فوت ناگهانی پزشک مسئول درمان ناوالنی در روسیه

به گزارش وبسایت دانشجویی، سی ان ان از فوت ناگهانی پزشک ارشد بیمارستانی در روسیه که آلکسی ناوالنی بعد از مسمومیت در آنجا بستری شد، اطلاع داد.

فوت ناگهانی پزشک مسئول درمان ناوالنی در روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از سی. ان. ان، بر اساس بیانیه ای که بیمارستان اورژانس اومسک منتشر کرد، سرگئی ماکسیمیشین که به عنوان معاون ریاست پزشکی این بیمارستان به طور ناگهانی در سن 55 سالگی درگذشته است.

این بیمارستان در بیانیه اش در حالی که اشاره ای به علت مرگ او نکرد، نوشت: ما با تاسف به اطلاع شما می رسانیم ماکسیمیشین سرگئی والنتینوویچ، معاون ریاست پزشکی بیهوشی و احیای این بیمارستان اورژانس شماره یک، معاونت دپارتمان دانشگاه پزشکی دولتی اومسک و دارای مدرک پی. اچ. دی علوم پزشکی به طور ناگهانی درگذشت.

آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان دولت روسیه در ابتدا در تاریخ 20 اوت بعد از مسموم شدن در اثر تماس با ماده رده نظامی نوویچوک در یک هواپیمایی که از سیبری به مسکو راهی بود، در واحد مسمویت های شدید بیمارستان اورژانس شماره یک اومسک پذیرش شد. این هواپیما دست به فرود اضطراری در اومسک زد.

ماکسیمیشین در زمان بستری شدن ناوالنی هیچ مصاحبه مطبوعاتی انجام نداد. او به عنوان معاون ریاست پزشکی بیهوشی و احیای این بیمارستان یکی از ارشد ترین پزشکان بیمارستان محسوب می شد.

ناوالنی بعد از قرار دریافت در شرایط کمای مصنوعی به شهر برلین پایتخت آلمان منتقل شده و در آنجا مدت پنج ماه تحت درمان بود. او در روز های اخیر بعد از بازگشت به روسیه از بابت اتهام نقض شرایط عفو مشروط مربوط به یک محکومیت قبلی به زندان فرستاده شد.

این حکم باعث محکومیت های سریع بعضی کشور های دیگر از جمله آمریکا شد.

ناوالنی سرویس های امنیتی روسیه و شخص ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور را مقصر مسموم کردنش خوانده در حالی که کرملین مکررا اتهامات او را رد نموده است.

لئونید وولکوف، رئیس دفتر ناوالنی، تایید کرد که ماکسیمیشین مسئول درمان این رهبر مخالف دولت روسیه بوده است.

وولکوف به سی ان ان گفت: سرگئی ماکسیمیشین رئیس دپارتمانی بود که آلکسی ناوالنی را درمان می کرد و مسئول درمان او به ویژه مسئول کمای القا شده او بود.

وی اضافه نمود: ماکسیمیشین بیشتر از هر کس دیگری درباره شرایط آلکسی ناوالنی اطلاع داشت بنا براین نمی توانم احتمال قتل را رد کنم.

وی ادامه داد: با این حال نظام مراقبت های سلامت روسیه بسیار ضعیف است و فوت کردن ناگهانی پزشکانی در سن او چندان نامعمول نیست. تردید دارم تحقیقاتی درباره مرگ او انجام گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 312

به "فوت ناگهانی پزشک مسئول درمان ناوالنی در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت ناگهانی پزشک مسئول درمان ناوالنی در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید