استفاده از نمای ترکیبی سنگ و چوب در نماسازی مدرن ساختمان

به گزارش وبسایت دانشجویی، نمای ساختمان یکی از مهم ترین و بصری ترین اجزای ساختمان است. به همین منظور طراحی آن و همچنین مصالح مورد استفاده در اجرایی کردن آن، بسیار حائز اهمیت است. استفاده از مصالح ترکیبی متضاد مانند نمای ترکیبی سنگ و چوب در نما سازی می تواند جذابیت خاص و ویژه ای به نمای ساختمان ببخشد. یکی از این نما های چشم گیر و زیبا استفاده ترکیبی از سنگ و چوب در نما سازی است. این مقاله به منظور آشنایی با نکات کاربردی در استفاده از نمای ترکیبی سنگ و چوب در نما سازی، تهیه شده است.

استفاده از نمای ترکیبی سنگ و چوب در نماسازی مدرن ساختمان

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

استفاده از نمای ترکیبی سنگ و چوب در نما سازی

استفاده از نمای سنگی می تواند مقاومت نمای ساختمان را بالا ببرد. همچنین می تواند موجب بالا بردن کیفیت عایق صوتی و حرارتی نمای ساختمان گردد. اما استفاده از چوب در نمای ساختمان با داشتن ظرافت بالا می تواند زیبایی نما را افزایش دهد. اما قطعا مقاومت سنگ در برابر عوامل طبیعی و محیطی بسیار بیشتر از چوب است.

به همین دلیل نمای ترکیبی سنگ و چوب در نمای ساختمان می تواند ترکیبی از مقاومت در برابر ظرافت باشد. برای استفاده از نمای ترکیبی سنگ و چوب در نمای ساختمان می توانید از سنگ برای پوشش کلی نما بهره ببرید. و از چوب برای اطراف پنجره ها و ورودی ساختمان بهره ببرید. این ترکیب موجب جذابیت بالا در نمای ساختمان ها می گردد. گرمای چوب در کنار شکیل بودن سنگ می تواند نکاه هر بیننده ای را به سمت نمای ساختمان جلب کند.

41 مدل تخته گوشت با قیمت مناسب چوبی و پلاستیکی + خرید

علت استفاده از ترکیب سنگ و چوب در نمای ساختمان های شهری

امروزه به دلیل بافت های شهری و محدودیت های طراحی نمای آپارتمان ها، معمولا نما ها را ساده و تکراری طراحی می نمایند. و نمای ساختمان ها دید شهری را تکراری و خسته نماینده می نماید. و هیچ جلوه بصری زیبای در ان مشاهده نمی گردد. اما استفاده از ترکیب سنگ و چوب در نمای ساختمان می تواند در کنار سادگی نما را جذاب و شکیل جلوه دهد.

پنجره های ساختمان ها معمولا باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند. از طرفی برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و آلودگی درون ساختمان ها بهتر است انها را با محافظ و سایه بان طراحی و اجرا نمایند. استفاده از چوب می تواند قاب و سایه بان زیبایی برای محافظت از پنجره ها ایجاد کند. و همچنین جلوه بصری شهر را زیبا تر جلوه دهد. به همین دلیل است که، امروزه استفاده از نمای سنگ و چوب در کنار هم در ساختمان ها نظر افراد زیادی را به خود جلب نموده است.

مراحل طراحی نما های ترکیبی از سنگ و چوب

در ابتدا باید سبک مورد استفاده در نما سازی انتخاب گردد. نمای کلاسیک، مدرن و یا ترکیبی . استفاده از سنگ و چوب به صورت ترکیبی در نمای ساختمان، می تواند در هر سه سبک بالا را مورد طراحی و اجرا قرار گیرد.

سپس باید ورودی ساختمان را در نمای ساختمان طراحی کنید. می توانید ورودی را با استفاده از ترکیب سنگ و چوب اجرا کنید. می توانید از سنگ برای بدنه اصلی ورودی و از چوب برای طراحی سر در ورودی و یا تزئینات ستون ها بهره ببرید.

می توانید با نور پردازی در نمای ساختمان با نمای ترکیبی سنگ و چوب، زیبایی مصالح مورد استفاده را چندین برابر کرد.

قیمت 39 مدل جعبه سیگار کیفیت عالی در سال 2020 + خرید

چوب به دلیل اینکه مصالحی طبیعی است. در کنار گیاهان از جلوه بسیار بالایی برخوردار است. در نما های ترکیبی سنگ و چوب، استفاده از گیاهان در سایه بان های پنجره ها و یا ورودی ساختمان ها می تواند زیبایی خیره نماینده ای را ایجاد کند. همچنین در طراحی تراس ها می توانید از گیاهان به منظور زیبا تر ساختن نمای تراس ها در نمای کلی ساختمان ها بهره ببرید.

در نما های شهری باید مطابق قانون طراحی کرد. به همین دلیل باید نما ها با ساختمان های مجاور کاملا همخوانی داشته باشد. و امروزه معمولا تمامی نما های ساختمان های شهری از مصالح سنگی ساخته شده اند. از ترکیب سنگ و چوب در کنار هم می توانید در کنار پیروی از قانون طراحی نمای شهری، نمای ساختمان را جذاب تر جلوه دهید. استفاده از چوب ها در طراحی اطراف پنجره ها و تزئینات تراس ها و ورودی ساختمان ها، می تواند حس گرمی را به نمای ساختمان شما القا کند.

خرید اینترنتی 41 مدل تاب کودک [ با قیمت مناسب ] + خرید

منبع: اتاق
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 55

به "استفاده از نمای ترکیبی سنگ و چوب در نماسازی مدرن ساختمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از نمای ترکیبی سنگ و چوب در نماسازی مدرن ساختمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید