صدها اردنی در اعتراض به گرانی ها به خیابان ها آمدند

به گزارش وبسایت دانشجویی، منابع اردنی گزارش دادند که صدها نفر از مردم این کشور در اعتراض به گرانی کالا، سوخت و در مخالفت با قانون موسوم به دفاع به خیابان های امان آمده اند.

صدها اردنی در اعتراض به گرانی ها به خیابان ها آمدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، صدها تن از شهروندان اردنی، امروز، پس از برپایی نماز آدینه در اعتراض به گرانی قیمت کالاها، سوخت و مخالفت با قانون موسوم به دفاع تظاهرات کردند.

بر اساس گزارش روزنامه اردنی المجد، در پی فراخوان الحرکه الشعبیه للتغییر (جنبش مردمی تغییر)، حزب جبهه العمل الاسلامی (جبهه کار اسلامی)، حزب المستقبل الاردنی (آینده اردن)، حزب الشراکه والانقاذ (شراکت و نجات)، حزب اردن اقوی (اردن قدرتمندتر) و الحراک الاردنی الموحد جنبش خیزش یکپارچه اردن، صد ها اردنی پس از انتها نماز آدینه مقابل مسجد الحسینی در مرکز این کشور به سیاست افزایش قیمت ها و بعلاوه لزوم متوقف سازی قانون دفاع اعتراض کردند.

بیش از یک و نیم سال است که کشور اردن قانونی موسوم به دفاع را به فرمان عبدالله دوم شاه این کشور و به درخواست هیأت وزیران برای مبارزه با شیوع کرونا تصویب کره است.

مطابق با ماده 124 قانون اردن، زمانی که رویدادی در شرایط فوق العاده احتیاج به دفاع از میهن داشته باشد، قانون دفاع اجرایی می گردد به نحوی که اختیارات گسترده ، نامحدود و نانوشته ای به نخست وزیر این کشور داده می گردد.

بر اساس گزارش روزنامه المجد، پس از آنکه با تصویب این قانون، منابع کشور اردن تضییع شد و فشار ناشی آن بر مردم این کشور بازتاب یافت، تظاهرات کنندگان، امروز، خواستار کوشش در زمینه مبارزه با فساد و آزادی بیان شدند.

از زمان شیوع ویروس کرونا تا به امروز، این اولین بار است که تعداد زیادی از مردم اردن برای لغو قانون دفاع به خیابان ها می آیند.

طبق این گزارش، مردم اردن بر این باورند که دولت این کشور از این قانون در شرایطی که صلاح می داند، همانند یک شمشیر علیه مردم استفاده می نماید.

تصاویر منتشر شده در رسانه ها حاکی از آن است که این تظاهرات همزمان با تدابیر شدید نیروهای امنیتی برگراز شده است.

روزنامه المجد بعلاوه افزود که شهروندان اردنی خواستار متوقف شدن سیاست افزایش قیمت فرآورده های نفتی شده اند که ماه های گذشته بیش از حد در این کشور افزایش پیدا نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 726

به "صدها اردنی در اعتراض به گرانی ها به خیابان ها آمدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدها اردنی در اعتراض به گرانی ها به خیابان ها آمدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید