ترجمه فرانسوی سفرنامه برادران امیدوار رونمایی شد

به گزارش وبسایت دانشجویی، ایسنا/ براساس آخرین گزارش های بدست رسیده، ترجمه فرانسوی سفرنامه برادران امیدوار رونمایی شد.

ترجمه فرانسوی سفرنامه برادران امیدوار رونمایی شد

رونمایی از ترجمه فرانسوی این کتاب سفرنامه با حضور ژان لویی اوزوات (Jean-louis Ozsvath) مترجم کتاب و عیسی امیدوار برگزار گردید.

عیسی امیدوار در این مراسم به بیان دلایل و نحوه سفر 10 ساله خود به دور جهان پرداخت و در ادامه مترجم فرانسوی سفرنامه برادران امیدوار با اشاره و تاکید بر شعار جهانی این دو برادر با عنوان همه متفاوت، همه خویشاوند که با هدف توسعه صلح و دوستی میان تمام ملت ها و فرهنگ هاست، نحوه آشنایی و علاقه خود به سفر این دو برادر و سفرنامه ایشان را روایت کرد.

مترجم فرانسوی سفرنامه برادران امیدوار گفت: در یکی از سفرهای خود به ایران و بازدید از موزه برادران امیدوار با سفر اولین جهانگردان ایرانی آشنا شدم که بسیار مورد توجهم نهاده شد. در نتیجه پس از بازگشت به فرانسه تصمیم گرفتم کتاب سفرنامه این دو برادر را به زبان فرانسوی ترجمه کنم.

انگیزه این مترجم با بازگشت به ایران و دیدار با عیسی امیدوار و بعلاوه سفر به شیلی و دیدار با عبدالله امیدوار بیش از پیش شده و در نهایت در سال 2021 میلادی با همکاری مشترک دو ناشر فرانسوی و بلژیکی ترجمه فرانسوی این کتاب منتشر می گردد.

او اظهار کرد: هم اکنون در ایران و فرانسه جلسات سفرنامه خوانی این کتاب در کتابخانه ها و نشست های تخصصی سفر و گردشگری مورد بحث و آنالیز است.

سید حسین علوی، مدیر مجموعه تاریخی سعدآباد نیز در این مراسم بیان نمود: باعث افتخار است در کنار بزرگمرد سفر هستم و موزه برادران امیدوار که اولین و تنها موزه گردشگری ایران است، می تواند پایه و اساسی برای توسعه گردشگری کشور باشد و سفرنامه برادران امیدوار بخشی از هویت مستند صلح دوستی و اشاعه فرهنگ ملی و بین المللی در حمایت از توسعه گردشگری کشور به شمار می رود.

منبع: همگردی
انتشار: 31 مرداد 1402 بروزرسانی: 31 مرداد 1402 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 1119

به "ترجمه فرانسوی سفرنامه برادران امیدوار رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترجمه فرانسوی سفرنامه برادران امیدوار رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید