مراقب پیغام های جعلی درباره بنزین باشید

به گزارش وبسایت دانشجویی، مدتی است که پیامک هایی از سوی افراد سودجو درباره کارت هوشمند سوخت و میزان سهمیه به مالکان خودروهای شخصی ارسال می گردد که ضروری است افراد در این باره هوشیاری کامل داشته باشند و از ارائه هرگونه اطلاعات شخصی و بانکی، ارسال پیامک و هم پرداخت وجه به آدرس های نامعتبر و جعلی خودداری نمایند.

مراقب پیغام های جعلی درباره بنزین باشید

به گزارش خبرنگاران، پیغام هایی هم چون اطلاع رسانی در خصوص مقدار سهمیه سوخت و یا راه های افزایش سهمیه، دریافت کارت سوخت بیشتر و پیغام هایی از این قبیل تماما جعلی بوده و هیچ اعتباری ندارد و مردم باید هوشیار باشند و بدانند که اطلاع رسانی در این موارد تنها از سمت منابع معتبر صورت می گیرد.

به تازگی هم شرکت پخش فراورده های نفتی اطلاعیه ای در این باره صادر و اعلام نمود که پورتال اطلاع رسانی به آدرس www.niopdc.ir یا تماس با مرکز پاسخگویی این شرکت به شماره 09627 برترین راه اطلاع از شرایط سهمیه و یا صدور کارت سوخت است و هرگونه پیغام و یا ایجاد ارتباط خارج از راه های ارتباطی مورد نظر، تأیید نمی گردد.

برای دریافت کارت المثنی چه باید کرد؟

صدور کارت سوخت هوشمند المثنی فقط به وسیله دفاتر پلیس +10 مقدور است، زیرا افراد سودجو با هدف دستیابی به اطلاعات شخصی و کارت بانکی و کلاهبرداری از هموطنان و سوء استفاده های احتمالی اقدام به ایجاد سایت های غیرمجاز نموده اند؛ بنابراین کسانی که کارت سوخت ندارند و تا به امروز هم درخواست صدور کارت سوخت ننموده اند، می توانند خود یا وکیل قانونی شان با در دست داشتن مدارک هویتی مالک خودرو و وسیله نقلیه به مراکز پلیس + 10 مراجعه نمایند. حذف رمز کارت سوخت هم در نواحی شرکت ملی پخش قابل انجام است.

اگر کارت خود را گم کردیم چه کنیم؟

افرادی که کارت سوخت خود را گم نموده اند می بایست برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی در سریع ترین زمان ممکن به پلیس+ 10 اطلاع دهند و با ارائه مدارک نسبت به منقضی کردن کارت سوخت قبلی و دریافت کارت سوخت نو اقدام نمایند.

در صورتی که کارت سوخت در صندلی مانده باشد شخص می بایست با مراجعه به صندلی مورد نظر کارت سوخت خود را درخواست و اگر به هر دلیلی اپراتور اقدام به بازگرداندن کارت سوخت نکرد، فرد می تواند این موضوع را به وسیله سامانه ثبت شکایات و پاسخگویی 09627 پیگیری کند.

در نهایت فرد می تواند با مراجعه به پلیس +10 تقاضای خود را ثبت کند و به وسیله سایت www.epolice.ir از نحوه صدور کارت خود آگاه شوند.

برای هر خودرو چند بار کارت سوخت صادر می گردد؟

اگر به هر دلیلی مالک خودرو تقاضای کارت سوخت المثنی داشته باشد، کارت برای آن فرد صادر می گردد و محدودتی برای آن وجود ندارد اما اعلام شده که افراد در نگهداری کارت خود دقت کافی را داشته باشند

چه مدارکی ضروری است؟

برای اشخاص حقیقی، یکی از مدارک شناسایی معتبر مالک وسیله نقلیه شامل اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند یا گذرنامه احتیاج است. برای اشخاص حقوقی هم معرفی نامه رسمی از سازمان یا شرکت مربوطه با امضاء و مهر مجاز به همراه اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند یا گذرنامه نماینده احتیاج است.

دارندگان وکالت نامه معتبر قانونی از مالک هم می توانند با ارائه مدارک شناسایی معتبر شامل اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند یا گذرنامه نسبت به اخذ خدمات مورد احتیاج اقدام نمایند. در خصوص خودروهای لیزینگی (خودروهای اجاره به شرط تملیک)، اسناد و مدارک در اختیار استفاده نماینده خودرو شامل کارت خودرو ملاک عمل است.

مدارک شناسایی وسیله نقلیه هم شامل کارت شناسایی خودرو یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه یا بنچاق محضری به همراه بیمه نامه شخص ثالث معتبر می گردد. اما برای تکمیل فرم تعهدنامه در دفاتر پلیس +10 واریز مبلغ 10 هزار تومان در پایانه ­های pos بانک ملت مستقر در این دفاتر و اخذ رسید ثبت درخواست کارت هوشمند سوخت المثنی از کاربر، مراحلی است که باید طی گردد.

کسانی که در سایت دولت همراه ثبت نام نموده اند، احتیاجی به ارائه درخواست المثنی ندارند. کارت سوخت این اشخاص به وسیله اداره پست به آدرسی که اعلام نموده اند، ارسال می گردد.

نحوه پیگیری کارت هوشمند سوخت

متقاضیان کارت های هوشمند سوخت ابتدا باید وارد سایت www.epolice.ir شده و سپس روی گزینه کارت سوخت کلیک نمایند.

بعد در قسمت پیگیری صدور کارت سوخت نسبت به وارد کردن نوع و شماره پلاک خودرو اقدام و روی گزینه پیگیری کارت سوخت کلیک نمایند.

در این قسمـت، شماره مرسوله پستی نمایان می گردد که با کلیک روی گزینه شرکت پست که به رنگ آبی نوشته شده، وارد سامانه رهگیری مرسولات می شوید و با فعال کردن گزینه جست وجو، شرایط کارت سوخت تعیین می گردد.

متقاضیان به منظور اطلاع دقیق از شرایط کارت سوخت هم با کلیک روی گزینه مشاهده جزئیات کامل مرسوله می توانند از آخرین شرایط کارت خود باخبر شوند.

بعلاوه افرادی که کارت سوخت آن ها از سال 1394 صادر و در باجه های معطله پست مانده، می توانند در قسمت رهگیری مرسوله پستی آن را پیگیری نمایند و با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر و کارت و سند خودرو به اداره پست مورد نظر خود مراجعه و کارت سوخت خود را دریافت نمایند.

اگر کارت سوخت مربوط به خودروهای نوشماره و یا ثبت نامی در سایت دولت همراه (GSB) باشد، مالکان باید مبلغ مصوب شده را بابت هزینه صدور کارت سوخت به متصدی تحویل دهنده کارت سوخت بپردازند.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 543

به "مراقب پیغام های جعلی درباره بنزین باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقب پیغام های جعلی درباره بنزین باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید