واکسیناسیون 70 درصدی افراد در مراکز تحت پوشش سازمان بهزیستی

به گزارش وبسایت دانشجویی، مدیرکل مراکز مراقبتی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: در مجموع 49 هزار 155 نفر یعنی و 70 درصد افراد در مراکز تحت پوشش سازمان بهزیستی واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

واکسیناسیون 70 درصدی افراد در مراکز تحت پوشش سازمان بهزیستی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مصطفی سراج مدیرکل مراکز مراقبتی سازمان بهزیستی کشور در جمع خبرنگاران آخرین شرایط واکسیناسیون افراد تحت پوشش بهزیستی را اظهار داشت و گفت: تا روز 7 خرداد ماه جمع تزریق واکسن برای سالمندان مقیم و پرسنل مراکز نگهداری سالمندان 17 هزار و 975 نفر یعنی 86 درصد این گروه بوده است.

وی ادامه داد: سایر گروه های تحت پوشش بهزیستی اعم از افراد دارای معلولیت و اختلالات روانی و پرسنل این مراکز نیز 31 هزار و 180 نفر یعنی 62 درصد این گروه واکسن کرونا دریافت کردند.

سراج گفت: در مجموع 49 هزار 155 نفر یعنی و 70 درصد افراد در مراکز تحت پوشش سازمان بهزیستی واکسن را دریافت نموده اند و تعداد افرادی که دوز دوم واکسن را دریافت کردند 14 هزار و 671 بودند.

وی درباره مقایسه عملکرد استان ها در ارائه واکسن کرونا نیز گفت: بیشترین واکسیناسیون مربوط به استان های اردبیل، مازندران، مرکزی، کرمانشاه و همدان است. کمترین میزان تحقق نیز مربوط به استان های هرمزگان، تهران، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی است.

سراج در انتها گفت: نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که دو استانی که کمترین میزان تحقق واکسیناسیون را دارند مربوط به استان های تهران و خراسان رضوی است که سه دانشگاه علوم پزشکی در این استان ها مستقر است و به همین دلیل عمده واکسیناسیون به جامانده مربوط به این سه دانشگاه است که از رئسای این دانشگاه ها درخواست داریم این فرایند را سرعت ببخشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 496

به "واکسیناسیون 70 درصدی افراد در مراکز تحت پوشش سازمان بهزیستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون 70 درصدی افراد در مراکز تحت پوشش سازمان بهزیستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید