی آپارتمانی بین 2 تا 3 میلیارد تومان می شد، اما در حال حاضر ساخت همان فیلم با صرفه جویی بیش از مقدار، هزینه 8 تا 9 میلیارد تومانی دارد. با توجه به شرایط اقتصادی در زمان تولید فیلم هزینه ها هم تغییر می کند و امکان اینکه از قبل از شروع پروژه، بتوان پیش بینی برآورد هزینه داشت بسیار سخت شده است.

اطیابی در پاسخ به سوالی درباره استفاده از بازیگران شناخته شده برای فروش بیشتر فیلم مطرح نمود: به هرحال در فیلمی که ساخته می شود چه از بازیگر تازه و چه از بازیگر گیشه استفاده شود، فیلم باید با کیفیت باشد به همین منظور بازیگر برای شروع یک اکران لازم است و حضور یک بازیگر سوپراستار می تواند شروع اکران را پرشور کند؛ اما اگر فیلم خوب نباشد معمولا به سمت کم فروش شدن می رود و پیروز نخواهد بود.

این تهیه کننده سینما ادامه داد: شاید یک فیلم با بازیگر ستاره در هفته اول، اکران بسیار خوبی داشته باشد، ولی هفته های بعد آن مهم است. اگر فیلم خوب باشد و بازیگر غیر ستاره هم در آن حضور داشته باشد شاید شروع اکران بسیار چشم گیر نباشد، اما به مرور می تواند افزایش پیدا کند و این موضوع به کیفیت فیلم بر میشود.

اطیابی گفت: اساسا بازیگر لازمه فیلم است و سینما هزینه می کند که بازیگر و ستاره بسازد تا بتواند از آن بهره برداری کند و نمی توان گفت که فیلم به بازیگر نیاز ندارد، از طرف دیگر مخاطب امروز علاقه مند به تماشای بازیگران مورد علاقه خود در سینما هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 737

به "9 میلیارد تومان هزینه ساخت یک فیلم آپارتمانی، سهم سوپر استار ها در فروش فیلم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 میلیارد تومان هزینه ساخت یک فیلم آپارتمانی، سهم سوپر استار ها در فروش فیلم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید