کشف جالب ماهیچه متخصص چربی سوزی

به گزارش وبسایت دانشجویی، مطالعه پژوهشگران دانشگاه هیوستون که در نشریه iScience منتشر شده است، نشان می دهد که تمرین شنای ماهیچه نعلی (Soleus Pushup)، فعالیتی که ماهیچه نعلی در ساق پا را درگیر می کند می تواند سوخت و ساز بدن را برای ساعت ها افزایش دهد، قند خون و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

کشف جالب ماهیچه متخصص چربی سوزی

امروزه افراد بسکمک به واسطه شغل یا سبک زندگی خود زمان زیادی را در حالت نشسته سپری می کنند. نشستن طولانی مدت با مسائل سلامت بسکمک از جمله افزایش وزن و قند خون پیوند خورده است.

اما پژوهشگران دانشگاه هیوستون به تازگی کشف جالب توجه ای داشته و خبری خوب برای افرادی دارند که زمان زیادی را در طول روز در حالت نشسته سپری می کنند. نتیجه پژوهش آن ها نشان می دهد که انجام یک تمرین که عضلات قسمت پایینی پا را درگیر می کند می تواند فواید سلامت مختلفی را ارائه کند.

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیو

مطالعه پژوهشگران دانشگاه هیوستون که در نشریه iScience منتشر شده است، نشان می دهد که تمرین شنای ماهیچه نعلی (Soleus Pushup)، فعالیتی که ماهیچه نعلی در ساق پا را درگیر می کند می تواند سوخت و ساز بدن را برای ساعت ها افزایش دهد، قند خون و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

این پژوهش که به رهبری مارک همیلتون، استاد سلامت و عملکرد انسانی در دانشگاه هیوستون اجرا شده است، نشان می دهد که تمرین شنای ماهیچه نعلی می تواند در زمینه تنظیم قند خون با مواردی مانند ورزش، کاهش وزن و روزه متناوب رقابت کند.

پژوهش چه چیزی را نشان می دهد؟

ماهیچه نعلی که در قسمت پایینی پا قرار گرفته است، در ایستادن و راه رفتن نقشی کلیدی دارد. برخلاف بیشتر ماهیچه ها که از کربوهیدارت های ذخیره شده (گلیکوژن) به عنوان سوخت استفاده می کنند، ماهیچه نعلی از ترکیبی از سوخت های دیگر از جمله گلوکز و چربی برای تامین انرژی مورد نیاز خود استفاده می کند.

به گفته همیلتون، این اتکای کمتر به گلیکوژن چیزی است که به ماهچیه نعلی کمک می کند تا برای ساعت ها بدون خستگی کار کند. زمانی که به درستی فعال شود، این ماهیچه می تواند سوخت و ساز اکسیداتیو موضعی را برای ساعت ها و نه فقط چند دقیقه به سطوح بالایی افزایش دهد.

چگونگی انجام تمرین شنای ماهیچه نعلی

در شرایطی که تمرین شنای ماهیچه نعلی ممکن است شبیه به پیاده روی به نظر برسد، اما در حقیقت این گونه نیست. زمانی که راه می روید، بدن شما میزان انرژی مورد استفاده از طریق ماهیچه های نعلی را به حداقل می رساند.

تمرین شنای ماهیچه نعلی برای به حداکثر رساندن میزان انرژی مورد استفاده از طریق این ماهیچه برای مدت طولانی طراحی شده است که پویایی کالری سوزی شما را در این فرآیند افزایش می دهد.

چکونگی انجام این تمرین به شرح زیر است:

در حالی که کف پا ها صاف روی زمین قرار دارند، روی صندلی بنشینید.

پاشنه پا را بالا آورده در شرایطی که انگشتان پا همچنان روی زمین قرار دارند.

هنگامی که پاشنه پا به حداکثر دامنه حرکتی خود رسید، پای خود را رها کنید تا به سمت پایین بازشود.

ماهیچه نعلی یا عضله سولئوس (Soleus muscle)

منبع: عصر ایران

منبع: فرادید
انتشار: 27 آذر 1401 بروزرسانی: 27 آذر 1401 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 1013

به "کشف جالب ماهیچه متخصص چربی سوزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف جالب ماهیچه متخصص چربی سوزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید