سوریه برابر ایران حرفی برای گفتن نداشت

به گزارش وبسایت دانشجویی، دو تیم فوتبال ایران و سوریه از ساعت 17:30 در ملاقاتی محبت آمیز در استادیوم آزادی به مصاف هم رفتند که تیم ملی ایران در این ملاقات در سرانجام با نتیجه 3 بر صفر به پیروزی رسید تا اسکوچیچ همچنان آمار 100 درصد پیروزی را روی نیمکت تیم ملی داشته باشد. این همچنین نخستین باخت نبیل معلول به عنوان سرمربی مقابل ایران بود. این مربی پیش از این توانسته بود با تیم ملی تونس، تیم ملی ایران را شکست دهد.

سوریه برابر ایران حرفی برای گفتن نداشت

گل های ایران را در این ملاقات حسین کنعانی زادگان، سردار آزمون و کریم انصاری فرد به ثمر رساندند.

نیمه نخست

تیم ملی بازی را هجومی تر آغاز کرد و در دقیقه 2 صاحب ضربه کرنر شد که ارسال قلی زاده روی دروازه با ضربه سر کنعانی زادگان همراه شد تا شاگردان اسکوچیچ خیلی زود دروازه ابراهیم آلما را باز نمایند.

در ادامه حملات تیم ملی ادامه داشت و در دقیقه 5، تیم ملی می توانست روی همکاری طارمی و آزمون به گل برسد، اما بی دقتی شماره 20 تیم ملی باعث شد تا تنها یک کرنر عاید ایران گردد. پس از این دو موقعیت، بازی هجومی تیم ملی ادامه داشت، اما موقعیت خاصی تا دقیقه 15 روی دروازه ها ایجاد نشد.

در دقیقه 17، باز هم تیم ملی فرصت داشت که روی همکاری طارمی و آزمون به گل برسد، اما ضربه آرام آزمون در موقعیتی تک به تک را دروازه بان حریف برگشت داد.

بازی تا دقیقه 25 آرام دنبال می شد، اما بازیکنان سوریه، توپ و میدان را در اختیار گرفتند و یکی دو فرصت خطرناک روی دروازه تیم ملی ایجاد کردند که در جدی ترین موقعیت آن ها، بازیکنان سوریه با ارسال از جناحین توپ را به برکات رساندند که ضربه سر خطرناک این بازیکن را بیرانوند به کرنر فرستاد.

در ادامه بازی و در 15 دقیقه سرانجامی نیمه نخست، بیشتر در میانه های میدان دنبال شد و سوری ها سعی کردند با ارسال های فراوان روی دروازه تیم ملی، راه دروازه را باز نمایند، اما این شاگردان اسکوچیچ بودند که روی آغاز عالی بیرانوند و روی یک ضدحمله به گل دوم رسیدند. دروازه بان ایران با آغاز مجددی بلند، طارمی را در موقعیت تک به تک با دروازه بان حریف قرار دهد که توپ طارمی را آلما برگشت داد، اما آزمون پیروز شد در ریباند دروازه سوریه را در دقیقه 38 باز کند.

این نتیجه تا سرانجام نیمه نخست ادامه داشت تا شاگردان اسکوچیچ پیروز به رختکن بروند.

نیمه دوم

تیم ملی باز هم این نیمه را هجومی آغاز کرد و سعی داشت به دروازه حریف نزدیک گردد. در دقیقه 48 و باز هم روی آغاز مجدد بیرانوند، طارمی با دروازه بان حریف تک به تک شد که باز هم آلما، مهاجم شماره 17 تیم ملی را ناکام گذاشت.

در دقیقه 59 سوریه فرصت داشت دروازه ایران را باز کند، اما بدشانسی مواس مانع این اتفاق شد. برکات با حرکتی در عرض به داخل محوطه جریمه ایران آمد و با پاسی در عرض مواس را صاحب توپ کرد که این بازیکن با دریبل خلیل زاده، ضربه اش را راهی دروازه کرد که توپ به تیر افقی دروازه برخورد کرد و برگشت داده شد.

در ادامه باز هم این شاگردان اسکوچیچ بودند که فرصت های مختلفی را ایجاد کردند. در یکی از این فرصت ها، جلالی که به جای محمدی وارد زمین شده بود، با ارسال از سمت چپ و دفع ناقص دفاع و دروازه بان سوریه، توپ به وحید امیری رسید که ضربه این بازیکن را میدانی پیش از ورود به دروازه به کرنر فرستاد. در ادامه نیز اسکوچیچ، کریم انصاری فرد و سیامک نعمتی را به جای آزمون و سلمانی به میدان فرستاد. همچنین امید ابراهیمی نیز جای حاج صفی به میدان آمد.

علی رغم تعویض های متعدد تیم ملی، این سوریه بود که در دقیقه 78 توسط مواس روی دروازه ایران خطرساز شد و ضربه پشت محوطه این بازیکن از کنار دروازه به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

در دقیقه 81 و باز هم روی یک ضدحمله، علی قلی زاده توپ را به انصاری فرد رساند و او با یک سر توپ و جا گذاشتن دو مدافع سوری، با شوتی محکم گل سوم ایران را به ثمر رساند.

پس از این کوشش دو تیم عایدی نداشت و تیم ملی ایران توانست با 3 گل سوریه را شکست دهد. قضاوت این ملاقات بر عهده موعود بنیادی فر بود.

ترکیب اولیه تیم ملی ایران: علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی زادگان، وحید امیری، شجاع خلیل زاده، احمد نورالهی، احسان حاج صفی (65 امید ابراهیمی)، جعفر سلمانی (73 سیامک نعمتی)، میلاد محمدی، علی قلی زاده، مهدی طارمی و سردار آزمون (72 کریم انصاری فرد).

ترکیب اولیه تیم سوریه: ابراهیم آلما، ثائر کروما، عمرو میدانی، فارس ارناووط، یوسف الحموی، موید عجان، کامل حمیشه، محمد عنز، محمد عثمان، محمد المواس و عبدالرحمن برکات.

منبع: فرارو
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 412

به "سوریه برابر ایران حرفی برای گفتن نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه برابر ایران حرفی برای گفتن نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید