وقوع سیل در کدام حوضه های آبریز محتمل است؟

به گزارش وبسایت دانشجویی، موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو حوضه های آبریزی را که احتمال وقوع سیل در آن ها تا روز چهارشنبه (پانزدهم دی ماه) وجود دارد بیان نمود.

وقوع سیل در کدام حوضه های آبریز محتمل است؟

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران طبق اعلام موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، بر اساس پایش مدل های جهانی و منطقه ای پیش بینی آب و هوا، در حوضه آبریز زهره-جراحی و حوضه های جنوبی از صبح امروز وقوع بارشی به مدت 60 ساعت و به اندازه تقریبی (تجمعی حداکثر نقطه ای) 200 تا 250 میلیمتر در استان هرمزگان به ویژه نواحی مرکزی محتمل خواهد بود.

در حوضه های آبریز زهره- جراحی و حوضه های جنوبی و زاینده رود و حوضه های جنوب غربی از شامگاه شنبه وقوع بارشی به مدت 48 ساعت و به اندازه تقریبی (تجمعی حداکثر نقطه ای) 140 تا 180 میلیمتر در استان فارس (به خصوص نیمه جنوبی) و به اندازه تقریبی (تجمعی حداکثر نقطه ای) 120 تا 160 میلیمتر در استان بوشهر (به خصوص نیمه جنوبی) و به اندازه تقریبی (تجمعی حداکثر نقطه ای) 60 تا 100 میلیمتر در استان کهگیلویه و بویر احمد و به اندازه تقریبی (تجمعی حداکثر نقطه ای) 40 تا 80 میلیمتر در استان خوزستان (نیمه جنوبی) محتمل خواهد بود.

برپایه این گزارش، در حوضه های آبریز زهره- جراحی و حوضه های جنوبی، زاینده رود و حوضه های جنوب غربی و فلات مرکزی و شرقی از صبح فردا (یکشنبه دوازدهم دی ماه) وقوع بارشی به مدت 72 ساعت و به اندازه تقریبی (تجمعی حداکثر نقطه ای) 200 تا 250 میلیمتر در استان کرمان (به خصوص نیمه جنوبی) و وقوع بارشی به مدت 36 ساعت و به اندازه تقریبی (تجمعی حداکثر نقطه ای) 20 تا 40 میلی متر در استان یزد (نیمه جنوبی) محتمل خواهد بود.

در حوضه های آبریز فلات مرکزی و شرقی و زهره- جراحی و حوضه های جنوبی از بعد از ظهر فردا وقوع بارشی به مدت 60 ساعت و به اندازه تقریبی (تجمعی حداکثر نقطه ای) 80 تا 120 میلیمتر در استان سیستان و بلوچستان و وقوع بارشی به مدت 48 ساعت و به اندازه تقریبی (تجمعی حداکثر نقطه ای) 40 تا 80 میلی متر در استان خراسان جنوبی (نیمه شرقی) محتمل خواهد بود.

در حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی از شب روز یکشنبه وقوع بارشی به مدت 36 ساعت و به اندازه تقریبی (تجمعی حداکثر نقطه ای) 30 تا 60 میلی متر در استان خراسان رضوی (نواحی شرقی و جنوبی) محتمل خواهد بود.

به گزارش ایرنا، گزارش بارش ها نشان می دهد از ابتدای آبی جاری (ابتدای مهرماه 1400) تا روز سوم دی ماه 47.5 میلی متر بارندگی در کشور رخ داد که حاکی از کاهش 39 درصدی بارش ها نسبت به دوره میانه بلندمدت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 783

به "وقوع سیل در کدام حوضه های آبریز محتمل است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع سیل در کدام حوضه های آبریز محتمل است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید