طرح های تحقیقاتی اولویت دار گیاهان دارویی اجرا می گردد

به گزارش وبسایت دانشجویی، به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق حمایت از پژوهشگران وفناوران کشور، تفاهم نامه همکاری پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با حضور دکتر رضا غفارزادگان رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی و دکتر ایمان افتخاری رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران منعقد شد.

طرح های تحقیقاتی اولویت دار گیاهان دارویی اجرا می گردد

موضوع این تفاهم نامه همکاری در زمینه اجرای 10 طرح تحقیقاتی پسادکتری، 10 طرح تحقیقاتی رساله دکتری و 15 طرح پژوهشی در راستای اولویت های تحقیقاتی اعلام شد.

در این مراسم دکتر افتخاری رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور اعلام کرد: توجه به پژوهش به خصوص بخشی که به سلامت مردم و جامعه گره می خورد همواره جزئی از اولویت هایی مورد توجه و با اهمیت در صندوق به شمار می رود.

وی اضافه نمود: بحث سلامت جامعه و خصوصاً داروهای گیاهی که ریشه در سنت و دین ما دارد از اهمیت ویژه ای برخودار است که امیدواریم با همکاری با مراکز علمی بتوانیم این سنت را به پشتوانه های علمی توسعه بدهیم تا در فراسوی آن بعضی از مسائل آحاد جامعه کمتر گردد.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور به تشریح فعالیت صندوق پرداخت و اعلام کرد: معمولاً برنامه های صندوق در تفاهم و تعامل با مجموعه های پژوهشی کشور به این شکل است که در سه قالب برنامه های مشترک و حمایت هایی تعریف می گردد تا پژوهشگران بتوانند از آن استفاده نمایند.

در ادامه دکتر رضا غفارزادگان رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی جهادانشگاهی با اشاره صندلی و اهمیت موضوع سلامت، اظهار کرد: نگاه ما در پژوهشکده به سمت فناوری و صنعت است و در کوشش هستیم موضوعاتی را انتخاب کنیم که هم مساله محور باشد و هم بتوانیم حلقه واسط بین دانش، فناوری و صنعت باشیم.

وی اضافه نمود: ارتباط بین دانش صنعت یکی از رویکردهای اصلی جهاد در حوزه پژوهش بوده که خوشبختانه پژوهشکده توانسته چنین امری را تحقق ببخشد؛ از این رو تفاهم نامه ای که امروز امضا می گردد فرصت خوبی است تا حمایت های صندوق این کار را تسریع ببخشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 482

به "طرح های تحقیقاتی اولویت دار گیاهان دارویی اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح های تحقیقاتی اولویت دار گیاهان دارویی اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید