اردوکشی مجلس علیه روحانی!

به گزارش وبسایت دانشجویی، اقدام خبرگزاری مجلس در به صف کردن نمایندگان علیه رئیس جمهوری با وجود آنکه حامیان رئیس مجلس شورای اسلامی با رد تبلیغاتی بودن بازدید قالیباف از بخش ICU کرونایی بیمارستان امام خمینی(ره) این اقدام را برای آشنایی نزدیک با مسائل ارزیابی می نمایند برداشت دیگری برای افکار عمومی ایجاد نموده است.

اردوکشی مجلس علیه روحانی!

ایرنا پلاس در ادامه نوشت: خبرگزاری وابسته به مجلس از ساعت 9:47 دقیقه صبح امروز سه شنبه 15 مهر ماه تا ساعت 16:28 دقیقه، 15 مطلب و مصاحبه علیه رئیس جمهوری منتشر نموده که کنار هم گذاشتن آنها، توصیفی جز اردوکشی خبرگزاری مجلس علیه رئیس جمهوری به ذهن مخاطب متبادر نمی نماید.

رئیس مجلس دیروز در بیمارستان امام خمینی(ره) حضور یافت و هدف خود از این بازدید را گفتن خداقوت به کادر درمان اظهار داشت. قالیباف در این بازدید، ضمن گفت وگو و شنیدن دغدغه های کارکنان و پرستاران بخش ICU بیماران کرونایی، به آنان گفته است: همه مردم قدردان شما هستند و قطعاً بهترین قدردانی آنها این است که پروتکل ها را رعایت نمایند.

با این حال تیم رسانه ای جدید مجلس، این ملاقات و پافشاری رئیس جمهوری بر رعایت پروتکل های اعلامی به او از سوی ستاد کرونا را دستمایه حمله به رئیس قوه مجریه قرار داده اند که با هدف بیان شده از سوی رئیس مجلس در تناقض است.

در مصاحبه های تولیدی خبرگزاری وابسته به مجلس با نمایندگان، از روحانی به عنوان فردی که خود را در قصر خودساخته حبس نموده، اثبات نموده در تراز رئیس جمهوری نیست و در دوران دفاع مقدس نیز از سنگر خارج نشده، یاد شده است.

نکته جالب آنکه نماینده همدان، اقدام به لغو نشست سران قوا را خلاف قانون اساسی خوانده و این در حالی است که در قانون اساسی اساسا اشاره ای به نشست سران قوا نشده و تشکیل این نشست، تدبیر مقام های عالی نظام برای هماهنگی بیشتر در شرایط کنونی بوده است.

در ماه های اخیر همیشه این گونه اقدامات رئیس مجلس در راستای ایفای نقش نظارت و وظایف نمایندگی عنوان شده و ادعاهای منتقدان درباره اهداف انتخاباتی این اقدامات رد شده است. با این حال نمایندگان در مصاحبه های خود، بعد از نقد رئیس جمهوری به نکاتی اشاره نموده اند که بیشتر ناظر به اهداف انتخاباتی است؛ از جمله اینکه این موارد حتما در تصمیم گیری های مردم مؤثر خواهد بود. ...مردم با لحاظ تمام اصول و مقررات در انتخابات 1400 فرد مسئولیت پذیر و جوابگو به مردم را به عنوان رئیس جمهور انتخاب نمایند.

خبرگزاری مجلس در انتها گزارش بازدید قالیباف از بیمارستان، از مراجعه یک خانم بافقی به رئیس مجلس خبر داده که به او گفته، متاسفانه با وجود هزینه های درمانی بالای همسرم، از زمان شروع دولت یازدهم، یارانه ما قطع شده است و قالیباف قول مساعد پیگیری مسائل وی را داده است.

خدمت به مردم و کوشش برای شناخت و برطرف مسائل آنها ارزشمند و وظیفه مسئولان کشور است، با این حال دامن زدن به اختلاف میان قوا و هجمه به دیگر مسئولان، نه تنها مسائل کشور را حل نمی نماید، بلکه مردم را هم نگران می نماید؛ امری که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز بوده است.

ایشان در ملاقات نمایندگان مجلس یازدهم، ضمن نامشروع خواندن توهین و دشنام در روابط مجلس با دولتمردان خاطرنشان کردند: به تجربه در طول این سال های متمادی ثابت شده که درگیری ها و منازعات و مجادلات در صدر، برای افکار عمومی مردم زیان بخش است؛ مردم را ناراحت می نماید. بله؛ مردم از شما و از دولت یا قوّه قضائیّه توقّع دارند که حق را بیان کنید و حق را دنبال بکنید، امّا توقّع ندارند که با هم مجادله کنید و گریبان یکدیگر را بگیرید؛ این را مردم هیچ دوست نمی دارند و تشنّج در رئوس دستگاه ها بخصوص، مردم را اذیّت می نماید، ناراحت می نماید، روی افکار عمومی تأثیر منفی می گذارد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 76

به "اردوکشی مجلس علیه روحانی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوکشی مجلس علیه روحانی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید