امیری: قراردادم تمام شده، اما تمایلی هم به ماندن ندارم، جوانمردی برای گرفتن 2 طلا زیر فشار زیادی بود

به گزارش وبسایت دانشجویی، سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی گفت: همه از ساره جوانمردی انتظار داشتند که باز هم 2 طلا در پارالمپیک بگیرد و همین مسئله فشار زیادی را به او وارد کرد.

امیری: قراردادم تمام شده، اما تمایلی هم به ماندن ندارم، جوانمردی برای گرفتن 2 طلا زیر فشار زیادی بود

حسین امیری سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره عملکرد ملی پوشان اعزامی به بازی های پارالمپیک 2020 توکیو گفت: سمیرا ارم به اسم حمایتی، اعزام شده بود و می دانستیم همین نتایجی را می گیرد که در توکیو رقم زد. درخصوص رقیه شجاعی هم باید بگویم که تمرکزمان روی بخش ایستاده بود و اتفاقاً او عملکرد خوبی هم در مقدماتی داشت، اما در فینال ناپختگی و کم تجربگی از خودش نشان داد و با یک اشتباه کوچک در رده ششم نهاده شد. شجاعی آینده خوبی دارد و اگر تجربه اش بیشتر بود، می توانست به مدال برسد.

وی اضافه نمود: ساره جوانمردی در حالی اعزام شد که رکوردهای خوبی داشت، اما تحت فشار زیادی نهاده شده بود. او در پارالمپیک 2016 ریو به دو مدال طلا رسید و همه از کمیته پارالمپیک گرفته تا فدراسیون، خانواده، همسایه، دوست و ... انتظار داشتند او باز هم این کار عظیم را انجام بدهد. جوانمردی در تمریناتی که در توکیو داشت، آمادگی بسیار خوبی از خود نشان داد. او در فینال هم برترین قِلِق را زد، اما در رقابت اصلی احساس کرد که باید همه تیرها را به مرکز بزند. در واقع این فشارها باعث شد که تیراندازی اش از فاز اتوماتیک به ارادی تبدیل گردد و او در اجرای تاکتیک دچار مشکل گردد. من کوشش زیادی کردم که حداقل یک نفر از میان محمدرضا میرشفیعی و مهدی زمانی هم اعزام گردد تا در فینال به جوانمردی یاری کند، اما اجازه این کار را ندادند و هر دو را خط زدند، در حالی که نظر من این نبود.

سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی با بیان اینکه خط خوردن این نفرات با نظر کمیته پارالمپیک صورت گرفت و ملاک خوبی برای خط خوردن شان وجود نداشت، گفت: معیار اعزام را رکوردهای به ثبت رسیده در مسابقات جهانی استرالیا در سال 98 اعلام کردند. حتی اگر آن رویداد هم ملاک قرار داشت، باز هم بعضی نفرات دیگر باید در فهرست اعزام قرار می گرفتند. پس از استرالیا، مسابقات جهانی امارات بود که در آنجا خدیجه رستمی عملکرد بهتری داشت، اما واقعاً نمی دانم چرا اعزام نشد.

امیری اسم کرد: خدیجه رستمی نفر 7 رنکینگ جهانی بود. متاسفانه در دوره قبل از من با لجبازی او را کنار گذاشتند و به این ورزشکار ضربه وارد شد. پس از بازگشت من، کوشش زیادی کردم تا او را به آمادگی برسانم که اتفاقا شرایط خوبی هم ایجاد شد. متاسفانه به من گفتند که تیم ملی از گذشته با 3 بانو تشکیل شده و همین شرایط هم باید در پارالمپیک توکیو باشد. همین مسئله هم منجر به خط خوردن سایر نفرات حاضر در اردو شد.

وی اظهار داشت: اواخر خرداد یا اوایل تیر ماه سال جاری بود که یک رکوردگیری انجام شد. در آن رکوردگیری رستمی 554 امتیاز گرفت، اما ارم 526 یا 528 امتیاز. همان جا اختلاف رکوردها معین شد. متاسفانه ملاک های مسئولان برای اعزام با ملاک های من به اسم سرمربی تیم ملی فرق داشت. در همان روزهایی گفتند میرشفیعی خط خورده، من به او اسم کردم که در کناره ساره جوانمردی تیر بزند و به اسم یک رقیبی که رکوردهای خوبی دارد، او را به چالش بکشد. واقعاً فکر نمی کردم میرشفیعی عملکرد خوبی با آن شرایط روحی داشته باشد، اما او آمد و امتیاز 579 را کسب کرد که خیلی خوب بود. نمی دانم چه اتفاقی افتاد که میرشفیعی را خط زدند. در واقع اجازه ندادند بذری را که چند سال کاشته ایم، برداشت کنیم.

سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی گفت: این شرایط به سمیرا ارم هم ضربه زد. اگر او اعزام نمی شد، می توانست در رویدادهای بعدی عملکرد خوبی داشته باشد، اما حالا و با ضربه ای که ارم وارد شده، کار برایش سخت تر از قبل شده است.

امیری در سرانجام درباره ادامه همکاری اش با تیم ملی اسم کرد: قراردادم 31 شهریور به سرانجام می رسد. درست است که قراردادم تمام می گردد و شاید مسئولان هم خواستار ادامه همکاری با من نباشند، اما شخصاً باید بگویم امکان ندارد با این وضعیتی که هست، بمانم. البته یک شرط عظیم وجود دارد که می دانم احتمال قبول کردنش بسیار کم است. شرطم این است که هرکسی سهمیه گرفت، اعزام گردد، چون من به اسم سرمربی روی آن ورزشکار حساب می کنم و برایش برنامه ریزی انجام می دهم تا هم به خودش و هم به سایر نفرات در مدال آوری یاری کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 625

به "امیری: قراردادم تمام شده، اما تمایلی هم به ماندن ندارم، جوانمردی برای گرفتن 2 طلا زیر فشار زیادی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیری: قراردادم تمام شده، اما تمایلی هم به ماندن ندارم، جوانمردی برای گرفتن 2 طلا زیر فشار زیادی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید