بانک تجارت حامی استارت آپ ها برای شکوفایی و جهش تولید

به گزارش وبسایت دانشجویی، بانک تجارت به عنوان یکی از بانکهای بزرگ تجاری با شبکه گسترده شعب در سراسر کشور امروزه به عنوان یکی از حامیان اصلی شرکت های دانش بنیان به شمار می رود.

بانک تجارت حامی استارت آپ ها برای شکوفایی و جهش تولید

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک تجارت؛ بانک تجارت به عنوان یکی از بانکهای بزرگ تجاری با شبکه گسترده شعب در سراسر کشور امروزه به عنوان یکی از حامیان اصلی شرکت های دانش بنیان به شمار می رود. با نگاهی به آمار همکاری این بانک با صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان نهاد پشتیبان این شرکت ها، شاهد عملکرد درخشان بانک تجارت هستیم به گونه ای که این بانک در سال جاری با فاصله بسیار زیادی به عنوان بانک نخست صدور انواع ضمانت نامه برای شرکت های معرفی شده از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به شمار می رود و اثرات این خدمات در رونق کسب و کار این شرکت ها مشهود است.

امروزه استارت آپ ها نقش بی بدیلی در رشد و توسعه جوامع ایفا می کنند. خلق اندیشه، کارآفرینی، رشد صنعت گردشگری، کسب وکارهای متنوع جدید، فناوری های نوآورانه و ظهور اقتصاد جدید مبتنی بر فناوری، تبدیل به نقطه عطفی در عرصه اقتصاد شده و پنجره جدیدی برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه باز کرده است.

با نگاهی به فرایند رو به رشد سرمایه گذاری جهانی روی استارتاپ ها در 2 دهه اخیر می توان گفت یکی از مهم ترین ارکان و موثر بر زیست بوم این مقوله، سرمایه و وجود موسسات و نهادهای سرمایه گذاری است. دولت های یازدهم و دوازدهم نیز از سال 1392 در راستای رهکردهای رهبری معظم انقلاب مبنی بر توسعه و اقتصاد دانش بنیان، حمایت از استارت آپ ها و کسب و کارهای نوپا و مبتنی بر دانش را در دستور کار قرار داد و با تاسیس صندوق نوآوری و شکوفائی کمک به رونق تولید و توسعه اقتصاد دانش بنیان، تجاری سازی ایده های نو و تحقق دستاوردهای پژوهشی و اختراعات از طریق ارائه کمک ها و خدمات مالی و پشتیبانی از شرکت ها و موسسات دانش بنیان از این طریق دنبال کرد.

این امر تا به امروز فروش 120 هزار میلیارد ریالی شرکت های دانش بنیان را محقق کرده و زمینه ساز ظهور 5380 شرکت دانش بنیان جدید شده است که از این تعداد 41 شرکت ورود به بازار بورس اوراق بهادار را تجربه کرده اند.

انعقاد تفاهم نامه توسعه محور و دانش محور

با توجه به حمایت دولت از شرکت های دانش بنیان این رویکرد در استراتژی های بانک تجارت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مدیران ارشد بانک تجارت بویژه رضا دولت آبادی مدیر عامل بانک همیشه بر توسعه تعامل و ارائه خدمات مالی و بانکی به شرکت های دانش بنیان و رونق تولید تاکید داشته اند. به همین دلیل در سال های گذشته نشست هایی با مسئولین صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد که خاتمه بعد از توافقات اجرا شده در تاریخ 26 فروردین 98 تفاهم نامه همکاری بین بانک و این صندوق منعقد شد. اعطای تسهیلات ارزان قیمت ، صدور ضمانتنامه و گشایش اعتبار اسنادی ریالی و ارائه خدمات نوین بانکی با توجه به نیاز شرکت ها در چارچوب قوانین و مقررات بانکی از جمله مفاد این تفاهم نامه به شمار می رود. بانک تجارت در قالب این تفاهمنامه افتخار دارد به عنوان بانک پیشرو در تعامل با صندوق نوآوری و شکوفایی و حمایت از شرکتهای دانش بنیان تا به امروز حجم قابل توجهی از تسهیلات اعطایی و ضمانتنامه های صادر شده خود را در اختیار شرکتهای معرفی شده از سوی صندوق قرار داده است.

تکنو تجارت رویکرد نوین بانک تجارت به توسعه کسب و کارهای نوگرا:

شرکت کسب و کارهای نوگرای تجارت تکنو تجارت در شهریور ماه 1398 به عنوان بازوی اجرایی بانک تجارت در حوزه توسعه فناوری بالاخص در حوزه فناوری های مالی ماموریت راه اندازی مرکز نوآوری تجارت را عهده دار شد. این مرکز در آذرماه 98 در فضایی به مساحت 650 متر مربع و با استراتژی حمایت، جذب و پذیرش استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان راه اندازی شد. ساختار و مدل نهایی مرکز نوآوری تجارت به گونه ای است که علاوه بر ایجاد مرکز شتابدهی برای شناسایی ایده های ناب، استارتاپ های پیروز را از مرحله شتاب دهی تا ارائه نهایی محصول با بازار حمایت خواهد کرد.

استارت آپ لامینگو تجربه شیرین نگاه حمایتی بانک تجارت :

استارت اپ لامینگو به طور رسمی از فروردین ماه سال 1398 آغاز به کار کرد. ایده اصلی این کسب وکار در سال 1397 مطرح شد. این کسب و کار با هدف ارائه خدمات حقوقی نوین بر بستر اینترنت اقدام به ایجاد اولین پلتفرم هوشمند تولید قرارداد در کشور کرد.

اولین خدمت این استارتاپ ، بانک قراردادهای هوشمند بود که به مشتریان این امکان را می داد تا قرارداد مورد نظر خود را با استفاده از سیستم هوشمند این پلتفرم به صورت کاملا شخصی سازی شده تنظیم و فایل آن را در لحظه دریافت کنند. پس از بانک قراردادهای هوشمند، پیاده سازی بستری برای دریافت مشاوره حقوقی انجام گرفت. این خدمت که همیشه از سوی کاربران لامینگو همیشه تقاضا می شد، با حضور برترین مشاوران حقوقی و ارزش گذاری کشور راه اندازی شد.

پس از آن در اردیبهشت سال 1399 این استارت آپ در قالب شخصیت حقوقی شرکت خدمات هوشمند لامینگو (سهامی خاص) به ثبت رسید. با شیوع کرونا از اواخر سال 1398 میل و علاقه مردم به استفاده از خدمات حقوقی آنلاین مانند سایر خدمات موجود بر بستر اینترنت افزایش یافت. به همین دلیل تیم محصول لامینگو در اقدامی خلاقانه محصول امضای الکترونیک را در مرداد ماه 1399 راه اندازی و آماده بهره برداری کرد. در این خدمت طرفین قرارداد ضمن احراز هویت می توانند اسناد و قراردادهای خود را به راحتی امضا کنند.

در این میان اتفاق مهم و خوشایندی که موجبات رشد هرچه بهتر و سریع تر استارت اپ لامینگو را فراهم کرد حضور مؤثر بانک تجارت به عنوان سرمایه گذار جدید این استارت اپ بود.

بانک تجارت که این روزها اقدامات مفید و ارزشمندی را برای رشد و توسعه جامعه استارت اپی ایران برداشته است تا جاییکه می توان از این بانک به عنوان یکی از پیشگامان حمایت از کسب وکارهای نوپا نام برد، با ورود به لامینگو و حمایت های مادی و معنوی خود از خدمات این استارتاپ، فصل جدیدی از پیشرفت را در کارنامه لامینگو رقم زده است.

اکنون بانک تجارت به عنوان یک بانک بزرگ قدم در راهی گذاشته است که خاتمه این راه به شکوفایی استعدادهای جوانان خلاق در اقصی نقاط ایران ختم می شود. آینده روشنی که بانک تجارت خود را متعهد به ساختن آن می داند....

با لامینگواز طریق سایت https://lawmingo.com آشنا شوید .

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 66

به "بانک تجارت حامی استارت آپ ها برای شکوفایی و جهش تولید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک تجارت حامی استارت آپ ها برای شکوفایی و جهش تولید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید