رئا، جزیره الاغ های پیژامه پوش

به گزارش وبسایت دانشجویی، رئا یکی از جزایر فرانسه است که الاغ های پیژامه پوش آن باعث جذب توریست و توجه جهانی به این منطقه شده است. با خبرنگاران همراه شوید تا با داستان این الاغ های پیژامه پوش و فلسفه به وجود آمدن این پیژامه ها بیشتر آشنا شوید.

رئا، جزیره الاغ های پیژامه پوش

رئا جزیره ای در فرانسه (در سواحل غربی فرانسه در نزدیکی لاروشل) و یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی تابستانی این کشور است که به داشتن سواحل شنی، آب های خنک و نسیم ملایم معروفیت دارد و برای خانواده ها و توریستان مکانی ایده آل به شمار میرود. یکی دیگر از جاذبه های اصلی توریستی این منطقه، الاغ های آن است!

الاغ های این جزیره الاغی از نژاد معمولی نیستند؛ آن ها به نژاد الاغ های پواتو تعلق دارند. در اصل این ها الاغ های منطقه پواتو در فرانسه هستند و جزو بزرگ ترین نژاد های الاغ ها محسوب می شوند. این الا غ ها به علت هیکل بزرگی که دارند، بیشتر به جای قاطر در صنعت نمک این جزیره مورد استفاده قرار می گیرند. بارزترین ویژگی الاغ های پواتو، جدا از مقدار و بزرگی آن ها، پشم های بسیار بلند آن ها است که به آن کانادت می گویند. این پشم های بلند مانند رشته های نامرتب از بدن این الاغ ها آویزان است و باعث می گردد هیکل بزرگ آن ها بیشتر به چشم بیاید.

به علت مقدار بزرگ و قدرت زیاد، الاغ های پواتو در شورآب زارهای شرانت ماریتیم (Charente Maritime) و میادینی که نیش پشه ها و دیگر حشرات مشکل ایجاد می نمایند، به کار گرفته می شدند. به منظور حفاظت از پاهای این الاغ ها از نیش پشه ها و حشرات دیگر، صاحبان آن ها هر روز قبل از این که الاغ ها سر کار بروند، به آن ها شلوارهایی خاص می پوشاندند. شلوارها از جنس پرده های قدیمی قرمز چهارخانه یا خاکستری راه راه به نام Anes en Culotte یا الاغ در زیرشلواری دوخته می شدند.

الاغ های این جزیره دیگر در نمک زارها کار نمی نمایند اما سنت پوشیدن این شلوارها تا به امروز ادامه دارد و بیشتر به منظور جذب توریست این کار را انجام می دهند.

در گذشته قاطرهای پواتو در سراسر اروپا محبوب بود و مورد استفاده قرار می گرفت. اروپایی ها به آن ها برترین قاطرهای کارگر دنیا می گفتند. تا اواسط قرن بیستم، سالانه حدود 30 هزار قاطر در منطقه پواتو پرورش داده شده و به سراسر دنیا صادر میشد. اما همزمان با جنگ دنیای دوم، مکانیزاسیون و استفاده از ماشین آلات در بسیاری از کارها افزایش یافت و این امر سبب شد که تقاضا برای این قاطرها کاهش یابد و بازار خرید و فروش آن هم کساد گردد. جمعیت هم قاطرها و هم الاغ های پواتو به طور چشم گیری کاهش یافت. در سال 1977 فقط 44 الاغ پواتو در سراسر دنیا باقی ماند. در دهه های بعدی قرن بیستم کوشش هایی در راستای محافظت از نسل این حیوانات انجام شد و امروزه حدود 450 الاغ پواتو در دنیا زندگی می نمایند.

منبع: کجارو / amusingplanet.com
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 778

به "رئا، جزیره الاغ های پیژامه پوش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئا، جزیره الاغ های پیژامه پوش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید