تشخیص میزان تنهایی افراد با هوش مصنوعی

به گزارش وبسایت دانشجویی، محققان دانشگاه کالیفرنیا از ابداع یک سیستم هوش مصنوعی جدید خبر داده اند که با بررسی الگوهای سخن گفتن افراد می تواند میزان تنهایی افراد را تشخیص دهد.

تشخیص میزان تنهایی افراد با هوش مصنوعی

این سیستم به خصوص برای بررسی میزان حس تنهایی افراد سالمند طراحی شده تا بتوان برای حل مسائل بهداشتی و اجتماعی ناشی از انزوای آنها اقدامات اساسی انجام داد.

سیستم های هوش مصنوعی قبلاً با بررسی الگوهای سخن گفتن افراد پیروز به شناسایی مسائلی همچون افسردگی، اختلال دوقطبی، برخی اختلالات روانی و غیره شده بودند. اما این اولین بار است که از آنها برای بررسی میزان تنهایی اشخاص استفاده می شود.

پژوهشگران می گویند پی بردن به سطح تنهایی افراد معمولاً از طریق پرسش از افراد یا با دیگر روش های پزشکی ممکن نیست و هوش مصنوعی می تواند در این زمینه کمک های شایانی به متخصصان بکند.

آزمایش این الگوریتم هوش مصنوعی بر روی 80 فرد مسن به نتایج خوبی انجامیده و نتایج آن دقیق تر از مصاحبه های 90 دقیقه ای با افراد کهنسال برای بررسی میزان حس تنهایی در آنها دانسته شده است. طراحی الگوریتم مذکور با همکاری شرکت آی بی ام اجرا شده است. دقت این الگوریتم 94 درصد برآورد شده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 63

به "تشخیص میزان تنهایی افراد با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص میزان تنهایی افراد با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید