جزئیات افزایش 2 برابری سقف تسهیلات خرید مسکن ، مقدار تسهیلات برای مراکز استان ها 640 میلیون تومان شد

به گزارش وبسایت دانشجویی، مدیرعامل بانک مسکن جزئیات افزاش 2 برابری سقف تسهیلات خرید مسکن را که از محل اوراق ممتاز افزایش یافته را بیان کرد.

جزئیات افزایش 2 برابری سقف تسهیلات خرید مسکن ، مقدار تسهیلات برای مراکز استان ها 640 میلیون تومان شد

به گزارش خبرنگاران، سید عباس حسینی اظهار کرد: با هدف اثربخشی بیشتر تسهیلات مسکن و تسهیل شرایط خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه، سقف تسهیلات بانک مسکن از محل اوراق ممتاز افزایش یافته است.

وی گفت: با موافقت شورای پول و اعتبار، سقف تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران و استان های مختلف کشور افزایش یافته است که در شهر تهران در بخش خرید مسکن به صورت انفرادی مبلغ این تسهیلات به 400 میلیون تومان برای املاکی که حداکثر 25 سال ساخت باشند و 320 میلیون تومان برای املاک بیش از 25 تا 30 سال ساخت مشخص شده است.

حسینی اضافه نمود: برای مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت، مبلغ تسهیلات خرید مسکن به صورت انفرادی (املاک حداکثر تا 25 سال) 320 میلیون تومان و برای سایر منطقه ها 240 میلیون تومان است.

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به افزایش تسهیلات خرید مسکن برای زوجین، گفت: سقف تسهیلات مسکن در شهر تهران با شرط املاک حداکثر 25 سال ساخت 800 میلیون تومان و برای املاک بیش از 25 تا 30 سال ساخت 640 میلیون تومان مشخص شده است.

وی اضافه نمود: مقدار این تسهیلات برای مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 640 میلیون تومان است و در سایر منطقه ها نیز برای خانه های حداکثر 25 سال ساخت مبلغ این تسهیلات 480 میلیون تومان مشخص شده است.

حسینی بیان کرد: این تسهیلات در شهر تهران به صورت انفرادی 200 میلیون تومان و برای زوجین 400 میلیون تومان بود که بر اساس مصوبه نو شورای پول و اعتبار تسهیلات هر دو بخش 2 برابر شد.

وی ادامه داد: سقف تسهیلات جعاله تعمیر واحدهای مسکونی از محل اوراق ممتاز در همه منطقه ها کشور 160 میلیون تومان است که در آن شرط قدمت ساخت وجود ندارد، اما برای تسهیلات خرید مسکن پرداخت این تسهیلات برای املاک حداکثر 30 سال ساخت امکانپذیر است.

مدیرعامل بانک مسکن اظهار کرد: مشتریانی که درخواست اخذ تسهیلات آنان پیش از صدور این بخشنامه در دفتر نامه های وارده شعب ثبت شده اما به هر دلیلی پیروز به انعقاد قرارداد در دفتر اسناد رسمی نشده اند، می توانند برای بهره مندی از این تسهیلات با مبالغ نو اقدام نمایند و با رعایت ضوابط و مقررات، اعطای تسهیلات مذکور به این متقاضیان بلامانع است.

مخاطبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دریافت تسهیلات خرید مسکن و جعاله تعمیر واحدهای مسکونی به وسیله اوراق ممتاز به وب سایت بانک مسکن به آدرس www.bank-maskan.ir بخش تسهیلات مراجعه نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1402 بروزرسانی: 3 مرداد 1402 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 1109

به "جزئیات افزایش 2 برابری سقف تسهیلات خرید مسکن ، مقدار تسهیلات برای مراکز استان ها 640 میلیون تومان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات افزایش 2 برابری سقف تسهیلات خرید مسکن ، مقدار تسهیلات برای مراکز استان ها 640 میلیون تومان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید