تفریحات نمک آبرود ؛ اوج تنوع و هیجان

به گزارش وبسایت دانشجویی، شمال ایران، همواره و در همه فصل ها از پرطرفدار ترین و شلوغ ترین منطقه ها جهانگردی ایران است. آبی آرامش بخش دریا از یک طرف و سبزی بی کران جنگل ها از سوی دیگر، دو اصل اساسی در محبوبیت شمال ایران در بین جهانگردان است. حجم زیاد مسافر و جهانگرد به ویژه در نیمه اول سال، باعث شده تا مسئولان جهانگردی در دهه های اخیر، امکانات توریستی زیادی را در این خطه سرسبز متمرکز نمایند. مجموعه نمک آبرود یکی از مشهور ترین نماد های تمرکز امکانات و جاذبه های توریستی است و در سال های اخیر میزبان جذابی برای جهانگردان داخلی و خارجی بوده است. خبرنگاران در این مطلب شما را به میان تفریحات نمک آبرود خواهد برد و شما را با جاذبه های فراوان آن آشنا خواهد نمود. ما را تا خاتمه همراهی کنید.

تفریحات نمک آبرود ؛ اوج تنوع و هیجان

نمک آبرود یک شهرک مسکونی و توریستی است که در میانه های راه چالوس به تنکابن در استان مازندران قرار گرفته است. وسعت آن حدود 650 هکتار است و از شمال به دریای خزر و از جنوب به ارتفاعات مدوبن از رشته کوه البرز، محدود شده است. بخش مسکونی نمک آبرود در 8 محله ساخته شده و معابر ورودی به آن از سایر نقاط شهرک جدا شده است. اما بخش توریستی مجموعه ای از امکانات سرگرمیی و رفاهی در کنار طبیعت وحشی و سیستم های اکولوژیکی است. سرگرمیات نمک آبرود، این مجموعه را به یکی از زیباترین پارک های جنگلی و گردشگری ایران تبدیل نموده است. با ما باشید تا مهم ترین جاذبه های سرگرمیی نمک آبرود را به شما معرفی کنیم.

تلهکابین؛ مشهورترین جاذبهنمک آبرود

سرگرمیات نمک آبرود

عمده گردشگران، نمک آبرود را به تله کابینش می شناسند. تله کابین نمک آبرود، بلند ترین تله کابین ایران است و می توانید بر بلندای آن، چشم انداز زیبای دریای خزر و سرسبزی جنگل های مازندران را همزمان در دید داشته باشید. این تله کابین دارای دو خط است. طول خط یک 2100 متر بوده و تا ارتفاع 1050 متری بالا رفته و شما را به قله مدوبن می رساند. طی کردن این راستا حدود 15 دقیقه طول می کشد و ظرفیت کابین های آن چهار نفره است.

خط دو تله کابین که نو تر است با طول 1700 متری، تا ارتفاع 700 متر از سطح دریا بالا می رود و به قله دیو حمام می رسد. سرعت آن دو برابر خط یک بوده و دارای کابین های 6 نفره است.

تله کابین نمک آبرود امنیت بسیار بالایی داشته و از زمان راه اندازی آن در سال 72 تا کنون هیچ حادثه ای از آن گزارش نشده است. تمام قطعات و بخش های تله کابین به صورت منظم مورد آنالیز قرار می گیرند و موتور اضطراری و عملیات تخلیه به هنگام قطع برق پیش بینی شده است. وقتی به بالای کوه می رسید، تفاوت دما به خصوص در روزهای گرم سال بسیار واضح است و خنکی هوا به قدری است که ممکن است شما را شگفت زده کند. در بالای تله کابین علاوه بر لذت بردن از منظره ها بدیع، می توانید از رستوران و آلاچیق های زیبا نیز لذت ببرید. بعلاوه نمایشگاهی از حیوانات تاکسیدرمی نیز در ایستگاه بالایی تله کابین، قابل بازدید است. محال است که به سرگرمیات نمک آبرود بروید و تله کابین آن را از قلم بیندازید!

زیپ لاین؛ از هیجانانگیزترین سرگرمیات نمک آبرود

سرگرمیات نمک آبرود

به ایستگاه بالای خط دوی تله کابین در قله دیو حمام که برسید، تازه دو سرگرمی هیجان انگیز در انتظار شماست که ماجراجویی و هیجان شما را به چالش می کشد. یکی از آن ها همان بازی ترسناک و هیجان انگیز زیپ لاین است. تصور کنید در راستای بین دو کوه تنها به یک کابل متصل هستید، بین زمین و هوا در نوسان قرار دارید و زیر پایتان خالی است. فقط همین تصور کافی است که عده زیادی قید این سرگرمی جسورانه را بزنند. ولی اگر فقط یک بار زیپ لاین را امتحان کنید ترستان می ریزد و به حس هیجان آن عادت خواهید کرد. نمک آبرود با در اختیار داشتن دو خط زیپ لاینِ موتور دار شما را از بالای جنگل های سرسبز و از میان کوه های سر به فلک کشیده جابه جا می نماید.

پل معلق نمک آبرود

سرگرمیات نمک آبرود

در نمک آبرود برای رفتن از یک خط زیپ لاین به خط دیگر یک پل معلق چوبی قرار گرفته است که به عنوان یکی از سرگرمیات نمک آبرود، مشغول به کار است. این پل باریک از چوب و طناب ساخته شده و در میان کوه ها معلق است. اگرچه امنیت پل معلق تا حدودی تضمین شده است ولی باز هم رد شدن از آن دل و جرأتی می خواهد که هرکسی ندارد! این پل مدام در حال لرزش است و هرلحظه بر روی آن احساس تعلیق و سقوط خواهید کرد. راه رسیدن به این پل فقط از تله کابین نمک آبرود، میسر است و می توانید قدم زدن در ارتفاع بالا را روی یک پل معلق در هوا تجربه کنید.

سورتمه نمک آبرود؛ از مجذوب کنندهترین سرگرمیات نمک آبرود

سرگرمیات نمک آبرود

تا به حال از فکرتان گذشته که با سرعت یک سورتمه سوار از میان در ختان بلند و جنگل های سبز شمال گذر کنید؟ امکان تجربه این هیجان در سورتمه نمک آبرود، وجود دارد. راستای به طول 1250 متر در میان جنگل، ریل گذاری شده و 56 دستگاه سورتمه با سرعت 25 کیلومتر در ساعت، از آن عبور می نماید. جایگاه ها تک نفره هستند و سرنشینان از طریق یک کمربند دو بنده بر روی جایگاه فیکس خواهند شد. امکان سورتمه سواری برای بچه ها زیر 5 سال وجود ندارد. بچه ها 5 تا 10 سال هم می توانند به همراه والدین خود سوار سورتمه شوند.

سورتمه نمک آبرود، اولین و طولانی ترین راستا سورتمه در ایران و از زیباترین راستاهای سورتمه سواری است. این راستا مارپیچ از میان یک جنگل انبوه می گذرد. در بخش هایی از راستا، هوا تاریک و جاده باریک است و در بخش هایی دیگر، هوا بسیار روشن و عرض جاده بیشتر است. توقف و پیاده شدن در میان راستا ممنوع است و سرنشین سورتمه تنها می تواند با ترمزی که در کابین تعبیه شده است سرعت خود را تا حدی کنترل کند.

پینت بال نمک آبرود

سرگرمیات نمک آبرود

یکی از مهیج ترین سرگرمیات نمک آبرود پینت بال آن است که در محیط بسیار مجذوب کننده جنگل قرار گرفته است. شاید تجربه پینت بال بازی کردن در جنگل را نداشته باشید. این تجربه در جنگل واقعی تر، مجذوب کننده تر و در فضایی بسیار بزرگ تر است. می توانید در محیط مجذوب کننده و وهم آلود جنگل و در جوار درختان توسکا، جنگی تمام عیار با دوستانتان به راه بیندازید. جالب است بدانید که پینت بال نمک آبرود بزرگترین پینت بال جنگلی ایران است و از مدرن ترین لباس ها و تجهیزات ایمنی بهره می گیرد. این مجموعه سناریو های مختلفی را برای بازی به شما پیشنهاد می دهد و راستاهایی که برای آن در نظر گرفته می گردد بسیار پیچیده است. طراحی فضای پینت بال در نمک آبرود بسیار حرفه ای است و می توانید هیجان انگیز ترین پینت بال عمرتان را در اینجا تجربه کنید.

کارتینگ، هیجان در سرگرمیات نمک آبرود

سرگرمیات نمک آبرود

کارتینگ یا همان ماشین چهار چرخ از جمله سرگرمیات نمک آبرود است که می توانید انرژی خود را به برترین شکل در آن تخلیه کنید. برای افرادی که ساکن شهر های شلوغ و بزرگ اند و کمتر امکان رانندگی در سرعت های بالا را به دست می آورند کارتینگ تجربه لذت بخشی ست. رانندگی در پیست ها و فضا های غیر شهری بسیار پر هیجان است. پیست کارتینگ نمک آبرود برای دو گروه سنی نوجوانان و بزرگسالان طراحی شده است. پیست بزرگسالان 600 متر بوده و پیست نوجوانان 200 متر طول دارد. کارتینگ نمک آبرود دارای جاده های مارپیچ با نقشه های عجیبی است و اگر به راهنما دقت نکنید در یافتن راستا اصلی دچار مشکل خواهید شد. اما با این حال این کارتینگ دارای ماشین ها و فضای ایمنی است. حتی برای افرادی که تجربه رانندگی ندارند، یک ویدیوی آموزشی چهار دقیقه ای در نظر گرفته شده است.

مجموعه پروازی؛ از پرطرفدارترین سرگرمیات نمک آبرود

سرگرمیات نمک آبرود

اگر قصد دارید به جنگل و دریای مازندران احاطه کامل داشته باشید و همه فضای نمک آبرود زیر پایتان باشد، بهتر است سری به مجموعه پروازی نمک آبرود بزنید. هواپیما های کوچک ملخی، با خلبانان خبره شما را در آسمان نمک آبرود بر فراز جنگل های شمال به پرواز در می آورند. به علاوه اگر خودتان هم از حرفه ای های پرواز هستید، می توانید با چتر و پاراگلایدر معلق شدن در آسمان نمک آبرود را تجربه کنید. بالگرد و کایت هم از دیگر تجهیزات مجموعه پروازی نمک آبرود هستند.

باشگاه تیراندازی و سینمای شش بعدی نمک آبرود

سرگرمیات نمک آبرود

اما در ادامه فهرست ترین های سرگرمیات نمک آبرود می توان به باشگاه تیراندازی این مجموعه اشاره نمود. این باشگاه دومین باشگاه ایرانی در نوع خود است و با تجهیزاتی مدرن دارای پنج سکوی پرتاب است. علاوه بر اسلحه، امکان تیراندازی با تیروکمان نیز در این باشگاه وجود دارد. برگزاری مسابقه و استفاده از تفنگ شخصی نیز امکان پذیر است.

سینمای شش بعدی نمک آبرود نیز کمتر از 10 سال است که شروع به کار نموده و مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است. کیفیت فیلم های این سینما بالا بوده و افراد بسیاری هیجان تماشای آن را تجربه نموده اند. استفاده از سینمای شش بعدی هیچ محدودیت سنی ندارد.

دلفیناریوم و آکواریوم نمک آبرود

سرگرمیات نمک آبرود

در ادامه معرفی سرگرمیات نمک آبرود، به سراغ پارک دلفین ها و مشاهده هنرنمایی آن ها می رویم. در این پارک یک شیر دریایی اسپانیایی به نام بوریس وجود دارد که بسیار بامزه و سرگرم کننده است. بوریس در مدت زمان 45 دقیقه به روی صحنه می رود و نزدیک به هشتاد حرکت نمایشی به اجرا در می آورد. برکه ای هم تحت عنوان برکه فلامینگو ها وجود دارد که در آن شانس مشاهده این پرندگان صورتی رنگ زیبا را خواهید داشت. به علاوه می توانید از آکواریوم بزرگ نمک آبرود نیز تماشا نموده و از تماشای موجودات دریایی زیبای آن لذت ببرید.

سرگرمیات آبی نمک آبرود

اما بشنوید از سرگرمیات آبی نمک آبرود که مثل هر شهر ساحلی دیگر دارای جاذبه های متنوع آبی است. نمک آبرود دارای یک تفرجگاه ساحلی است که در قسمت شمالی شهرک و در حاشیه جاده چالوس-تنکابن قرار گرفته است. وجود دو سایت مخصوص شنا برای خانم ها و آقایان با برترین امکانات ضروری ترین چیزی است که در این ساحل به چشم می خورد. علاوه بر آن وجود امکانات سرگرمیی مانند شاتل، جت اسکی، چتر پاراسل، هاور کرافت و قایق سواری از جمله سرگرمیات آبی ساحل نمک آبرود است.

سرگرمیات آبی

شهربازی، پیست دوچرخه سواری، پیست اسب سواری، پیست موتور و ماشین ATV هم از دیگر سرگرمیات نمک آبرود در تفرجگاه ساحلی آن است. جدای از این امکانات مدرن، نمک آبرود ساحل آرام و زیبایی دارد و دو پارک جنگلی شمشاد و بنفشه نیز در شمال آن جای گرفته است. راستا های پیاده روی و کوهنوردی و مکان های مجذوب کننده برای پیک نیک و عکاسی، به شما امکان می دهد تا سفر خود را به شیوه ای سنتی و از نوع کاملاً ایرانی بگذرانید.

اقامت در نمک آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود امکانات بسیار خوبی برای اقامت دارد. از کلبه ها و سوئیت های مبله گرفته تا وجود امکانات کمپینگ و چادر زدن. امکان اجاره ویلا نیز در خود شهرک برای شما فراهم است. این منطقه با داشتن ویلاهای متنوع، امکانات بسیار مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد. وجود رستوران های ساحلی، چای خانه سنتی و مراکز صنایع دستی و گردشگری نیز خیال شما را از بابت خرید و شکم گردی راحت می نماید.

راستا دسترسی به نمک آبرود

اگر از جاده چالوس به شمال سفر می کنید، پس از لذت بردن از زیبایی های این جاده پر پیچ و خم، تنها 12 کیلومتر مانده تا چالوس، تابلوی راهنمای شهرک توریستی نمک آبرود را خواهید دید. نمک آبرود در راستا بین چالوس و تنکابن قرار گرفته است.

علاوه بر مواردی که ذکر شد، دریاچه مصنوعی با پدالو، زمین تنیس، زمین اسکیت، اسکای واکر، شهر بازی نمک آبرود، مراکز خرید، رستوران ها، غرفه های بوتیک لباس های چرم، عکاسی، آرایشگاه و مرکز سرگرمیی ساحل دریا را هم می توان به فهرست سرگرمیات نمک آبرود افزود.

در نمک آبرود کمتر کسی ست که حوصله اش سر برود! جاذبه های گردشگری نمک آبرود به قدری زیاد و متنوع است که یک روز برای بازدید از همه آن ها زمان کمی است. پس با برنامه ریزی، سفر محشر و پر هیجانی را به نمک آبرود تجربه کنید.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 946

به "تفریحات نمک آبرود ؛ اوج تنوع و هیجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفریحات نمک آبرود ؛ اوج تنوع و هیجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید