ورود دو سامانه بارشی به کشور، بارش برف و باران در بیشتر مناطق

به گزارش وبسایت دانشجویی، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود دو سامانه بارشی به کشور، بارش برف و باران و کاهش محسوس دما در بیشتر مناطق خبر داد.

ورود دو سامانه بارشی به کشور، بارش برف و باران در بیشتر مناطق

صادق ضیاییان در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه امروز (6 اسفند) دو سامانه بارشی کشور را تحت تاثیر قرار می دهد، اظهار کرد: سامانه شمالی در استان های ساحلی خزر، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی سبب بارش برف و باران و وزش باد شدید و سامانه جنوبی در استان های خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، نواحی غربی و مرکزی خلیج فارس، غرب هرمزگان و ارتفاعات کرمان سبب بارش باران، وقوع رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در نقاط سردسیر سبب بارش برف می شود.

وی با بیان اینکه شدت بارش امروز در استان گیلان خواهد بود، گفت: طی فردا (7 اسفند) بارش در نوار شمالی کاهش می یابد و در سایر مناطق واقع در نیمه جنوبی به جز جنوب سیستان و بلوچستان بارش ها ادامه دارد.

ضیاییان ادامه داد: شدت بارش طی روز پنجشنبه (7 اسفند) در استان های فارس، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و جنوب اصفهان خواهد بود همچنین طی روز جمعه (8 اسفند) در نیمه جنوبی کرمان، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان و شمال و شرق هرمزگان بارش باران، رعد و برق، در نقاط سردسیر بارش برف و در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: طی روز شنبه (9 اسفند) در برخی نقاط استان های فارس، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد بارش برف و باران پیش بینی می شود و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (6 و 7 اسفند) دمای هوا در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل بین 8 تا 12 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

وی با اشاره به اینکه به دلیل کاهش قابل ملاحظه دما، انتظار می رود که بارش ها طی امروز در مناطق جلگه ای دریای خزر به شکل برف باشد، اظهارکرد: امروز به دلیل وزش باد شدید احتمال وقوع کولاک برف در مناطق کوهستانی و گردنه های شمالی البرز وجود دارد.

ضیاییان در ادامه ضمن اشاره به کاهش محسوس دمای هوا در بیشتر مناطق کشورگفت: دمای هوا طی امروز و فردا (6 و 7 اسفند) در شمال شرق بین 12 تا 18 درجه سانتیگراد و از روز پنجشنبه تا جمعه (7 و 8 اسفند) در دامنه های جنوبی البرز، شمال غرب، شرق و جنوب شرق کشور بین 8 تا 12 درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت.

به گفته وی از امروز تا جمعه (6 تا 8 اسفند) خلیج فارس و طی امروز و فردا (6 و 7 اسفند) دریای عمان و دریای خزر مواج پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد: طی امروز و فردا (6 و 7 اسفند) در جنوب شرق، شرق، بخش هایی از شمال شرق، مرکز و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و طی روز جمعه (8 اسفند) در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید خواهیم داشت که در برخی مناطق منجر به خیزش گرد و خاک می شود.

ضیاییان در خاتمه درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (7 اسفند) ابری همراه با کاهش دما، گاهی بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای یک و حداکثر دمای 5 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (8 اسفند) نیز ابری همراه با مه صبحگاهی، گاهی بارش پراکنده و به تدریج کاهش ابر و کاهش دما با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 7 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 342

به "ورود دو سامانه بارشی به کشور، بارش برف و باران در بیشتر مناطق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود دو سامانه بارشی به کشور، بارش برف و باران در بیشتر مناطق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید