باران بهاری در سراسر کشور ادامه دارد

به گزارش وبسایت دانشجویی، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم وقوع رگبار باران در کشور خبر داد و گفت: طی سه روز آینده وزش باد شدید در برخی مناطق کشور دور از انتظار نیست.

باران بهاری در سراسر کشور ادامه دارد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، صادق ضیاییان مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی 24 ساعت آینده در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، سواحل دریای خزر، کردستان، کرمانشاه، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز، بعضی مناطق در مرکز و شرق کشور و شمال فارس ابرناکی همراه با رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. دریای خزر نیز طی این مدت مواج خواهد بود.

وی ادامه داد: طی فردا (9 اردیبهشت) در بعضی از مناطق استان های آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، دامنه های جنوبی البرز، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد، کرمان، خراسان شمالی، نیمه غربی خراسان رضوی، بعضی مناطق خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید انتظار می رود.

ضیاییان با اشاره به اینکه طی روز جمعه (10 اردیبهشت) در مرکز، شرق، جنوب شرق، بعضی مناطق شمال شرق، دامنه های جنوبی البرز واقع در شرق تهران و سمنان رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود، گفت: طی این مدت در استان های یزد، خراسان جنوبی، شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی روز شنبه (11 اردیبهشت) در نوار شمالی کشور، بعضی مناطق استان های اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت. طی روز یکشنبه (12 اردیبهشت) نیز در بیشتر مناطق کشور به جز غرب و جنوب غرب بارش پراکنده رخ می دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه طی روز یکشنبه (12 اردیبهشت) در دامنه های البرز و سواحل دریای خزر رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود، گفت: فردا (9 اردیبهشت) بخش های مرکزی و طی روز جمعه (10 اردیبهشت) نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در سرانجام درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (9 اردیبهشت) قسمتی ابری، در بعضی ساعات افزایش ابر، در بعد ازظهر رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد و با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 23 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (10 اردیبهشت) نیز قسمتی ابری، در بعضی ساعات افزایش ابر همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداقل دمای 18 و حداکثر دمای 29 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 447

به "باران بهاری در سراسر کشور ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باران بهاری در سراسر کشور ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید