ادارات ایلام در مصرف برق صرفه جویی نمی نمایند

به گزارش وبسایت دانشجویی، در جریان بازدید تور رسانه ای جمعی از خبرنگاران استان از بعضی دستگاه های اجرایی معین شد که بیشتر دستگاه ها و سازمان های دولتی ایلام در مصرف برق صرفه جویی نمی نمایند.

ادارات ایلام در مصرف برق صرفه جویی نمی نمایند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از ایلام، مصرف برق در استان ایلام که با آغاز گرمای زودهنگام روندی افزایشی به خود گرفت، در روزهای اخیر هم شیب صعودی به خود گرفته است، موضوعی که ادامه قطعی ها را در نقاط مختلف استان نوید می دهد.

شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام تور رسانه ای با حضور جمعی از خبرنگاران جهت بازدید سرزده از دستگاه های اجرایی جهت نحوه مدیریت مصرف برق برگزار کرد.

بر اساس مصوبه هیات وزیران در یکی از بندها بر کاهش مصرف ادارات تاکید شده که تا 50 درصد در زمان حضور و 10 درصد در زمان تعطیلی مقدار مصرف خود را کاهش دهند در غیر این صورت برق دستگاه های اجرایی پرمصرف قطع خواهد شد.

خبرنگاران رسانه های استان به اتفاق گروه های اجرایی معین شده و مرکز پایش شرکت توزیع نیروی برق و مدیریت بحران استانداری ایلام با استفاده از سیستم هایی که در اختیار داشتند، آنالیز لازم ها را از چند دستگاه اجرایی به صورت سرزده بعمل آوردند.

پس از بازرسی و بازدید سرزده از دستگاه های اجرایی چون سازمان تامین اجتماعی، شهرداری، بانک ملی و راه و شهرسازی استان ایلام معین شد که نه تنها هیچ کدام از این دستگاه یا سازمان ها مصرف برق را رعایت نکرده بلکه مصرف آنها بیش از حد مجاز هم بوده است.

به علاوه این چند دستگاه اجرایی، خبرنگاران از چند دستگاه اجرایی دیگر به صورت سرزده بازدید کردند که بیشتر این ارگان ها از کولر گازی استفاده می کردند، این درحالی است که استفاده از کولر گازی در منطقه ها شمالی استان ممنوع است.

برق 40 دستگاه اجرایی پرمصرف در ایلام قطع شد

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه سالجاری تا به امروز 60 دستگاه دولتی مرکز استان مشمول خاموشی چند باره شده است، بعلاوه طی برگزاری مانور تخصصی برق 40 دستگاه اجرایی دیگر هم قطع شد.

محمد محمدیان شمالی از تشکیل تیم نظارت بر مصرف برق در ادارات استان اطلاع داد و بیان نمود: این تیم ها با نظارت برق استان، همکاری استانداری و دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران استان با استفاده از چک فهرست های معین که به وسیله شرکت توزیع برق استان تهیه شده کاهش 50 درصدی مصرف برق ادارات را در دستور کار قرار می دهد.

وی ادامه داد: در این بازرسی ها فهرست ادارات پر مصرف به استانداری ایلام ارسال می گردد.

لزوم صرفه جویی در مصرف برق برای جلوگیری از خاموشی نوبتی در ایلام

محمدیان شمالی یادآور شد: عدم رعایت مصرف برق به وسیله مردم و دستگاه های دولتی و غیر دولتی باعث شیفت بندی مجدد و قطع برق در سطح استان خواهد شد.

وی اضافه نمود: دستگاه های اداری سهم قابل توجهی در مدیریت مصرف برق در تابستان دارند و با انجام راهکارهای ساده می توان مصرف برق در دستگاه های اداری را کاهش داد لذا همکاری این ادارات ضرورت دارد.

محمدیان شمالی گفت: دستگاه های اجرایی مکلف به رعایت مدیریت مصرف انرژی هستند و از مردم درخواست می گردد در صورت مشاهده رعایت نشدن آن، گزارش نمایند.

وی تاکید نمود: امیدواریم دستگاه ها و سایر سازمان ها نسبت به رعایت برنامه اقدام نمایند تا شاهد کاهش مصرف بوده و نیازی به قطع برق نباشد، چرا اگر اداره ها رعایت نمایند مردم هم تشویق به رعایت می شوند

مصرف برق ایلام از سهمیه ابلاغی فراتر رفت

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: مصرف برق در استان طی روزهای گذشته به عدد 344 مگاوات رسیده که 59 مگاوات از برنامه تعریف شده شرکت مادرتخصصی بالاتر بوده است.

محمدیان شمالی اضافه نمود: در این خصوص می توان ایلام را استانی با درصد بالای افزایش مصرف برق در کشور دانست.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق ایلام با اشاره به اعمال بعضی خاموشی های در بعضی نقاط استان بویژه حوزه شمالی استان بیان نمود: دلیل این امر جلوگیری از اعمال خاموشی های گسترده، طولانی مدت و غیر قابل کنترل است و به همین دلیل مجبور به اعمال برنامه مدیریت اضطراری بار هستیم چرا که این کار باعث ایجاد توازن بین فراوری و مصرف می گردد.

محمدیان شمالی تاکید نمود: اگر مصرف برق به همین روال در استان ادامه داشته باشد، بدون شک استان در فهرست قطعی برق قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 546

به "ادارات ایلام در مصرف برق صرفه جویی نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادارات ایلام در مصرف برق صرفه جویی نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید