مردی که نگذاشت یحیی گل محمدی اخراج گردد

به گزارش وبسایت دانشجویی، بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر در حالی به ایستگاه پایانی نزدیک می گردد که بیشتر تیم ها با مصدومیت طولانی مدت بازیکنان خود روبرو شدند.

مردی که نگذاشت یحیی گل محمدی اخراج گردد

چمن های نامرغوب در کنار نحوه بدنسازی و خستگی ها باعث شد تا آمار بازیکنانی که دچار مصدومیت طولانی مدت شوند دچار رشد فزاینده ای شده و مدت های طولانی فرصت بازی کردن را از دست بدهند.

ولی الله صالح نیا که سال ها مسئولیت بدنسازی تیم های ملی و باشگاهی فوتبال ایران را در کارنامه خود داشته است از شرایط موجود انتقاد کرد و مصدومیت متوالی بازیکنان را محصول بی توجهی مربیان بدنساز تیم ها به موضوعات علمی است.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران در تبادل نظر با خبرنگار مهر، به آنالیز جزئیات مرتبط با آسیب دیدگی بازیکنان پرداخت که صحبت های او را در پی می خوانید:

گذشته بهتر از حال بود

صالح نیا در پاسخ به اولین سوال مبنی بر اینکه شرایط بدنسازی بازیکنان نسبت به گذشته چه تغییراتی داشته است؟ گفت: در حال حاضر امکانات سخت افزاری فوق العاده ای وجود دارد که اصلاً با گذشته قابل قیاس نیست. همه چیز برای اجرای تمرینات حرفه ای فراهم است اما متأسفانه دانش مربوط به استفاده از این امکانات کافی نیست. آقایان در زمین صاف با امکانات مجهز نتوانستند آمار قابل قبول استقامتی بازیکنان گذشته را حفظ نمایند.

وی تاکید نمود: در گذشته خود آقایان که بیشتر آنها شاگردانم بودند می توانند شهادت دهند که همان تپه های داودیه با برنامه هایی که ارائه می کردیم چطور آنها را از هر اتفاقی دور نگه می داشت.

تمرینات ما را مسخره می کردند، حالا خودشان کم آورده اند

مربی پیشین بدنسازی فوتبال ایران یادآور شد: آقایان یادشان رفته است چه تیمی را آماده رقابت ها سخت و فشرده قرار می دهیم. آقایان تمرینات ما را منسوخ شده می دانستند و تپه های داودیه را مسخره می کردند اما حالا در زمین صاف و به قول خودشان کاملاً مجهز نتوانستند بازیکنان خوبی را آماده نمایند.

صالح نیا ادامه داد: به قول معروف بازیکنان بیشتر تیم ها شلاق نخورده اند! متأسفانه مشکل بدنسازی در لیگ برتر ایران ریشه دارد. من واقعاً روی تک تک آنها که شاگردانم هستند احساس مسئولیت می کنم ولی وقتی مدعی بدنسازی مناسب برای فوتبالیست ها شوند باید علم خود را بالا ببرند.

پرسپولیس به تپه های داودیه برگردد

او که سابقه حضور در تیم های متعدد لیگ رجحان فوتبال ایران را دارد درباره اندازه آسیب دیدگی بالای پرسپولیس که پس از پنج فصل متوالی جام را به استقلال داد، توضیح داد: پرسپولیس باید به تپه های داودیه برگردد. آنها اسیر تمرینات اشتباه شده اند. متأسفانه خیلی از تیم های لیگ رجحان چنین مسائلی را دارند. وحید امیری، فرشاد فرجی، سیامک نعمتی، عیسی آل کثیر، امید عالیشاه و سید جلال حسینی اگر تمام فصل بودند قطعاً پرسپولیس باز هم به جام نزدیک تر از همواره می شد.

یحیی صداقت داشته باشد

مربی بدنساز پیشین تیم ملی ایران یادآور شد: یحیی گل محمدی اگر صداقتی داشته باشد کافی است شرایط جسمانی تیمش را با دوران برانکو ایوانکوویچ مقایسه کند. او خیلی خوب متوجه می گردد پرسپولیس چقدر از شرایط نامطلوب جسمانی بازیکنان خود لطمه خورده است. زمین چمن برگزاری بازی ها خوب نیست اما بدتر از این استادیوم ها، تمرینات بدنسازی بازیکنان بوده است. پرسپولیس هم همین سال جاری خیلی از بازیکنان خود را از دست داد.

من نگذاشتم گل محمدی اخراج نگردد

صالح نیا در ادامه با تفاوت بدنسازی بازیکنان یک تیم با توجه به سن و سال آنها گفت: یحیی گل محمدی با من خیلی کار نموده است. او در تیم ملی و باشگاه ها شاگردم بوده است و سیستم بدنسازی من را می شناسد. خودش می داند بازیکن باتجربه و پا به سن گذاشته را جور دیگری تمرین می دادم. باشگاه هایی بودند که بازیکنان پا به سن گذاشته خود را نمی خواستند و اخراج می کردند. یحیی گل محمدی در صبا باتری هم همین شرایط را داشت اما من اجازه ندادم چون پختگی لازم و رهبری تیم را داشت. با او و چند بازیکن دیگر متفاوت کار کردم.

جوانی استقلال یاری حال شد

صالح نیا که سال ها سابقه حضور در کادر فنی استقلال تهران را داشته است، به شرایط این تیم نیز اشاره نمود و گفت: استقلال با توجه به جوانی بازیکنانش مسائل کمتری داشت. به نظرم آنها خیلی آگاهانه تر عمل کردند و توانستند نیروهای خود را در طول فصل با نشاط تر نگه دارند.

مشکل اصلی بدنسازی است

صالح نیا در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، درباره تأثیر فیزیک بازیکنان در مصدومیت گفت: چرا اروپایی ها که فشرده بازی می نمایند مصدوم نمی دهند. آنها در هر برهه ای از فصل، کار صحیح بدنسازی می نمایند. طراوت بدنسازی تیم خیلی اهمیت دارد. مشکل اصلی در بدنسازی آنها است نه فیزیک بازیکن. طبیعی است هر بازیکن فرم بدنی متفاوتی دارد اما علت نمی گردد آنها را دسته بندی کنیم و بگوییم آنها که استخوان بندی ضعیفی دارند زودتر مصدوم می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 919

به "مردی که نگذاشت یحیی گل محمدی اخراج گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردی که نگذاشت یحیی گل محمدی اخراج گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید