اولین ساکنان مریخ در گنبدهای شیشه ای زندگی می نمایند

به گزارش وبسایت دانشجویی، ایلان ماسک مدیرعامل شرکت فضایی اسپیس ایکس(SpaceX) می گوید اولین انسان هایی که برای سکونت پا به مریخ می گذارند، در سکونت گاه هایی به شکل گنبدهای شیشه ای ساکن خواهند شد.

اولین ساکنان مریخ در گنبدهای شیشه ای زندگی می نمایند

ایلان ماسک بنیانگذار و مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس در مجموعه توییت های اخیر خود چشم انداز خود را در خصوص اولین تمدن های مریخی روشن نموده است.

این میلیاردر بی باک که به تازگی صندلی سوم را در فهرست ثروتمندترین افراد جهان تصاحب نموده، میخواهد در همین دهه به مریخ برسد و آرزو دارد تا سال 2050 به ایجاد یک اجتماع یک میلیون نفری در سیاره سرخ یاری کند.

با این حال، هنگامی که از ماسک در خصوص قابل سکونت ساختن سیاره مریخ سوال می گردد، می گوید که به احتمال زیاد این کار در طول زندگی ما امکان پذیر نخواهد بود و ما این اتفاق را به چشم نخواهیم دید.

ماسک در پاسخ به این سوال که آیا مریخ قبلاً برای پذیرش اولین ساکنان خود تغییر شکل خواهد داد در توئیتی نوشت که زندگی در این سیاره ابتدا در گنبدهای شیشه ای امکان پذیر خواهد بود.

مدت هاست که نویسندگان علمی-تخیلی و دانشمندان، امکان قابل سکونت کردن مریخ را به گونه ای که جو قابل تنفسی برای انسان داشته باشد، تصور نموده و مطالعه می نمایند. با این حال، همانطور که ایلان ماسک پیشنهاد می نماید، این یک راهکار سریع نخواهد بود و اولین ساکنان مریخ به احتمال زیاد برای زنده ماندن باید به پایگاه های مریخی متکی باشند.

ماسک در یک توئیت دیگر نوشت: قابل سکونت کردن مریخ خیلی کند خواهد بود و عمر ما به آن قد نمی دهد. با این وجود، ما می توانیم در طول زندگی خود تاسیس یک پایگاه انسانی را در آنجا به چشم ببینیم.

سال گذشته ایلان ماسک ادعا کرد که با یاری هزار فضاپیمای استارشیپ می توان یک شهر پایدار مریخی ایجاد کرد و قابل سکونت کردن سیاره سرخ احتمالاً کار بعدی پس از تأسیس آن مستعمره خواهد بود.

برای هر طرح جدی برای تغییر شکل مریخ و قابل سکونت کردن آن با روش هایی نظیر بمباران سنگ های مریخ برای آزاد شدن گازهای محبوس در آنها و ضخیم کردن جو مریخ، تردیدهای جدی و همچنین مخالفان سرسختی وجود دارد.

در سال 2018 یک مطالعه تأمین بودجه شده توسط ناسا توسط دو دانشمند از دانشگاه کلرادو بولدر و دانشگاه نورثرن آریزونا به این نتیجه رسید که گازهای گلخانه ای و منابع آب به اندازه کافی در مریخ وجود ندارد که ما بتوانیم از آنها برای سکونت پایدار استفاده کنیم.

با این حال، گزینه های جایگزین جدی پیشنهاد شده است. سال گذشته دانشمندان دانشگاه هاروارد، آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا و دانشگاه ادینبرو یک جایگزین برای سکونت در مریخ پیشنهاد کردند که چیزی شبیه به ایده گنبد شیشه ای ایلان ماسک است.

هنوز تا تحقق برنامه های تغییر شکل و قابل سکونت کردن سیاره سرخ فاصله زیادی وجود دارد.،ایسنا

ماسک در کنفرانس Satellite 2020 در واشنگتن در ماه مارس گفت: اگر ما سرعت پیشرفت خود را بهبود ندهیم، من قطعا قبل از رفتن به مریخ می میرم.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 165

به "اولین ساکنان مریخ در گنبدهای شیشه ای زندگی می نمایند" امتیاز دهید

1 کاربر به "اولین ساکنان مریخ در گنبدهای شیشه ای زندگی می نمایند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین ساکنان مریخ در گنبدهای شیشه ای زندگی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید